Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olcsó de régi építésű lakható...

Olcsó de régi építésű lakható de elavult műszaki tartalommal rendelkező ház, vagy pedig?

Figyelt kérdés

Max. 80-as évekbeli ill. újabb, akár 1.5-2x akkora alapterületű, jó alapokkal bíró, korrekt tetőszerkezetű de belül felújítandó (burkolatok, esetleg fűtésrendszer, meg ez-az) ingatlant vennétek abból az árból amit előbbire költenétek?


Teszem azt előbbi ház 10 millió de beköltözöl, kifested aztán ellaksz benne de nem lesz egy nagy élmény és ugyanúgy felújítandó, vagy a felújítandó de újabb 8-10 millióért?


Ti melyiket vennétek?


2021. okt. 12. 12:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Átfogalmaznám a kérdésemet hogy jobban rávilágítsak mit is szeretnék.


Adott két ingatlan, egyik 1960-70-ben épült, maximum tufából épült, de inkább tégla vagy vályog, fafödémes, másik már porotherm vagy szilikát, 80-as 90-es évekbeli, betonfödémes, ergo pl. tetőtér beépíthető. Mindkettő kornak megfelelő műszaki tartalommal.


Utóbbi felújítandó, előbbi igénynek megfelelően, de "lakható" állapotú.


Az ár kb. amit írtam, 10-12 és 8-10 millió. Vagy előbbi még több is lehet.


Melyik felé hajlanak az emberek inkább? Véleményem szerint az újabb de felújítandóba több a ráció. A régi ház már szolgált azelőtt huszon-harminc évet, szerintem nem mindegy azért hogy miből hogy épült egy ház, a belsőt azt lehet újítani de a falakat tetőzetet már azért nem olyan egyszerű és költséges is.

2021. okt. 12. 14:40
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válasszal minden kérdésedre választ kaptál, nem tudom mit lehetne ezen még ragozni!

Van aki 10 milliós házat is hitelre vesz és boldog, hogy lett saját otthona. Ők vastagon tesznek rá, hogy egyben vagy külön van a vécé. Aztán vannak, akik 80-500 milliósat vesznek, mert nekik futja rá. Ott nyilván kitétel, hogy ne legyen egyben a fürdő és a vécé.

Hát, csak így nagyvonalakban a felmérésedhez!

2021. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

De a méret a nem mindegy, és hogy hol van.


És az élethelyzet.


Ha pl. minden nap buszozol onnan valahova és csak 300 méterrel közelebb van a buszhoz az egyik, akkor az máris +1 pont annak a javára.

Ha minden nap 2x átmész a nagynénédhez, aki a busztól távolabbihoz lakik közelebb és csak heti 1x buszozol, kkor +2 pont a busztól távolabbi javára.

És még hány szempont van ezen felül!


Ha magadnak kell és be kell építeni, mert vagytok annyian, akkor a beépíthető tetőterű kell. De ha egyedül vagy, akkor ez SZÁMODRA nem előny, hiába olcsón van jobb vételed.


Stb.

2021. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
A másik, hogy tulajdoni lapot, stb-t néztél-e már? Lehet az egyik sima ügy jogilag, a másik meg macerásabb, vagy egyenesen nem stimmel valami vele.
2021. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#13 véleményem szerint azért a betonfödém előnye nem csak abban jön ki hogy most sokan vagyunk és be akarjuk építeni, vagy sem...


Most vagy nem értitek, vagy nem akarjátok érteni hogy mire akarok kilyukadni, vagy én nem teszek fel valamit jól, esetleg ennyire mindegy az embereknek mit vesznek...?


Nyilván érthető amit mondasz, mert ahány család / ember annyiféle igény, de a kérdés általánosságban irányult arra, hogy mi a preferencia.

2021. okt. 12. 14:53
 16/27 A kérdező kommentje:

És úgy látom kitértünk olyanokra is amit nem kérdeztem, kérdésem szempontjából nincs jelentősége (#14)


Szigorúan a házak műszaki tartalmára helyezzük a hangsúlyt és a szerint érdekel a preferencia!

2021. okt. 12. 14:54
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"a betonfödém előnye nem csak abban jön ki hogy most sokan vagyunk és be akarjuk építeni, vagy sem..."

Nem tudom, mert nem laktam sosem családi házban. Te ezt az egy előnyt mondtad, ezért ezt tudtam válaszolni.

Ha azt nézed, melyiket tudnád jobb áron eladni felújítás után, akkor megint mások az előnyök SZÁMODRA, én nem ismerem a célodat az ingatlannal.

2021. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

16: Nekem a műszaki tartalom állapota kizárólag abból a szempontból számít, hogy mi a célom az ingatlannal.

Ha azonnal be akarunk költözni 3-man és nincs időnk felújítani, akkor az az előnyösebb, amelyik így is lakható.

De ha egyedül költözök és a ház 3x akkora, mint amekkorára szükségem van, akkor semmi jelentősége a műszaki állapotnak, ugyanis az a ház nekem nem felel meg, mert harmadakkorára van szükségem.

2021. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kérdező te azt hiszed az emberek azért vesznek lepukkant házat mert ez a hobbijuk? Egy jobb faluban összeteheted a két kezed ha kapsz 10 milláért egy lepukkant Kádárkockát. De még ezt is keservesen tudják megvenni aztán kifestik beköltöznek. Újítják ahogy van pénz. Van akinek sose lesz és lakik benne úgy van aki 10 évig is újítgatja. Bátyàm is Kádárkockát vett. Már vagy 15 éve benne laknak. Most lett igény szerint teljesen felújítva. Ahogy telt rà. Kis bővítés. Fürdő felújítás. Burkolatok nyílászárók. Szigetelés szinezés. Most utoljára tetőléc és cserép csere. 15 éve csinálgatja ahogy telik rá. Pedig nem mondanám csórónak. Egyszerűen nincs az embereknek 20 miliója hogy vegyenek egy tipp topp házat falun. De majd rájössz ha odakerülsz te is. Már eladó ház is alig van nálunk. Még a romos vájogot is felújítják ami össze akar dőlni
2021. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Barátunk most újította fel a vett kádárkockáját. Falakkal áthelyezve lett benne külön WC, kamra, mosószoba, konyhásnappali. Le lett szigetelve, a födém is, alig kell fűteni, tett be egy puffertartályt, így csak két-három naponta kell begyújtania télen is. Stabil 20 fok van bent.
2021. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!