Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen buktatói lehetnek...

Milyen buktatói lehetnek annak ha olyan ingatlant veszek lakhatás céljára, ami a tulajdoni lapon nem lakóingatlanként van bejegyezve?

Figyelt kérdés
Sok helyen hirdetnek kedvező áron olyan lakásnak kialakított helyiségeket, amelyek hivatalosan irodának, üzlethelyiségnek, raktárnak, egyéb helyiségnek stb. vannak feltüntetve. Milyen nehézségekkel kellene számolnom abban az esetben, ha ilyen ingatlant vennék lakhatás céljára?

2021. dec. 5. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Lakhatási engedélyt kell kérni ekkor.
2021. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Az biztos hogy lakcímkartyád nem lehet oda. A többit nem tudom biztosra.
2021. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A lakcímkártyámon most is olyan ingatlan címe van feltüntetve amire nem lett lakhatási vagy használatba vételi engedély kiadva.
2021. dec. 5. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Meredek.
2021. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lakcímkártya is probléma lesz, de pl. hitelt se tudsz felvenni rá...

Nem adnak ki rá lakhatási engedélyt. És még lehet pár buktató.

2021. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez nem egyedi eset. Régi falusi ház, 50-60 évvel ezelőtt épült. Építési engedély talán volt, de onnantól hogy nagy nehezen elkészült már nem foglalkoztak a hivatalos dolgokkal csak laktak benne.
2021. dec. 5. 14:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az átminősítés is pénzbe kerül, és ha jól tudom, az illeték sem olyan kedvező, mint lakóingatlan esetén.
2021. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Adózásban lehet különbbség, gondolom egy üzlethelyiségre többet kell fizetni, mint egy lakóingatlanra, nem vehetsz fel rá lakáshitelt. Gazdasági épület is lehet lakcim, én is ilyet vettem, mondjuk még nem lakok ott, akitől vettem az is ott lakott, a tulajdoni lapon is ez a cim szerepelt, a tulaj lakcimeként.
2021. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csok meg társaihoz szóba se jön. Eladni is nehezebb lesz. Nem tudom, jarna-e a rezsikedvezmény.
2021. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A hitel, csok és társai nem probléma. Ha vásárolnék akkor készpénzzel. Inkább az egyéb buktatókra lennék kíváncsi. Ha pl. kivetnek rá havi 30 ezer ingatlanadót, akkor nyilván nem éri meg megvenni. Amúgy meg teljesen alkalmas lenne a lakhatásra.
2021. dec. 5. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!