Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kitől vásárolmál szívesebben...

Kitől vásárolmál szívesebben ingatlant? Tulajdonostól, vagy ingatlanostól?

Figyelt kérdés

2021. nov. 21. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Tulajdonostól
Ingatlan közvetítőn keresztül
40 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Mire gondolsz vajon?

Csak a tulajdonostól lehetséges vásárolni, ingatlanostól nem.

Ingatlanos a MUTATÁSBAN működik KÖZRE... De semmi köze az adásvételhez.

2021. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogyha ingatlant akarsz venni - jobban örtülsz-e, ha a tulajdonos hiredeti?

Vagy megnyugtatóbbnak tűnik, ha iroda hirdeti, ami ad némi hivatalos hátteret?

2021. nov. 21. 19:25
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Én jobb szeretem tuladjonostól.


Nem mintha olyan sok ingatlant vettem volna, de ha tulajdonossal találkoztam, akkor nem volt mellébeszélés, maszlag, csak megnéztem az ingatlant, meg volt akivel rendesen elbeszélgettünk csak úgy.


Az ingatlan iroda semmi pluszt nem ad azon kívül, hogy ráteszik a maguk 2-3-4% hasznát.

2021. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Én legszívesebben olcsón, de úgy nem lehet.
2021. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Az ingatlanos teljesen lerendezi az adás-vételt.Ezért tartanak még ügyvédet is .Természetesen itt nagyobb százalékot tart meg magának.
2021. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Az ingatlanos lakasoknal mindig vmi atveres van.
2021. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Tulajok is tudnak kamuzni. Nagyon szeretem pl. az "igényesen felújított" szöveget, ami rendszerint annyit jelent, hogy saját maguk gányolták össze elfogadhatatlan ócska minōségben.
2021. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondjuk tény, hogy az én anyagi keretembe csak egyértelműen teljesen felújítandó lakások fértek bele ahol nem nagyon volt mit szépíteni a helyzeten.
2021. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
A tulajdonos általában többet tud az ingatlanról. Na meg kevesebbe kerül, ha nincs rajta még a jutalék, alkudni is könnyebb.
2021. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
95%

Tavaly akartam telket venni közvetítőn keresztül. Az ingatlanosnak gőze nem volt, hogyan zajlik egy zártkerti telek adásvétele, azt se tudta, hogy az ingatlant ki kell függeszteni. Handabandázott a telek beépíthetőségéről, majd miután utánajártam főépítésznél és földhivatalnál, és megtudtam, hogy a telek nem beépíthető, hosszú, bonyolult és költséges procedúrával lehetne csak megszerezni az engedélyt, az ingatlanos annyit mondott, ne a földhivatalnak higgyek. A tulajdonosok elérhetőségét kérésemre sem adta meg, azt mondta, ha kérdésem van, neki tegyem fel.


Biztos vannak rendes, megbízható ingatlanosok is, hát ez nem az volt.

2021. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!