Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Visszaélhet-e valaki azzal,...

Visszaélhet-e valaki azzal, ha megengedem, hogy bejelentse a lakcímét a lakásomba?

Figyelt kérdés

Eladtam a lakásomat két hölgynek, testvérek, vidékről költöznek Budapestre. Hitelre vásárolnak, a hitel jelenleg elbírálás alatt van. Szerződtünk, eddig foglalót fizettek.

Be akarják jelenteni már most a lakcímüket a lakásomba, mert hogy szükségük van egy Budapesti lakcímre, itt tartózkodnak ideiglenesen a rokonoknál, jöjjenek ide a levelek, a lakás postaládájába.

A levelek engem nem zavarnak, de félek a visszaéléstől.

Félnem kell?



2021. okt. 11. 23:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ezek után, amit olvastam, nem fogom megengedni. Várják ki a hitelt, legyen a lakás teljesen kifizetve. Ezután írok egy birtokba adási jegyzőkönyvet, átadom a lakást és azt csinálnak, amit akarnak.


Beszéltem időközben egy barátnőmmel. Mesélt arról, hogy járt egy ideig egy pasival, aki állandóan azzal próbálkozott, hogy bejelentse hozzá a lakcímét. Ő is a levelekről és a parkolómatricáról beszélt...

Mert, hogy bérelt valahol egy lakást és a tulajdonos nem engedte, hogy oda bejelentse a lakcímet. És kellett egy lakcím.

Mint kiderült, nem ez volt az indok!


A valós indok az volt, hogy több végrehajtó is kereste a pasit, amiről persze nem beszélt. És az volt a célja, hogy a barátnője címén keressék és nem ott, ahol valójában lakott és ahol az értékei voltak.

Úgy bukott le, hogy a barátnőmnél zuhanyozott a fürdőszobában (minden nap, ami érdekes, a barátnőm költségén) és közben a táskájában vibrált folyamatosan a telefon. Nem csengett, mert le volt némítva.


A barátnőm végül kinyitotta a pasi táskáját, gondolta oda viszi a telefont a fürdőszobába. Nem szokott belenézni a táskájába, de most így megtörtént.

És vajon mit látott a táskában? Sok levelet. Kíváncsiságból megnézte őket. Az összeset végrehajtók küldték és valamennyi bontatlan volt.

Néhányat kivett és eltette. Nem szólt a pasinak semmit.


Amikor a pasi hazament, elolvasta a leveleket. Több éves tartozásokról volt szó. Hitelkártya tartozás, parkolási bírságok régen lejárt fizetési határidővel, közös költség tartozás a társasház felé, stb.

Na, ez a közös költség tartozás érdekes volt! Mert, mint kiderült, a kis lakás, ahol lakott saját tulajdon volt, nem albérletben lakott!

2021. okt. 12. 12:14
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bereljenek postafiókot.
2021. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xswerdy ***** válasza:
100%
alapvetően a lakcímnyilvántartásnak a valóságot kell tükröznie. Minden ilyen szívességi bejelentés szabálytalan, de rengetegen csinálják, különböző okokból. A fentieken túl eléggé jellemző, hogy a gyerek iskolája miatt jelentkeznek be a kinézett iskola körzetébe. Amúgy attól, hogy valaki be van jelentkezve, különösebb problémád nem lesz. Gond akkor lehet, ha pl. kényszer-kijelenteni akarod. Ott be kell írnod, hogy miért jelented ki. Tipikusan a bérlőt azzal a szöveggel szokás, hogy lejárt a szerződése, elköltözött. De mit írsz be olyannál, aki soha nem lakott ott. Hogy csak úgy megengedted, hogy bejelentkezzen? És így magadat buktatod le?
2021. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon kiszúrhatnak veled, pl. mégsem veszik meg a lakást, de nem tudod kitenni őket, mert hivatalosan ott laknak. Sőt szerintem be is költöznének, és gyakorlatilag nem lenne otthonod.
2021. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
nem jelenteném be
2021. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

Milyen érdekes. Mikor én mondtam ezt, hogy nem tehetnek ki szüleim, mert oda szól a lakcímem akkor meg mindenki azzal jött, hogy bármikor kitehetnek akár rendőrrel is.

Érdekes, érdekes, felettébb érdekes.

2021. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi újság, kérdező?
2022. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
idéntől (jan.1) van valami változás a lakcímkártya és a lakhatás érvényesítésével kapcsolatban. megszilárdították a lakcím kártyával rendelkezők jogait az adott ingatlan lakhatási jogosultságával kapcsolatban. nem vagyok jogász, nehezen értem a bonyolult jogi szövegeket, nézzetek utána akit érint. a helyzet változott ez év első napjától
2022. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xswerdy ***** válasza:
100%
épp fordítva, a jövőben nem lesz szabálysértés fiktív lakcímet bejelenteni. Azaz a lakcímbejelentésnek nem kell az életvitelszerú lakhellyel megegyeznie.
2022. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!