Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg van ilyen telektörvény...

Tényleg van ilyen telektörvény, ha 5 évig gondozod az önkormányzat területét, akkor a tiéd lesz?

Figyelt kérdés
Szomszédom most kerített el kb 1000-1200 nm es telket magának hátul, és ezt mondta.Ilyen van tényleg?

2021. okt. 18. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

15 év az eltulajdonítás, de sokkal szigorúbb feltételekkel.

2021. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eltulajdonítás néven nézz utána.
2021. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
15-20 év nem tudom pontosan. De akkor se úgy megy hogy csak kerítkezel és kész. Ügyvéd kell tanúk hogy azóta gondozod és a tulaj egyszer se gondozta stb. Nem egyszerű
2021. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De azt mondta hogy akitől vette a házat 7 éve az is gondozta előtte azért ez már az övé. Hétvégén jöttek hegesztők, kőművesek és körbekerítették az egészet.:D


Más meg milliókért vesz telket.:)))


Engem nem zavar, csak kérdeztem van e ilyen tényleg...

2021. okt. 18. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elbirtoklásnak hívják, de szigorú szabályai vannak. Nem olyan egyszerű az. És nem 5 év után van ilyen. Nem övé a telek, hiába szeretné. Attól még gondozhatja, csak ha a tulaj (önkormányzat) szól bármi miatt, akkor ugrania kell. És a kerítést is lebontathatják vele. Vagy ha az önkormányzat gondol egyet, hogy építene ott vmit, és megjelenik buldozerekkel, akkor egy szava sem lehet.
2021. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták az önkormányzatnál, hogy közterületet nem lehet elbirtokolni. (vettem telket, és rossz helyen volt a kerítes, egy méterrel kijjebb)
2021. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nézd egyszer belefogtam ilyenbe. A családunk vagy 25 éve művel egy kb háromnegyed hold földet. Mikor kárpótlásban visszakapták az emberek a földet maradt ez a darab tsz föld a házunk mellett. Tsz léptékben olyan pici hogy nem érte nekik megmüvelni idejárni. Beültették nyárfával. Egyszer megkapálták beleveszett a gazba az egész. A csemeték kipusztultak. Elkezdtük művelni kukorica búza ilyesmi. Pici nem érte meg a gabona. Beültettük akáccal. Már bőven vághatóak. Gondoltuk most már intézzük a nevünkre. Elbirtokoljuk. De papiron tsz által erdősítve van. Időközben átkerült az államhoz. Annyira bonyolult lett volna hogy nem ér annyit az egész. Osztatlan közös tulajdonban van kevés földünk a tszbe. Megpróbáltuk elcserélni. Az se volt járható. Hagytuk a fenébe. Nem bolygatjuk az ügyet. Használjuk így mintha a miénk lenne. Nem keresi senki
2021. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elbirtoklás intézményét azért találták ki, hogy ne ragadhassanak be hosszú ideig passzív birtokosok kezébe az ingatlanok. Ilyenek pl. a csődeljárás, felszámolás alatt álló vállalatok, off-shore cégek, ingatlanszerzésre létrehozott kamualapítványok, de lehetnek természetes személyek is. A 20. században ugye elég gyakori volt, hogy egy fél falu nem tért vissza a frontról és valamit kezdeni kellett az ingatlanjaikkal. Pl. ha Ibrahim Moskowitz izraeli állampolgár holnap becsönget hozzád azzal, hogy a dédszülei házában laksz akiket '44-ben elvittek Auschwitzba és szerinte az az övé akkor nem pampoghat, mert 15 év után elbirtokolták akárki is lakott benne.

Viszont közterületet, mint: erdő, mező, árokpart, járda, patak, liget vagy vasúti töltés nem tudsz elbirtokolni. Kisebb részben azért, mert nem fedi le a törvény, nagyobb részben azért, mert nem lenne hajlandó bejegyezni a földhivatal, hogy a családi házas telked kibővült 3 hektár állami erdővel, még jól börtönbe is csukatna az erdészet, ha kivágtad a fáikat és garázst építettél a gyertyános-tölgyes helyére.

Amit köztulajdonból el lehet birtokolni az pl. egy tartósan üresen álló és gondozatlan önkormányzati üdülő vagy egy sok-sok éve bezárt iskola udvara.

2021. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha 5 évig gondozod az önkormányzat területét"


Tehát a szomszédod szerint, ha pl. öt évig nyírom a füvet pl. a Margitszigeten, akkor öt év után az enyém lesz az egész sziget??!


A szomszédodat majd jól se..berúgják ha kiderül.

2021. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az tuti. Csinálja csak engem zavar, de ha szemétkedne velem tuti felnyomom.amúgy teszek rá.


Köszi a válaszokat

2021. okt. 18. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!