Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet felvenni a versenyt...

Hogy lehet felvenni a versenyt az ingatlanárak drágulásával annak aki fizetésből él?

Figyelt kérdés
Már szinte napról napra emelkednek az ingatlanárak. Értem én, hogy a gazdasági fellendülés meg a CSOK kitermelt egy jómódú réteget akiknek már semmi sem drága. De aki alkalmazottként fix fizetést kap ami vagy nem, vagy alig emelkedik, ráadásul nem jogosultak a CSOK-ra azok, hogy vegyenek meg egy lakást maguknak? A hitelkalkulátorral kiszámoltam, hogy 20 évre is csak úgy kapok annyi hitelt ami csak egy sz@rabb panellakásra elég, ha meg van a fele önrészem.
2021. nov. 9. 22:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%
Be kell fektetni a megtakarításodat valamibe, aminek az ára az inflációnál jobban nő. Így.
2021. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%

Vagy még úgy, hogy lejjebb adsz az igényekből.

Vagy növeled a bevételeidet.

Illetve mindhárom egyszerre.

2021. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként honnét ez a panelőrület? A panelek nem értékesek, ugyanakkor jelenleg ugyanolyan drágák, mint a tégla lakások és drágábbak, mint a házak.
2021. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
3-as, a panel lakások olcsóbbak, mint a téglalakások. Onnan ez az őrület, hogy a legtöbb embernek csak erre telik, vagy erre sem.
2021. nov. 9. 23:02
 5/37 A kérdező kommentje:
1-es mondj egy olyan befektetést az ingatlanon kívül, aminek az értéke jobban nő mint az infláció.
2021. nov. 9. 23:03
 6/37 anonim ***** válasza:
67%

4: "3-as, a panel lakások olcsóbbak, mint a téglalakások."

tudnád mutatni, hogy hol? Mert én az ingatlan.com-mal kelek és fekszem, és nem így látom. Persze az általam monitorozott helyeken a tényleges eladási árakkal is tisztában vagyok, nem csapnak be a hirdetési árak.

1: Időszakosan rengeteg dolognak nő.

Ingatlan mért nem jó befektetésnek?

Jelenleg a gépkocsibeálló és a tároló értéke sokkal gyorsabban nő, mint a lakóingatlané.

2021. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

6-os nem tudom milyen tégla lakás olcsóbb mint a panel, de valószínűleg azok, amelyek még a panelnál is alacsonyab szinvonalúak.

A garázs valóban jó befekteteés csak a felkapott környékeken egy garázsra több hiéna is jut, így elég kicsi az esélye, hogy egy dolgozó ember még találjon egyet jó áron. Ahol pedig nincs akkora kereslet rá ott nem is drágulnak jobban mint a lakások.

2021. nov. 9. 23:29
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

"valószínűleg azok, amelyek még a panelnál is alacsonyab szinvonalúak." Be lehet állítani a "színvonalat".


Mi az, hogy valószínűleg? Mért nem nézed meg a saját szemeddel és döntöd el magad, melyik a jobb? Mi alapján találgatsz? Nem a VALÓS kínálatot nézed?...


Csak az épület anyagát változtattam a 2 keresés közt:


Tégla: 359 000 / nm – 1 200 000 / nm-ig

Panel: 462 000 / nm - 924 000 / nm-ig


Jó állapottól fölfele (azaz nem igényel felújítást, költözhető, lakható).


[link]

[link]

2021. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

Amint van nehany millio megtakaritasod, fektess be epitesi telekbe, szantofoldbe, erdobe, garazsba vagy valamifele ingatlanba.

Kesobb mikor szukseged lesz a penzre hogy hazat vegyel, akkor eladod, veszel fel melle hitelt es lesz lakasod vagy hazad.

Ezen kivul meg ott az allampapir amibe betudsz fektetni vagy arany, ezust, stb.

Keress jobban fizeto munkat vagy kezdj el egy kis vallakozast. Vannak ismeroseim akik a pandemia idejen fertotlenito szolgaltatast csinaltak. Uzletek, autok, irodak fertotoleniteset csinaljak, tapasztalat nelkul. Mas meg ablakokat epit be, tetot most, kest elez, vagy mas egyebet csinal amihez nem kell vegzettseg.

2021. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a helyzetet vásárlóként is kilehet használni, nem csak eladóként, bár a többség úgy látja, hogy ez a helyzet tisztán csak az eladóknak jó, de vásárlóként válhat belőled eladó!!!

Én pl. 17-ben vettem külterületen ingatlant, a belterülettől kb. 1 km-re. 4 év alatt ezen a területen, ebben az utcában gazdát cserélt 10-12 ingatlan, és épült 4 ház, az 5. jövőre fog épülni. 4 évvel ezelőtt én voltam ott egyedül, mint frissen jött. Költöznek ki sokan külterületre, mert nem csak Te vagy így, hogy CSOK-al nem tud élni, pénze van, de annyi nincs, hogy belvárosban vásároljon!

4 év alatt az ingatlant, amit vásároltam felújítottam, hozzáépítettem. Rá lett költve nem több mint 3 millió forint, jelenleg ha ehhez hozzáadom azt az összeget, amennyiért vásároltam, akkor ennek a teljes összegnek a duplájáért eladható lenne gyorsan, könnyen, mert a lakórész az kb. megfelel egy városi 2 szobás lakásnak, az mégis ennek az összegnek a duplája lenne! Időközben az utcában bevezetésre került az optika, így internet van, ami nélkül ugyebár nem tud senki sem létezni, kábelTV van, víz, villany az volt is! És van benne eladásnál felhozható érték, mert ilyenkor azokra az emberekre lehet pályázni, akik elérhető távolságban akarnak lenni a szolgáltatásokhoz (posta, boltok stb.) de mégis utálják már az emberek és a város zaját, kedvelik a természetet, a szép kilátást, szép környezetet.

Jelenleg ennek eladásával és kölcsönnel tudnék belvárosi lakást vásárolni, most az más kérdés, hogy nem célom, de ha az lenne, akkor megoldható lenne. A kiindulási összeg, csak hogy tudd, nem volt több, mint 1 millió forint!!! Ez régen sem ment másképp, így váltak mára városrészekké a szőlőhegyek, pincesorok, stb.

Másképp kell gondolkodni! Én úgy látom, hogy nem szabad kivárni, mert nincs mire várni! Ennyit tudok tanácsolni. A legnagyobb kárt azon hírportálok tették, akik a kormányt ekézték az ingatlanárak emelkedése miatt és hiába volt benne igazság, azzal hitegették minden nap az olvasóikat, hogy ez a lufi mindjárt kidurran, annak viszont nem volt realitása! Hát nem! Nincs mire várni! Tavaly/tavalyelőtt szinte minden napra jutott egy ilyen cikk, hogy a lufi mindjárt durran! Semmi egyéb céljuk nem volt ezzel, mint a jellemzően kormányközeli befektetők elől kvázi elvenni/elzárni a potenciális vásárlók legalább felét. Megszűnnek, mint potenciális vásárlók, ha ráveszed arra, hogy várjon, ha elhiteted vele, hogy érdemes várni!

2021. nov. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!