Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik budapesti lakótelepen...

Melyik budapesti lakótelepen laktok és melyik részén? Miért költöztetek oda? Mit szerettek benne és mit nem? 10 emeletes? 4 emeletes? Melyik emeleten laktok?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 08:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Újpest, déli rész. Mindig is itt laktunk. Én szeretem. Nagyon jó a közlekedés, mindig van parkolóhely, és a ház előtt van egy nagy park, a lakás is arra néz. Elég sok mindent el lehet 10 perc gyalogtávolságon belül intézni. 10 emeletes, középmagasságban lakunk. Előttünk van egy sor 4 emeletes ház, így nem fogják elvenni a kilátást. Szeretem, hogy zöld van előttem, ha kinézek, nagy fák, és messzire el lehet látni. Így nem tűnik olyan zsúfoltnak.
2021. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
ez jól hangzik és ott milyen a 'lakóközösség' ?
2021. okt. 22. 08:44
 3/24 anonim válasza:
77%

II.kerület,Újlak.

4 emeletes,első emeleten lakom.

Én nem annyira szeretem,forgalmas,bár a környék nem lepukkant,sőt az nagyon jó és viszonylag minden megtalálható a közelben,van park is,stb.

Azonban nekünk pici a lakás, (most végzünk a barátommal az egyetemen,egy éve költöztünk össze) 32nm, nappali és egy nagyon picike háló,éppen csak egy franciaágy fér el benne.

Szóval majd szeretnénk nagyobba költözni, vagy maradunk a II.kerben vagy XI.kerület.

24L

2021. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3-as? Újlak? Ott éltem 2 évig gyerekkoromban. Már bocsi de miért kell széttrollkodni egy kérdést?


Az mióta lakótelep????


A II. kerületben nagyobb lakás 45-50 millióról kezdődik amúgy...


Azért köszi az infot :).

2021. okt. 22. 10:25
 5/24 anonim válasza:
89%

Már bocsi,de nem trollkodásnak szántam..

4 emeletes társasház.

2021. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Oké az társasház de nem lakótelep.


Lakótelep tudod melyik? Az óbudai, a kelenföldi, az újpesti, a vizafogói, a II. kerületben maximum a Törökvész út tetején van pár 10 emeletes...esetleg a szilágyi erzsébet fasoron lehet még 'lakótelep'nek nevezni amik ott vannak 2 emeletesek...

2021. okt. 22. 11:33
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
józsef attila lakótelep, 4 emeletes ház első emeletén vettűnk egy lakást. a parkolás ingyenes, a lakás erdőre néz. csendes környezet, halk szomszédok. mondjuk a nagyobb része idős, maradi ember. az zavar, hogy van egyfajta szaga a lépcsőháznak, de nem tudom honnan jön vagy milyen szag. más lépcsőházban is ilyen szag van ahol eddig jártam. továbbá az is zavaró, hogy hallod mit csinál a szomszéd, papirból vannak a falak. ha főz az alattad lakó akkor érzed is mi lesz a menű.
2021. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Újhegyi lakótelep, Kőbánya.


Ami tetszik:


Budapesti viszonylatban olcsó, 500-550 ezer körül mozognak a m2 árak. Árához viszonyítva meglepően csendes, kulturált. Különösebben nincs tele svédekkel, inkább kínaiakat látok.


Olyan meglepő dolgok vannak, mint a folyamatosan takarított utak, kukamosás, karbantartott házak, parkok. Folyamatos a közterület felügyelet jelenléte.


Lakásfelújításban vagyok, eddig egészen jól tűrik a lakók, viszonylag sok az idős ember


Relatív közel van a Metró, Köki, és gyalog távolságra van futópálya, bányató, meg egy halom bevásárlási lehetőség. Uszoda, iskola.


Ami nem tetszik:


Lakás alaprajzi elrendezése olyan szó-szó. Hasonló áron máshol nem kap az ember 49 m2 erkélyes 2 szobás lakást, csak 35-40 m2-est ami azért kompromisszumosabb. Viszont sok a "holt tér" és fájóan kicsi a konyha ami inkább csak egy nagyobb főzőfülke.


Klasszikus panel, minden is áthallatszik. a közös gépészeti strangok állapota katasztrofális.


Bár nem sok a kisebbség, azért sajnos érezhetően jelen vannak ők is. Bár ezt a jobb környékeken is ugyanúgy látom.


Kaja szag, dohányzás ami be tud jönni. Viszont nálam meglepően erősen működik a közös elszívás, konkrétan el kellett zárjam teljesen, mert süvítve szív mint egy porszívó.


Ami még nem tetszik, hogy az erkély a kis szobához tartozik. Nem is értem, sokkal praktikusabb lenne a nagy szobához mint nappalihoz kötni. De legalább van.

2021. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ami a világ legrosszabb dolga: Szomszéddal közös folyosó.


Egyrészt a konyha ablak oda nyílik, ami nem praktikus. Másrészt a szomszédok oda járnak ki telefonálni, dohányozni, így erősen csorbítja a "privát lakás" érzetet.


Legjobb az ha még ki is költöznek oda és a lakásuk megnagyobbításaként használják, székek, dohányzóasztal, cipőtároló, minden.


Bár ahogy felújítás közben egyre többet járok oda ők is egyre kevésbé járnak ki :D


Másik ami úgy általánosságban a panelokban tényleg megvan az a "panel szag". De legalább lakáson belül sikerült megszüntetni a felújítással.

2021. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Hintalow ***** válasza:
100%

Újpest, Káposztásmegyer 1,első emelet a tìzből a Farkaserdő melletti oldalon.

A közelben, a szilas nőttem fel, a családom, barátaim mind a környèken laknak, nem volt okom messzebb költözni amikor lakást vettem. Előnye, hogy csendes, az út túloldalán már az erdő kezdődik, ès kb Budapest vège. Továbbá Káposztás a panelèpìtès sereghajtója volt, 90-91 körül adták át, gèpèszetileg ezek a legjobb panelek.

Hátrány talán az, hogy nincs erkèlyem, ès hogy kicsit sötèt a kecó, mert egy U alakú èpülettömb közepèn van alacsonyan.

De vègül is mindkettő a lakás milyensègèből ered, a környèket nem cserèlnèm másra, szeretek itt èlni :)

2021. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!