Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Volt olyan pont az elmúlt...

Volt olyan pont az elmúlt években amikor azt gondoltátok abbamarad a budapesti lakások drágulása? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Ismerek olyat aki pár évvel ezelőtt erre fogadott, és eladta a házat a feje fölül, hogy nyerészkedhessen, mert arra számított bedől a piac, csakhogy 2 évvel később ugyannyiért vegyen egy kisebbet.

2021. dec. 26. 19:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

#10 A bankok azt nézik, hogy ők ne bukjanak rajta. Tehát, ha eladod a házad, akkor legalább nullára gyere ki.


De, ha elveszted a munkádat, akkor ugyanúgy nem tudsz fizetni.

2021. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
Kockázat mindig van, de szellemi vakoknak, pénzügyi analfabétáknak már nem adnak a bankok hitelt.
2021. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a covid elején vettem lakást, ideges is voltam, hogy beleugrottam mert mindenki csökkenést jósolt, és miért nem vártam stb... majdnem visszaléptem de végül megmaradt, most meg még drágábbak lettek a lakások, és jelenleg tuti nem tudnám megvenni....
2021. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%

2020-ban tényleg megálltak az árak (mert a befektetők visszavonultak egy kis időre), de azóta megint lendületet vettek sok városban.

Azt figyeltem meg, hogy az utóbbi időben nagyon megugrott az érdeklődés a konténerházak és mobilházak iránt (keresik a még megfizethető alternatívákat) és nem a szegényekről van szó, hanem elvileg a középosztályról, az átlagról.

A végén úgy fog élni a magyarság, mint az ősidőkben. A pusztán, jurtákban. Néha ellovagolnak majd a gazzal benőtt lakatlan, de milliárdos darabáron hirdetett házak, városok mellett és elégedetten konstatálják, hogy bevált amit kívántak, rárohadtak ezek az építmények az azokat egyre drágábban hirdető gazdáikra, akik már az is lehet, hogy rég halottak. Közben az önműködő ingatlanhirdetési portálok szorgalmasan és automatikusan újítják meg a hirdetéseket, minden alkalommal emelve az árat, de ezeket akkorra már senki nem nézi. Mindenki boldog az egyszerű életével. A pusztán, a jurtában.

2022. febr. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
#14: Szép kis lázálom :D
2022. febr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

15: Igen, kreatívkodtam kicsit :)

De ha azt vesszük, a lázálomból valóság lehet. Például a környékemen tudok olyan házat, amit 5-6 éve még 15 millióért hirdettek, most már 55 millióért hirdetik és az állapota ránézésre ugyanaz.

2022. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

#16

Mi múltkor beszéltünk ingatlanosokkal, hogy keresnénk max 55 millióért házat, amit nem nagyon kéne felújítani, kor az mindegy stb. és azt mondta ennyiért már nincsenek ilyenek sajnos.

Adott pár ajánlatot, de azok is felújítandók voltak közel 50 ért.

Szóval felénk viszik, mintha semmi probléma nem lenne az árakkal sajnos.


De hát mi meg így nem tudunk venni, hogy lenne rá önerőnk, de a bank a pl. 45 millió helyett 30 ra ad hitelt, a többit meg te fizesd... És akkor még újíttasd is a házat, ha nem akarod hordani a fa/szén -et...


Az a baj nem rohadnak ezek senkire, mert előbb utóbb elviszik, lehet csak 2 év múlva de elfogják. Addigra már lesznek olyanok akiknek az új 80 helyett a szar 40 ért is jó lesz.

2022. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Szerintem most kell megvenni a maxot amit tudsz, az úgyis drágul tovább fénysebességgel. Hozzágyűjteni és később jobbat venni.

Én úgy gondoltam, rosszul jártam, mert pont a covid előtt valamivel sikerült lakást vennem, de azóta még drágábbak lettek, a hitelekről nem.is beszélve

2022. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%
Azért biztos lesz valami furfangosság a választások meg az amiatt elkövetett végtelen ostobaságok miatt. Olyan sokat "adtak" nekünk... Majd jön a másik kéz is hamarosan.
2022. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

17: Helytől függ. Van, ahol a 100 milliós házakat is viszik, mint a cukrot.

Magyarországon van pár százezer olyan ember, akinek az 50 millió, vagy a 100 millió nem gond, meg sem kottyan, zsebből kifizetik. Ők a legjobb helyekre igyekeznek költözni, főleg Pest megyébe. Ők azok, akik simán viszik az ilyen házakat.

De van 9 millió magyar, akiknek az 50 millió még hitellel, támogatással is nagy falat. A támogatásokat a kormány sem emelheti a végtelenségig, mert az államkassza is véges, ebbe tönkremenne az állam (a korszerűsítési támogatásokat szigeteléshez, napelemekhez már most nem tudja az állam kifizetni mindenkinek, hiába járna).

Vidéken sok házat nem tudnak eladni, már a mai árnak a negyedéért sem tudták pár éve. Telkek is olyanok vannak vidéken, hogy már 7 éve a bokor növi be, de azért évente egyre drágábban hirdetik.

Persze, ezeknek az ára biztosan nem kenyérre kell, de akkor minek hirdetik, ha nem akarják eladni? A gazdag befektető hercegre várnak aki jön fehér lovon és megveszi tőlük drágán? Ő dolguk, ők tudják mit csinálnak, de az ilyen esetekből azért látszik, hogy az árak sok helyen már régen jelentősen lehagyták a fizetőképes keresletet. Teljesen irracionálissá vált az ingatlanpiac.

2022. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!