Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok jutaléka...

Az ingatlanosok jutaléka miért olyan irgalmatlan magas?

Figyelt kérdés

Tudom, a minőségi munka pénzbe kerül. De egyszerűen pofátlanságnak tartom a 2-4, vagy ettől több százalékos jutalékot.

Két hónapja árulom ingatlanom egymagam. Sokan nézik, bár még konkrét vevő nincs. Eszem ágában sem lenne ingatlanost megbízni. Viszont több ismerősöm cseszeget, hogy így - meg úgy, csak az ingatlanos tudja eladni...mit képzelek, hogy így akarom csak eladni..

Pedig hirdetni én is tudok, és bármikor tudom fogadni az érdeklődőket, tisztában vagyok az adás-vétel menetével, mert több ingatlant adtam el életem során.

Azért utánanéztem a felhozatalnak. A hideghívók hiteltelenek, hebegnek, habognak, ezzel az erővel a büfés nénit is felkérhetem értékesítésre.

A hirdetések zöme tele van hibával, pontatlansággal, rossz fotókkal.

A jó nevű ingatlanosok 5-6%-ért dolgoznak - pontosabban csak a nevüket adják, és kezdő suta kislányokat rendelnek ki az ingatlanunkhoz, aki azt sem tudja, mit árul.

A többség 30-80 ingatlannal foglalkozik egyszerre, lehetetlen követniük, habogásuk csak elriasztják a vevőket.


A kisvárosbaban, ahol jelenleg lakom, mindenki panaszkodik a helyi ingatlanirodára, és a környékbeli ingatlanosokra. Évekig nem tudnak eladni még egy panelt sem, és ha nagysokára mégis elkel, több milliót kaszálnak.

Mert felrakott pár képecskét (amit én is meg tudok csinálni), és párszor bemutatta az ingatlant.

Csak ráfizetés az eladónak - és a vevők zöme sem kedveli őket.


Tudom, vannak, akik rászorulnak az ingatlanosra, mert idősek, félősek, nem tudnak fogalmazni, tárgyalni -semmi gond magával a szakmával, és biztos vannak jó képviselői - de ekkora jutalékot hogy van pofájuk elkérni?

Egy 24 millás ingatlanból közel egy milliót kaszálni kevés munkáért....



2021. okt. 29. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Pont azért magas amit írtál, mert keveset tudnak eladni, és azon kell megszerezni a hasznot. Egyébként teljesen feleslegesek, csak köztes szereplők, a hirdetésen kívül semmit nem csinálnak.
2021. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Minden munka annyit ér, amennyit fizetnek érte. Ha te féláron megcsinálod ugyanezt, akkor hajrá.
2021. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kisvárosbaban, ahol jelenleg lakom, mindenki panaszkodik a helyi ingatlanirodára,"



Én sem szeretem az ingatlanosokat és simán ki lehet hagyni őket a bizniszből.

Amúgy a magyar ember mindenhez ért és mindenkit szid.

Valaki kötelezte őket, hogy igénybe vegyék az ingatlanosokat??!

NEM!

Akkor miért szidják őket?!

2021. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Amerikaban meg ennel is tobb, 5-6% a jutalekuk.

Raadasul a hazak is dragabbak tehat tobbet szakitanak egy eladason.

Magyarorszagon viszont en nem vennek fel ingatlanost. Gyakorlatilag csak hirdetik a hazat a weboldalukon es ennyi.

Amerikaban az en ingatlanosom segitett elintezni minden papirt. Itt mennek mutatni a hazat a vevoknek, neked semmi dolgod nincs

2021. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Oda írtam a hírdetésre, hogy ingatlanosok ne hívjanak.

Persze bepróbálkozik az ostoba, és megkérdezi hogy miért nem foglalkozom ingatlanossal.

Mondom, hogy azért mert egy föld körüli útra megyek a jutalékodból.

Erre elköszön.

2021. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk rengeteg ingatlanos van, mikor árultam a lakásaimat, rengetegen hívtak. Mondtam, 2 %-nál többet nem fizetek, ennyit szeretnék kézhez kapni, aki így el tudja adni, övé a jutalék. Az egyik lakást 10 nap alatt, a másikat 2 hét alatt adták el, ekkor hívtam a többieket, hogy ők már ne árulják. Mikor én meghirdettem az elsőt, egy darab vevő nem jelentkezett. Még a kulxcsokat is odaadtam az ingatlanosoknak, vigyék a vevőket, mondtam, akkor szóljanak, ha már mennem kell a szerződést aláírni. Még a lakáskiadást is ingatlanosokkal végeztettem, az egy havi díjért ment, de minimum 12 hónapra szól a szerződés.

Az viszont igaz, kizárólagos szerződést nem kötnék senkivel!

2021. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, nekünk az ingatlanos nem tudta eladni, szerződés lejárta után 1 hónap múlva eladtuk. Milyen érdekes.. M
2021. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanos arra jó, hogy van egy háttere, iroda, sok esetben ügyvéd, hiteltanácsadás, papírok intézése. Persze ezeket mindenki el tudná maga is intézni, de az emberek egy részének ez az egész kínai, inkább rábízzák egy "szakemberre". Sok vevő azt hiszi, hogy az ingatlanos ért hozzá, átnézte az ingatlant, stb.

A másik, amire jó az az, hogyha nem bent laksz, akkor mutogatja az érdeklődőknek az ingatlant. Nem kell odamászkálni a sok hülye miatt.

2021. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az 1-2 millió forintért bármikor odamászkálok én is.

Pláne hogy 1-2 hét alatt el lehet jó áron adni egy lakást.

Persze egy lepukkant trágyát lehet évekig árulni drágán.

2021. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es! Nyilván ha egy 50 millió feletti ingatlant olcsón akarok eladni, akkor nem hívok ingatlanost. Én utoljára fél évig hirdettem egy házat, mert nem akartam olcsón adni. Hetente legalább egyszer jött valaki megnézi én meg nem érek rá napközben odamászkálni.

De csak azt akarom ezzel mondani, hogy az ingatlanos erre jó, nyilván aki meg tudja oldani máshogy, annak felesleges

2021. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!