Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásoknál, árat tekintve...

Lakásoknál, árat tekintve vajon egy új építésű téglával jár jól az ember vagy régebbivel, amit át kell építeni felújítani?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok.

A panelházakat teljesen kizárom, mivel ott nem lehet a belső falakat mozgatni.Az elrendezésük pedig nem tetszik.


2 opció játszik játszik:

-Új építésű téglaház.Ezeknél az elrendezés megfelelő, jó a helykihasználás, jó a fűtésrendszer.A probléma,hogy drágák.



-Régebbi építésű tégla.Ezeknél rossz az elrendezés, 1-2 falat bontani kellene,áttenni.Rossz az elrendezés, nem amerikai konyhás, ami helykihasználás miatt elég hátrányos.

Gyakran konvektoros a fűtés, azt is át kellene alakítani rendes cirkósra.Vagyis, ennél az opciónál sokat kellene alakítgatni.

Ezek a lakások olcsóbban, mint az újak.Gyakran idős embereké voltak, ez látszik a képeken,berendezésen.Csempéket cserélni kellene, járólapokat...stb.Sokat kellene rombolni.



Anyagilag melyik lenne jobb?

Vannak, akik szerint, az "igényeim" miatt az új, mert ott nem kell rombolni.A régi felújítása annyira jönne ki, mintha vennék egy újat.

Mások szerint, a régin nyernék pár milliót.


2021. nov. 28. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Jelenleg a felújítás szerintem drágább és kész idegbaj. Viszont a lakás igazi értékét mindig az elhelyezkedése határozza meg.
2021. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Ha veszel újabbat,de abban sem biztos hogy minden megfelelne az izlésednek.A fűrdőben is mennyi minden nem tetszene,csupán a szi miatt.

Vegyél jó külső állapotban lévőt,aztán formáld a belsejét ízlésed szerint.Persze ezek átalakitása sem gondtalan lesz,de megéri.

Elkészülte után,ha valaki alkalom adtán belép a lakásodba ,lefog döbbenni.A külsejéből kiíndulva,nem gondoltam milyen jól elrendezett a belseje ,hihetetlen hogy mit hoztak ki ebből a házból.

Akik a kényelemhez vannak szokva,azok ilyenbe nem fognak belevágni.

2021. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Az ugyanolyan alapterületű új építésűek és a használt téglák ára között nem néhány millió a különbség. Mindeközben egy felújítás még manapság is megáll mondjuk egy 50 négyzetméteres lakásnál néhány millióból. (Azok a jellegűek, amiket a kérdező is felsorolt, hogy szeretne.)
2021. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen előtt állok, a macera miatt hajlok arra, hogy felújítottat vegyek, de (hónapok óta nézem az eladó lakásokat, látom, mi mennyiért megy el) szerintem több az értéknövekedése a felújított lakásnak, mint amennyit ráköltesz.

Pl. most néztem két egyforma lakást ugyanabban a utcában, csak másik lépcsőház (nem panel, régebbi tégla társasház) és 9 millió Ft volt a különbség. Ugyanaz a szint, ugyanakkora méret, tájolás, minden, csak az egyik mondjuk a 33. szám, a másik a 35.

A felújítatlan, teljesen lebombázandó, értsd: ahogy te is írtad kérdező teljes fűtésrendszer kialakítása, az összes felület burkolása, új konyha, tehát a nulláról kell felújítani: 33 millió

Ugyanez a lakás a szomszéd házban már felújítva elkelt 42 millióért.

De nekem is rémálmom a felújítás, rossz belegondolni.

Viszont én szívesen megtenném, hogy a magam ízlésére újíttatom fel, szerintem 5-6 millióból meg lehetne csinálni. A felújított lakásoknál mindig van, ami nem tetszik. Pl. csempe színe, konyhabútor.

2021. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!