Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vagy panel lakás?

Családi ház vagy panel lakás?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok és miért? Köztudott hogy a családi házak drágábbak mint egy panel lakás, ezt vegyétek figyelembe vélemény íráskor. Írjatok véleményeket!

2021. aug. 4. 20:08
A kérdező szavazást indított:
Panel lakás
Családi ház
52 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Nekem leginkább egyik sem. Most családiban lakom, de meghaladja az időt/erőt, amit erre fordítanék.

Panelbe meg nem mennék.

Egy jól megválasztott téglalakás, jó környéken.

De ha neked nincs pénzed családira, akkor úgyis tök mindegy.

2021. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
egyedül nem laknék házban, de családdal persze hogy.
2021. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Tégla lakás.
2021. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

Max 4 emeletes tégla lakás.

Kertes házban nőttem fel, a kutyán kívül nem volt semmi előnye.

2021. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
A társasházra (sorház) voksolnék. Panelba nem mennék, most családiban lakunk, ami viszont rengeteg időt, pénzt elvisz pedig jól néz ki, rendben van ( fűnyírás, kert, kerítés festés, ereszcsatorna takarítás, járdasöprés, gyomirtózás stb. stb. stb...).
2021. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Panelben nőttem fel, még a szüleimmel élek, de nem szeretem. Nekem van egy olyan álmom, hogy a jövőben egy kertes házban éljek.
2021. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég értelmetlen. Akinek van 100 milliója biztos nem vesz panellakást. Az emberek 10-ből 8-szor anyagiak miatt laknak panelban, nem azért mert lett volna ilyen választási lehetőségük.
2021. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%

Panel párti vagyok

Téglában élek hangos és kellemetlen a lakókörnyezet a vezetékek is nagyon rosszak a belmagasság pozitivum de befűteninpokoli...

Családi nem éri meg idö pénz kell de munka nélkül nincs pénz munkával meg idő hogy karban tartsuk és mire beleöregedek már nyűg lesz nincs lehetőség kiélvezni ha nem vagy gazdag

Panelban éreztem a legjobban magamat és fele olyan hangos mint a szemétláda tégla

2021. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
8. De te egy szar téglában laksz :D Azt hasonlítsd össze, hogyha egy jó téglában laknál, egy jó panellal. A szar szomszédoknak semmi köze a tégla lakásodhoz. A vezetékek rosszságának sem. A befűtésnek sem feltétlenül.
2021. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%

Jaj, én kihagytam, hogy miért.

1. Panelnél jobb klíma, jobb páratartalom.

2. Panelnél jobb hőszigetelés: hűvös nyáron, meleg télen.

3. Belvárosi kényelem, minden gyalogtávra, megszokás is, szeretem a liftes magasemeleti lakást.

4. Nagy belmagasság, régi építészeti szépségek, műemlékvédelmi környezet.

5. A leggazdaságosabb. Egy cserénk alkalmával 50 nm-es (2,7 m belmagasság) csúszózsalus lakásból mentünk 90 nm téglába (3,4 m belmagasság) és a rezsink felére csökkent. Tehát kb. negyede lett nm-re leosztva, holott a belmagasság is több volt, tehát 3x annyi légköbméterre ment a fűtés.


És családi házra ugye nem 40-70 000 Ft az éve gázköltség, mert nincs körbeépítve, sok a hőleadás.

Biztonságot ad az is, hogy elemi károknál vagy bármi bajnál nem vagy magadra utalva, mert van még ott pár tucat család ugyanabban a házban és alkalmazottai is vannak a Társasháznak, akik ezen dolgoznak.

Nem elhanyagolható az sem, hogy a karbantartási költségek is a lakószintek számával osztódnak, tehát pl. egy tetőcsere egy 7 szintes házban 1 nm-en 7 lakóra oszlik el, valamint hogy az önkormányzat is kétévente több milliós támogatást ad ezekre.


3. voltam.

2021. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!