Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szuterén/alagsori „lakások”-ba...

Szuterén/alagsori „lakások”-ban milyen lakni, milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban, mi az ami kikészíti az efféle helyen lakókat, mik a hátrányok és előnyök, teljes mértékben kompenzálják-e a hátrányok az előnyöket?

Figyelt kérdés
Tegnap csak annyi információt tudtam meg, hogy megbánta a vevő, amit megértek, és ijesztőnek tartom, ahogy az ingatlanosok rám akarják tukmálni, mint a tipikus értékesítők, és irtó mód visszataszító a dolog nekem, illetve nem tudom ki az, aki képes ilyen kvázi adás-vételébe belemenni, akinek 2-nél több IQ-ja van, mert szerintem mindenre van alternatíva, de ezt semmiképp sem tudom elfogadni, hogy mennyi ilyet adnak el és csőbe húznak egy csomó embert, de senki nem ír róla nyíltan, különben megváltozna a helyzet az ingatlanpiacon.

2021. dec. 17. 09:50
 1/8 A kérdező kommentje:
*kvázi lakás, mert nem tudom lakásnak nevezni...
2021. dec. 17. 09:51
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeknek csak hátránya van: alacsonyan van az ablak, több por jön be, az ablak előtt mászkálnak, kevés fény, télen esetleg hidegebb a lakás. Egyszóval sokkal barátságtalanabb egy alagsor, mint egy emeleti lakás.
2021. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előnyt nem tudok felsorolni. Az ingatlanosnak meg csak a jutalék számít, fölösleges hiénák a lakáspiacon. Meg se dolgoznak igazán a pénzükért. 1-es voltam.
2021. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ezek nem lakások.

Lent megül a széndioxid, a radon, a hideg és sokszor talajvíztől is nedves falak és aljzat miatt penészedik.

Igazi betegséggyár.

Ráadásul még a kipufogógáz és a fék+gumipor is iszonyat mennyiségben jut be.

2021. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értettem a kérdés alatti részletes leírást, de alagsori és alagsori lakás között is lehet hatalmas különbség!


Nem mindegy pl. hogy utcára néz, vagy belső udvarra... Az sem, hogy mennyire pinceszint... Éppencsak, vagy teljesen...


Laktunk a XII. kerületben olyan villaházban, ahol az alagsori lakás (régen a házmester/ háztartási alkalmazottak lakhattak ott) tkp. a legjobb pozícióban volt - abszolút kertkapcsolatos. EGy hegyoldalban volt a ház, az utcai bejárahoz képest 100%-ban alagsori volt - de tkp. csak "hátulról". Azaz a kert felé volt a bejárat, az ablakok - ebbe az egy irányba nyílak.


Nyilván van hátránya egy ilyen lakásnak is, amit már előttem leírtak - de létezhet olyan, hogy van ilyen előnye is.

2021. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Mínusz 70 centiig lehet lakás. Annál mélyebben nem az, és mint ilyen, állandó ottlakásra nem alkalmas. És ezt tanácsos komolyan venni. Egészségi szempontból.
2021. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem is állította egy ingatlanos, hogy lakás a besorolása, miközben mellékelte a tulajdoni lapot, amin az állt: "egyéb helyiség".

Én több 100 olyan ingatlanossal beszélgettem már, aki tizedannyit tudott az ingatlanokról, mint egy mezei ingatlantulajdonos egyetlen ingatlannal. Ezek mamahotelesek többnyire, van, aki sose lakott egymaga ingatlanban, így lövésük sincs alap dolgokról.

A kémény funkciójáról például.

2021. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a Várna utcai ingatlan?
2021. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!