Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecen mely részeire nem...

Debrecen mely részeire nem szabad költözni?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk a feleségemmel hogy Debrecenbe költöznénk, de nem tudjuk mely részek lakhatóak és mely részeket csatolhatnánk már rezervátumként Bangladeshez.

2019. jan. 12. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
88%

Van egy Debrecenben hallottam facebook csoport, pár hónapja pont ezt beszélték, lehet érdemes lenne ott is rákérdeznetek erre. Sajnos már pontosan nem emlékszem azokra a helyekre, de én eddig 3 helyen laktam, azokról tudok írni.

Kassai út vége, Campus körül: nem volt rossz de nem igazán szerettem. Nagy a forgalom és a vonat is a közelben megy, viszont fákkal teli környezet és a stadion, erdő is nagyon közel van. Nagy hátránya hogy nincs a közelben nagyobb áruház csak pár kisbolt. Buszokkal a belváros 15 perc kb, annyi a gond hogy általában a buszok késnek. De egész Debrecenben késnek szóval ez nem a környék hibája.

Böszörményi út, Agrág környéke: nagy a forgalom, 20 perc kb ameddig a belvárosba érsz, gyakorlatilag panelrengeteg, de a spar, aldi, dm, ATM, és még egy edzőterem is van a közelben. Kettes villamos és buszmegálló is van.

Kandia utca környéke: imádom, gyalog is pár perc a belváros, minden elérhető közelségben van, főleg társasházak vannak, nyugodtabb, csendesebb környezet, holott majdnem a belváros szíve. A villamosok és jópár buszmegálló is elérhető közelségben van. Egyetlen hátránya hogy távol van a stadion és ezzel a futópálya is, viszont jópár edzőterem van a közelben.


Ezeken a környékeken este is sétáltam, soha semmi atrocitás nem ért. Ellenben ismerőseim a nagy Spar, Kínai áruház körül laknak, elvileg az is jó környék gyakorlatilag nem egyszer találkoztak már szatírral ott.


Ami még eszembe jutott: a nagyállomás környéke nem jó, drogosok, prostituáltak és hajléktalanok szoktak ott lenni.

2019. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb. milyen értékben, milyen ingatlant szeretnétek?

Mert vannak jó helyek nagyon drágán, és olcsóbban is. Társasház, panel, vagy kertváros érdekel?

Belváros, vagy lakótelep?

2019. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Úgy számoltuk hogy 20m kell alapból. Ha 15millóból vennénk egy családi házat 1,5 vagy 2 szobával már boldogok lennénk. Nem feltétlenül baj ha nincs központhoz közel. A vidéki élethez szoktunk, szóval az rendben lenne.

A legfőbb szempont az lenne hogy ne legyen a környék "zűrös". Nem akarok semmilyen csoportokat "rossz színben" feltüntetni.


Igazából egy kisebb szerény házikó kellene, amit kipofozhatnánk pár millióból.

2019. jan. 13. 00:30
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben a központhoz közel nem tudsz 15 millából házat venni, de még jó, nagyon jó, /népszerű /menő helyeken, nagyon jó kertes övezetekben sem. 22-től kb. a nagyon jó kertes övezetben, felújítandó kockát. Tudok róla írni sokat, csak most telefonon írok.

A Kassai amit írt 1-es, kezd gázos lenni, és nem a vonat miatt (az csak abban az oldalban számít) , de ott társasházak vannak, a többi, amit ő írt lakótelep. Lakótelepből a Dobozira ne.

Kertségek (zártkert), ne: Biczó, Szepes, Pac, Bánk

Zártkertek jobbak a keleti városrészen (Acsádi, Bellegelő, Kondoros, még Sámson felé is).

Kertváros: Diószegi úton kifelé ne.

Àrban megfelelőt kell nézni, szerintem ennyiért nem lesz ideális helyen . Plusz pl. nem vennék iparterület mellett, főút mellett, vonat mellett, stb. Én legalábbis.

Ajánlanám viszont Hajdúsámsont, mondjuk dugó van csúcsban, de gyorsan be lehet jutni, meg Sámsonkertet (előtte lévő nagyon kiépült zártkert), meg Bocskaikertet (önálló település).

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privátban.

2019. jan. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ingatlan.com-ot meg ingatlanbazar. hu-t nézegesd, ott tudsz szürni városrészre, (jófogáson nem).

Plusz: googlen: Debrecen városrészei

nagyítható és jobban megismered, beazonosítod, az ingatlan.com-on meg làtod hozzá a hirdetéseket árral.

fb csoportokra én mérsékelten hallgatnék

2019. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben ennyiből már nem nagyon lehet lakáshoz jutni.

Még egy éve Kismacson, Nagymacson pl. 10 millióért már nagyon jó házat lehetett venni - ma ilyet 20-ért sem kapsz ott - köszönhetően a BMW-nek.

Debrecenben nem annyira jellemző a kifejezetten "rossz" környék; én nem tudok no-go zónáról a kisebbség miatt.

A helyetekben szétnéznék Sámson, Sámsonkert, (ezt írták már) Bocskaikert, Mikepércs, Ondód, Pallag, Józsa, Ebes kínálatában, de ezekhez is kell némi szerencse - az árak miatt. (Bánkot itt valaki nem javasolta - szerintem nincs arrafelé nagy gond.) Meg aztán a kisebbség kezdi eladni a saját ingatlanját, mert az életben ennyit nem kapna érte, és vesz belőle máshol a feléért jobbat esetleg)

2019. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
szerintem nézz szét az óváros környékén is. minden közel van és mégis csendes, kisvárosi hangulata van:)
2019. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pl. egy 15,9 millás házikó - nem is rossz helyen:

[link]

(15-ért szerintem odaadja) és még találsz alatta egy pár hasonló ajánlatot.

Ezek az árak most aktuálisak, ez kevesebb nem lesz, az biztos... és nem bangladesi a környék:)))

2019. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez házrész. Annyi a kérdés még így látatlanban, hogy nem a vasút mellett van-e, ami keresztezi ezt az utcát.
2019. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9 - De, az egyik végén van egy vasúti átjáró - egy mellékvonalat keresztez.

De ez az utca nagyon hosszú...

2019. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!