Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érd - kivett áruház megnevezés...

Érd - kivett áruház megnevezésű ingatlan átminősítése lakóingatlanná - milyen költségvonzata van?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Érden nézegetünk egy ingatlant, ami "kivett áruház" minősítésű. A földszint valóban bolt volt, az emelet pedig lakóegység. Ha szeretnénk megvenni és a földszintet átalakítva ott lakni, az átminősítéshez milyen költségek kapcsolódnak? A HÉSZ-ben nem találtam erről infót (bár lehet, h nem is ott kell keressem...). Köszönöm a segítséget!

#ingatlanvásárlás #kivett áruház megnevezésű ingatlan #ingatlan átminősítés
2022. jan. 2. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga az átminősítés nem kerül pénzbe, de lehet be kell nyújtani egy tervet a bolt átalakítására. Ezt nem tudom.


Én azt csinálnám, hogy a boltot átalakítanám lakássá és utána kérelmezném az átminősítést. Egyébként nincs különösebb jelentősége a besorolásnak. Lehet más az adóvonzata, meg egy-két dolgot másképp kell csinálni, de nem veszik véreteket, ha ott laktok.

2022. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
igen, az építményadó jellemzően más. És lehet, hogy az övezeti besorolás sem engedi a átminősítést.
2022. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!