Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek most egy éven...

Szerintetek most egy éven belül érdemes lakást eladni?

Figyelt kérdés
Tudom, ostoba a kérdés eléggé, de azért megköszönöm a hasznos válaszokat.

2021. nov. 22. 12:37
A kérdező szavazást indított:
Érdemes eladni
Érdemesebb kiadni
5 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint megvárnám, hogy lesz-e kormányváltás. A jelenlegi vezetés elárasztotta támogatásokkal, kedvezményes hitelekkel a piacot, így nagy lett a kereslet. Sőt, ezek mellett sport és egyéb beruházásokkal még a munkaerőt és a rendelkezésre álló anyagot is lekötötte.

Kérdés, hogy egy váltás esetén is ez az irányvonal lenne-e a mérvadó.

2021. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hol?
2021. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes, hogy mit csinalnal a penzzel? Ha csak ugy betenned a parnad ala valsz nem eri meg, mert rekord inflacio van, amit az ingatlanok ara meg mindig jobban kovet...
2021. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Èn egyébként most infláció követő allam papíron gondolkozom . ( nem a Màp plusz ).

Asszem infláció plusz vmennyit ad. Mármint kamatot. Aztàn biztos tippeket nem lehet mostanság adni .

2021. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"Èn egyébként most infláció követő allam papíron gondolkozom"


Azóta ezen röhög itt minden kolléga a pénzügyön...

:)

2021. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5: nekem az ingatlan mint befektetés akkor érné meg, ha netán olyan szerencsés ütemben kapom el a vételt, hogy ha egy drágulási hullám tetején vagyok.


Ha egy 30-40 milliós lakásból csak havi 150 ezret látnék az albérlőtől és az ára stagnálna akkor már nem érné meg annyira sztem.

Mert közbe kopik a lakásod, és mondjuk 5-10 év között egy állapot felújítás nem árt. Persze hosszú távon (évtizedek) az áruk mindig nő, mert a pénz is romlik.

Mondjuk aki 2007-be vett lakást kiadásra befeketetésnek az mondjuk 2017-ig jobb helyre is tehette volna a pénzét.

2021. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Azt gondolom, hogyha tényleg foglalkozol vele, hogy mibe fektesd a pénzed találsz rá jobb megoldást. Az ingatlan tipikusan az, ami elég biztonságos ahhoz, hogy bele merd tenni a pénzed, elég keveset kell vele foglalkozni és elég jól tartja az árát, talán még picit több reálértéket is termel, mint a lakosság által könnyen elérhető egyéb - hasonlóan biztonságos - befektetési formák.
2021. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 6-os!


A te példádnál maradva:

Ha kiadod a 40 milliós lakásodat havi 150ezerért, az adózás után is kb. 1,5 millió Ft-ot hoz egy év alatt a konyhára.

Eközben a lakásnak az ára is tovább emelkedik.

Miért, mert beharangoztak januártól 20%-os építőipari áremelést, amihez hozzájön még az infláció, + a magas benzinár miatt mindennek emelkedik majd az ára, + a minimálbér emelés miatt bérfeszültség keletkezik, ezért a régi dolgozóknak is emelni kell a bérüket. + az Euro/Ft árfolyam is erősen közelíti a 400-at. stb...stb...


Vagyis szerény becslésem szerint az említett 40 milliós lakás ha jó helyen van, akkor jövő év végére nem csak hoz 1,5 milliót a tulajdonosának, hanem az ára is közelebb lesz az 50 millióhoz mint a 40-hez.

Ehhez képest egy banki kamat -magyarosan- "egy lófütty".


De hajrá.

2021. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A nagy minimálbér emelés után is olyan országban élünk jövőre ahol 350 euró a minimálbér. Tudom sokakat nem érint, engem se, de egy fajta gazdasági mércének jó.


Sztem ha olyan kormány jön aki elengedi picit az "építőipar kezét" akkor nem lesz itt nagy száguldás. Átlag jobban járna vele, persze tévedhetek is. De egy felső plafont könnyen elérhetnek az árak ami felett már egyszerűen nincs hazai kereslet rá.

Aztán majd kiderül.

2021. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A frekventáltabb budai, Duna parti, vízparti, ill. a panorámás helyeken, sohasem lesz ilyen plafon.

Mindig lesz egy tehetősebb akinek minden pénzt megér.

2021. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!