Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet felvenni a versenyt...

Hogy lehet felvenni a versenyt az ingatlanárak drágulásával annak aki fizetésből él?

Figyelt kérdés
Már szinte napról napra emelkednek az ingatlanárak. Értem én, hogy a gazdasági fellendülés meg a CSOK kitermelt egy jómódú réteget akiknek már semmi sem drága. De aki alkalmazottként fix fizetést kap ami vagy nem, vagy alig emelkedik, ráadásul nem jogosultak a CSOK-ra azok, hogy vegyenek meg egy lakást maguknak? A hitelkalkulátorral kiszámoltam, hogy 20 évre is csak úgy kapok annyi hitelt ami csak egy sz@rabb panellakásra elég, ha meg van a fele önrészem.
2021. nov. 9. 22:52
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem 31-esnek igaza van. És a bérleti piacon látszik is, hogy mekkora szakadék van azok között akik tudnak lakást venni és akik nem.

Mi nem keresünk rosszul a párommal, önerőnk is van, de nem is vagyunk már a legfiatalabbak a magunk 30+ évével. Ezért már nem is szeretnénk 25 évekre hitelt felvenni egy ekkora bizonytalan világban. Ha hitelt vennénk fel magasabb lenne a törlesztő mint az albérlet bérleti díja. 3 éve 150ért béreltünk a belvárosban egy újépítésű lakást, a tulaj azóta sem tudta kiadni ennyiért, úgyhogy eladta. Egyre ritkább szerintem aki tud vagy éppen akar ekkora összeget kifizetni egy albérletre. És ha csak a fizetése 30-40%-át viszi el az albérlet valakinek, akkor is irtó nehéz önerőre félretennie mellette. Főleg azért, hogy utána meg vehessen a pénzből valami lepukkant lakást, rossz környéken, hitelre amit majd 10 év alatt talán felújít, mert a hitel mellett nem lesz még erre is pénze. Mert ha lejjebb adod az igényeket akkor ez következik. Úgyhogy mi el is engedtünk ezt a témát egy jó időre. Ezt tudom javasolni másoknak is, akik nem tudják elengedni az elveiket.

2021. nov. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
*30-asnak, elnézést, elírtam.
2021. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Kell venni egy zsákfalun egy házat, s gazdálkodni, mint ahogy régen is tették, stresszmentesen. Le kell adni az igényekből, kell keresni a lehetőségeket, s nem leragadni, hogy így drágák az ingatlanok, úgy drágák az ingatlanok, az nem visz előrébb. A CSOK-ot meg úgyis egyre többen meg fogják szívni, mert a kisbetűt már nem olvassák el. Egy válás során lehetnek majd érdekességek, de ez legyen az ő bajuk.
2021. nov. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

30: Erről a spekulációról írnál többet? El tudod magyarázni?

Meg az összes állításodat kifejthetnéd, mert nem tudlak követni. Köszönöm.

2021. nov. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

33. Ott a hiba, hogy pl. abban a zsákfaluban, ahol 6 évig éltem, nincs erre alkalmas eladó ingatlan. A szlömös falvakban meg 0-24 résen kell lenned, vagy kilopják a rotát a kezedből.

Nem olyan egyszerű ám ez, mint 20 éve. Errefelé alig van eladó ház, ahol valamiféle normálisabb munkahely elérhető közelségben fekszik. Ha mégis, akkor CSOK-kal terhelt az irányár.

2021. nov. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
34: A spekuláció az spekuláció. Nincs mit kifejteni rajta. Emlékszel a tavalyi csirkehús-botrányra? Állítólag fújta az orrát két csirke valahol Zalában, erre a Lehel-téri piacon 2000-ért árulták a mellet. Pár éve egy kínai bevásárolt disznóval, mert valahol Sencsenben döglöttek a malacok. Itthon utolsó falusi őstermelő is megduplázta a karaj árát, pedig ugyanazzal a 120 forintos darával hizlalta, mint az annak előttit. Ugyanaz a Jóskapista vette meg tőle a karajt, mint annak előtte. Valami hasonló van a 100%-kal emelt osb-lappal is.
2021. nov. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
35. Hidd el, vannak ilyen falvak, ahol lopás sincs. Most nyilván vannak kivételek, ahol te is élsz, de nézzél körül pl Bács-Kiskunban. Pár millióért olyan házat kapsz, hogy megszólal. De mondom, nyilván aki nem tud leadni az igényéből annak ez az opció nem járható, ezt is megértem. Viszont én valahogy nem tudnék 30 milliót kiadni egy panelért, akármilyen állapotú, akármennyire "jó" helyen van, hogy aztán hallgassam az idióta szomszédok veszekedését, a gyereksírást, stb.
2021. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!