Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen zavaró tényezők,konflik...

Milyen zavaró tényezők,konfliktusok,zajok,stb adódnak egy lakásban egy családi házhoz képest?

Figyelt kérdés
38 évig falun laktam családi házba. Nem vagyok az a tipikus közösségi ember,szeretek egyedül lenni,szeretem a nyugalmat. Viszont felmerült az a gondolat,hogy egy közeli kisebb városba(30e fős)költöznénk egy lakásba. Hallottam ilyeneket,hogy áthallatszik a veszekedés,kutyák hangja,szexelnek, azt is lehet hallani,konfliktusok a lakók közt stb.Mennyire zavaróak ezek,meg lehet szokni?
2021. dec. 29. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy társasházban nagyon sok szomszédod van.

Ha a szomszédok olyanok, azt hallani fogod, veszekedés, hangos zene, hangos tv, hangos dugás.

Szerencse kérdése.

Csak az esélyek szarabbak, mert egy hagyományos falusi környezetben 2 szomszédod van, egy társasházban meg általában 3-5 falszomszéd, de a sarokszomszédoktól is áthallatszik, ha nagy a baj.

A lépcsőházban pedig mindenkivel találkozni fogsz, kilépsz az ajtón, és mindig lesz ott valaki.

Én lakótelepen nőttem fel, most is lakótelepen lakok, gázos közvetlen szomszédunk sosem volt szerencsére.

Ennek ellenére eléggé mennék már házba, mert utálom hogy mindenhol a szomszédokba akadok.

2021. dec. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek is ugrálnak, játszanak, sok szülőnek hiába szólsz, hogy döng a mennyezeted.

Sokszor kibírhatatlanok.

A tömör falak jól viszik a mély hangokat, így 2-3 szintel odébbi zajokat is hallod. Én pl hallom a falszomszéd telefon rezgését, de érdekes, más zaj nincs onnan. Egy hasfájós baba sokat sír, ez ellen nem igen lehet mit tenni.

Mindez erősen szomszéd függő.

2021. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hangok egy dolog, de itt jobban beleszel zárva, mint egy családi házba. Más elfoglaltság után kell nézni. De vannak kényelmes előnyei, város más szolgáltatást nyújt.
2021. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Airbnb-n foglalja egy lakást egy hétvégére. Nem kerül sokba, nyaralsz egyet, és kapsz egy kis kóstolót a lakásban történtekről.



Van olyan ismerősöm, aki panel lakást vett, ott lakik 4 éve, és évről évre rakatja a hangszigetelt gipszkartont előtétfalnak, mikor épp merről hallja a hangokat. Sok pénze rámegy, és az amúgy is kicsi lakás tovább szűkül. Ez van, van, akinek nem való az ilyen lakás.

2021. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted a nyugalmat akkor ne menj oda. Még ha ki is fogsz egy jó lakóközösséget semmi garancia rá, hogy nem költözik el valaki és nem jön helyére valami problémás banda.
2021. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Mi egy régebbi 120 éves, körfolyosós házban lakunk, szinte alig hallani be valamit, mert 50 centisek a falak, meg a szomszédok is normálisak, pl. nem szoktak folyton szerelni vagy bulizni. Panelra viszont sokan panaszkodnak, hogy viszi a hangot... azt nem ismerem. Ha kimegyünk a telekre, ahol már kacsalábon forgó villákkal kerítettek körbe minket, sokkal hangosabb a szomszéd kutyája meg a másik szomszéd kakasa meg a fűnyírás... sőt az egyik családba most vettek a gyerekeknek valami kismotorokat és folyton grillpartiznak zeneszóra, a negyedik meg még két éve építkezik... Szóval nekünk ezerszer csendesebb itthon, bár persze egy kert jó lenne az ajtó elé :)
2021. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zajokkal számolni kell, de sokkal kevesebb a gond, mint kertes háznál, nem ugatnak kutyák sem, egyáltalán nem olyan vészes.
2022. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!