Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vásárláskor , ha...

Családi ház vásárláskor , ha tetszik az ingatlan , mennyire számít az ingatlan vételára?

Figyelt kérdés

2021. dec. 16. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tetszik, de úgyis a végén a pénztárca, illetve az anyagi lehetőségek fognak dönteni.
2021. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve úgy nézek lakást/házat ahogy az anyagi lehetőségem ezt lehetővé teszi, nem fordított a sorrend.

Amikor lakást néztünk eleve volt egy elképzelésünk a nagyságáról, állapotáról,a helyileg holról. Az anyagi lehetőségeinknél úgy indultunk ki hogy beleszámítottuk az összes költséget a kiadásba,az illetéket, ügyvédi költséget, a szükséges felújításra szánt összeget, és persze valamennyi minimális tartalékot is hagytunk. Hitelt nem szerettünk volna felvenni és CSOKra se vagyunk jogosultak.

Igy mindenki kialakíthatja azt,hogy mennyit tud rászánni, mi az az összeg amit ha nagyon tetszik az ingatlan meg tud oldani, pl. szülői segítség, hitel lehetőség, egyéb kiadások (felújításra szánt) csökkentése.

Annak is van jelentősége,hogy ki mikor akar költözni, a lakást bútorozni kell-e vagy sem.

A lakásvásárlásnál mi több kompromisszumba is belementünk, később költöztünk, alkalmazkodva az eladó kiköltözésének lehetőségéhez. A fizetési ütemezés is Hozzá alkalmazkodva történt. Igy viszont lehetőségünk volt alkudni.

sosem néztünk olyan ingatlant amit az anyagi helyzetünk nem tett lehetővé. De ami tetszett annál próbáltunk lehetőséget keresni, átcsoportosítani, alkudni.

2021. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ébren nem szoktam álmodozni, tisztában vagyok a korlátaimmal.
2021. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Amire nincs pénzem, az hiába tetszik. Fontosabb, hogy ne kelljen 20 évig üres kenyéren élnünk, sőt, hogy jàrhassanak a gyerekek különóràkra és vészhelyzet esetén legyen pénz mittudomén fogorvosra, mint egy pár millióval szebb ház. Szóval szoktam álmodozni, aztán nem merek belevàgni, mert túl nagy rabszolgaság, kiszolgáltatottság lenne.
2021. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Mi most veszünk 1 nagyon korszerűen fel jutott panelt.

Igaz 2 millióval több,mint amennyit megközelitően szántunk rá.

Egy felújitásra váró igaz 2 millkával kevesebb,de mire ilyen lenne,nagyon sok idegességet,fáradságot is a nyakunkba vennénk.

Természetesen nem vetkőzünk le gatyára.Bíztonsági tartaléknak maradni kell.

2021. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég értelmetlen kérdés, hiszen ha nincs rá pénzem akkor hiába tetszik, ha meg van rá pénzem és tetszik akkor nem azon fogok gondolkodni, mennyibe kerül.
2021. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé, mert ha pl 5 millióm van akkor nem 50 milliós házakat nézegetek mert nem engedhetem meg magamnak.
2021. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy mi a kérdés. Inkább a vételár a meghatározó és azon belül választanék olyat, ami tetszik.

Mert hiába nézegetem összeghatártól függetlenül, hogy mi az ami tetszik. Ha nem tudom megfizetni, akkor teljesen értelmetlen nézegetni.

2021. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kokohoho ***** válasza:

Aki nem akar ráfázni, az addig nyújtózkodik, ameddig a takarója ér!

Ha arra vagy kíváncsi, hogyha a pénz nem akadály, akkor akár irreális áron is megvennék e valamit ami tetszik, legyen az bármi, (akár egy ház is)?

Arra az a válaszom, hogy szinte mindég megbántam, ha csak azért hagytam ki egy vissza nem térő lehetőséget, mert drágának találtam, pedig anyagilag akár meg is engedhettem volna magamnak.

2021. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!