Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igaz hogy ha régebbi házat...

Igaz hogy ha régebbi házat veszek figyelni kell arra, hogy néhány lépcsőfok vezet e a házba (a ház padlója kiemelkedik a kert szintjéből), vagy a kertel egy szintben van e s az utóbbit nem szabad megvenni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az utóbbi egy régebbi elavult bizonytalan technológia s a ház váratlanul károsodhat bizonyos hatások miatt, s pénznyelővé, lakhatatlanná válhat, esetleg mindkettővé, a "kiemelkedő" alapzatú viszont ugyanezen hatások ellen sokkal nagyobb mértékben védve van.
2018. jún. 23. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze nyilván nem jó ha a ház alig emelkedik ki a környezetéből. Ez még akkor is sggályos ha van vízszigetelés a fal alatt. Mert az esőfelverődés is áztat.
2018. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Két konkrét példafotó:

[link]

[link]

2018. jún. 23. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:

A második kép egy domboldali ház, ahol soha az életben nem kell a talajvíztől, belvíztől félni. Ott csak az a lényeg, hogy a lejtőről lezúduló csapadékvíz elvezetése meg legyen oldva, ne az ajtón jöjjön be kopogás nélkül.

Az első ház pedig egy feltehetőleg talajvizes/belvizes vidéken épült. Ilyen helyen a talajszinten lévő ház tényleg sokkal veszélyesebb. De a pár lépcsővel kiemelt régi ház esetén se sok esély van a rendes, működő szigetelésre, a régi technológiák nem 200 év élettartamúak voltak, 50 év után a kátránypapír már kezdte feladni.

2018. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
láttam csepelen is kiemelkedés nélküli házat
2018. jún. 23. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első éppen ki van emelkedve a környezetéből. De mindegy mert slsó vízszogetelés nincs vagy már tönkrement. Ígyis úgyis vizes. A második a problémásabb az ott.tényleg könnyen ázhat egy esőfelverődéstől is.
2018. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az első a kiemelésre példa a második nem. de mondom nem mindenhol hegyre épül.
2018. jún. 23. 17:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Laktam ilyen "egy szintes" régi házban, és most is ilyenben élek. Azon kívül, hogy gyakrabban kell az előszobát takarítani a bejutó por miatt, nem látom hátrányát.


Meg kell nézni, mennyire szigetel a ház. Láttam olyan emelt aljzatú régi téglaházat, aminek csupa víz volt a fala. Azt is meg szabad venni, de az árán: felújítást, bontást beszámítva.

2018. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván jobb, ha a ház kiemelkedik a talajszintből.

Ennek ellenére nem feltétlenül rossz az alacsonyabb sem, de alaposan meg kell nézni, van-e nyoma vizesedésnek, van-e megfelelő szigetelés.

Én nemrég költöztem egy félszuterénbe, a bejárat felől a lakás egy szintben van a talajjal, a hátsó oldalon magasabb a talajszint, (épp az ablak ablak alja), tehát a lakás egy része a föld alatt van..

Figyelem a páratartalmat, a vizesedést, de eddig még nem láttam jelét, hogy gond lenne, pedig igen régi házról van szó. Persze, lehet, hogy hónapok, évek múlva problémás lesz, de nem tervezem, hogy életem végéig itt lakjak.

2018. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha belvizes területen van, a víz ígyis-úgyis felmegy a falakba mindegy, hogy nyitva van-e neki az ajtó. Vályogot óvni kell a víztől és spreciális igénye van.

Szóval a víz nem a lépcsőn múlik.

2018. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Maga a kérdésem nem is a vízre szól.
2018. jún. 25. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!