Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első emeleti, főbejárat...

Első emeleti, főbejárat fölötti lakásnak milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
Tapasztalat alapján! (Téglablokkos épület)

2021. szept. 21. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Itt erősebben hallatszik a lépcsőház ajtó csukódása. Nagyjából ennyi, a többi zajt, legyen az a lépcsőházban vagy kint, a szomszédok is ugyanúgy hallják.
2021. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtócsapkodas, kocsiajtó hangja felhallatszódhat. Esetleg cigiző társaság a bejárat előtt. Ha fa van a lakás előtt, lehet sötétebb, mint a többi lakás.
2021. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
A kukákat ki be húzáskor erőssen hallani illetve a fűtés is kicsit költségessebb.
2021. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
#1 vagyok. Nálam pont a hálószoba alatt van a bejárat. 😊 Annyira nem zavar, inkább az előnyét élvezem a lakás helyzetének: kevesebb a lépcsőzés.
2021. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más szempontot tart a maga szemszögéből hátránynak vagy előnynek.

Szerintem nagyobb a zaj, hiszen éjjel-nappal mindenki ott megy ki-be,

Hidegebb az a szoba, ami a bejárat fölött van.

Utca zaja behallatszik minden alsó szinti lakásba.

2021. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk nagyon hideg volt az elsőn az albérletünk.

Mi nem a bejárati ajtóra néztünk, így ahhoz nem értek.

2021. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon házfüggő a kérdés. Általában pont az első két emelet a legértékesebb. Ha van lift még akkor is. Nem igaz a tévhit, hogy annyit érne a panoráma...
2021. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan ott állnak le a kapuban dumálni, búcsúzkodnak vendégtől, fogadják a futárt, felcsengetnek folyton a kaputelefonon, hogy csak szórólapot hoztak vagy otthonhagyták a kulcsot. Ha még alattad van egy magas földszint, nem hiszem, hogy ez annyira felhallatszik ill. hideg lenne. Ha nincs, akkor biztos ez is van.
2021. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hideg a padló a bejárat feletti szobában.

Mindenki a bejárat elé jár cigizni.

Az olajfék sosem lesz jól beallítva, az ajtócsapódás nagyon behallatszik.

Kaputelefon is neked csörög egész nap, ha nyitva az ablak.

2021. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szobában éltem nálunk a padló nagyon hideg volt így a szoba is a leghidegebb a lakásban. Ha fűtesz csak a levegő lesz meleg alulról jön a hideg. Bejárati ajtót nem lehet kijjebb helyezni, hogy a lépcsőház legyen a szoba alatt, mert az alsó szomszédnak a fürdőjén volt ablak és az nem nyílhat a lépcsőházba.


Szerintem lehet szigetelni kívülről és akkor nem hűlne ki ennyire.


Az tény , hogy a kaputelefonnál beszélgető emberek zavarók nem az aki felcsenget, hanem akik 15 percet beszélnek vagy a bejárati ajtóban 1 órán át.

Szerencsére ilyen nálunk ritkán volt meg most az albérletnél is csak pár alkalommal volt, hogy itt beszélgettek egy órán át.

2021. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!