Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakást nem szabad ma...

Milyen lakást nem szabad ma venni, amivel hosszú távon az ember ráfázhat? Mik ma a leginkább értékvesztő tényezők?

Figyelt kérdés

Sokat hallom ma, hogy az ingatlan a lejgobb befektetés. Gyakorlatilag mindegy mit veszel, az értékét minimum tartani fogja legyen bármilyen is a lakás.

Ez mennyire igaz? Nézzük 10 éves távlatban. Nem fog pl. túlságosan elértéktelenedni egy nem zöld, nem szigetelt, energetilag átlagos besorolásó lakás például? Vagy egy olyan, ami csak szimplán nem kertes? A klímaváltozásra gondolok most, de szóba jöhet bármi más is.



2021. dec. 21. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Vannak olyan helyek, amik sosem fognak elértéktelenedni, pl nagyobb városok hagyományosan jó hírű belvárosi részei. Ezeknél mindegy szerintem, hogy mennyire zöld. Utólag lehet szigetelni pl. vagy napelemet felszerelni társasházra is. Kertes háznál is számít a környék és az h statikailag, szerkezetileg rendben legyen, ne repedjen, nem vizesedjen.
2021. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Illetve Budapesten pl a közlekedés is számít. Ha közel a metró, akkor pl könnyen kiadható/eladható lesz a lakás, mindegy h esetleg nem annyira menő környék.
2021. dec. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Elmondom mik az értékvesztő tényezők:


1. Rossz környék: hiába jó a kerület ha a környező házak, utcák nem jók.


2. Főútra néz: ez sosem fog változni, a zaj mindenkit elijeszt. Ha már befele néz akkor jó, tehát TÁJOLÁS!


3. Földszinti: nem kell magyarázni, nagyon sokan nem szeretik a földszintet.


4. Tetőtéri: szintén felejtős.


5. Lift nélküli: itt már sokan vitatkoznának de a XXI. században alap, hogy liftes házban veszünk lakást!

2021. dec. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Amit meg nem mondtak: az anyag amiből építették. Salaktégla, vályog, vegyes falazat kerülendő.

Zárószintet se szeretik (beázik, stb).

Ami javítható, de nehézkes: elavult elektromos hálózat a házban (a saját lakásodban még kicseréled, de az épület hálózatát már jóval nehézkesebb).

Elavult vízvezetékek, pl ólmos.

Elavult fűtési mód, illetve ha csak elektromosan fűthető.

Beázós, nedves ház.

2021. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a lakóközösség sem mindegy. Pl. régi gangos, vagy szoci házakból vannak olyanok jellemzően belvárosokban, amik omladoznak, belülről sem nyúlt hozzájuk senki amióta megépültek. Esetleg nagymértékű közös költség tartozások is vannak a házban, nemhogy felújítási alap. Ilyen épületben nem vennék lakást, mert hosszútávon én azt gondolom rendben, hogy jó környéken van és maga a lakás pöpec, ha az ember egyrészt elhányja magát mire a lakásába ér, másrészt az állagmegóvás hiánya miatt előbb-utóbb a fejére omlik.

A másik: régi gangos házakban mindig ellenőrizni kell alaposan a tulajdoni lapot, mert sok esetben nagy polgári lakásokból alakítottak ki kókány melóval sok kicsit és elképzelhető, hogy a tulajdoni viszonyok sem lettek megfelelően rendezve.

Én erre figyelnék, de mondjuk a panelokkal sincs alapvetően problémám, ugyanakkor ha még mindig nem panelprogramos, ha ahhoz sem nyúltak hozzá 50 éve, ha bárhol is betonvas látszik ki, akkor menekülni kell.

Fentieken túl egyébként ha jó környéken van, jó a közlekedés, akkor valószínűleg az értékét nem fogja elveszíteni sosem.

2021. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Hozzá tenném:


Kisebb városban szerintem a népesség létszám és életkor alakulása is játszhat.

Nálunk cirka 20 év alatt közel 2% csökkenés van lélekszámban. (most valami 27 500 fő)

És elöregszik a lakosság a városban...


Például 2021. áprilisi adat szerint 1 adott garázstelepen (érintett vagyok) 342 garázs esetén a TULAJdonosok átlag életkora 62 ÉV!

2021. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6: nálunk alapvetően jó a lakóközösség. Van egy keménykezű közös képviselő, ami inkább pozitív, viszont nyugdíjasokból áll nagyrészt a csapat, ettől mondhatni szavazóképtelen.

Panelben lakom, idáig 40 év alatt sok kisebb belső felújítás és korszerűsítés történt, most lesz pl. lift felújítás, de a külső szigetelésről lehetetlen meggyőzni őket, mert nem értik meg, hogy bár a közös költség megugrik, de a fűtésszámla töredék lesz - még így is csak nyernénk rajta.

Szomorú ez, pedig központban lakom, fejlődő, szép városban, agglomerációban. Aztán félek, hogy 10 év múlva esetleg változik annyit a világ, hogy nyomott áron vagy sehogy nem fogom tudni eladni. Persze paranoid is vagyok kissé, de mégis.

2021. dec. 21. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

#6. vagyok


Ugyan azt a cipőt hordjuk.


Központban én lakom :-). 100-250 m távolságon belül van: kórház, buszpályaudvar, főposta, házi orvos, templom, 2 nagy ABC, polgármesteri hivatal...


A ház (60 lakás) szigetelése azon bukott meg, hogy "belevág a villám és körbe leég"


A vízóra cserénél elhangzott ez "közös költségből fizetjük". DE a mai napig nem tudom mennyibe van óránként.


Én lakógyűlésen hiába mondtam konkrét összegeket órára (Nagyker ár + 10% +ÁFA), munkadíjra, plombálásra - egyénenként mennyi lenne óránként...


Nem, itt megszavazták hogy kit kérnek fel. Úgy! Hogy még árajánlatot sem kért a közös képviselő, se a lakásszövetkezet képviselője.


A mi 15 lakásos lépcsőházunkban 3 lakásban vannak 50 év alatti fiatalok.

2021. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8: nos annyiban taln segíthetek, hogy tudom, honnan vették ezt az ökörséget, hogy a villám belecsap és körbe leég:

[link]


A világon egyetlen ilyen eset volt panelnél, azóta kötelezően minden szigetelés tűzhatlan. De ha nekik jó rettegni magas rezsiért cserébe, hát hajrá :).

2021. dec. 21. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!