Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet egy ingatlanhitelből...

Lehet egy ingatlanhitelből venni egy telket és építkezni rá?

Figyelt kérdés

Pár éves terv hogy talán építkeznénk. Viszont nekem nem tiszta hogy hogy működik ilyenkor a hitel.


FIKTÍV számokat írok példának, az egyszerűség kedvéért:

Kinézünk egy telket 5millió forintért.

Építenénk rá egy házat 10millió forintért.

Van a számlámon 4millió forint.


Ilyenkor kérhetek a banktól 11milliót egyben, és abból megvehetem a telket és építhetek rá?

Vagy fel kell vennem 1milliót a telekre, azt visszatörleszteni, és felvenni újabb 10milliót a házra? Vagy felvenni külön-külön és párhuzamosan törlesztem?


Hogy működik ez?


(Bocsi ha buta kérdés, mint írtam nem holnap lesz aktuális, addigra természetesen alaposan utánajárunk, de ez a része eleve nagyon ködös nekem.)


2022. jan. 3. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Lehet.

Viszont 10 millióból jó kis házat fogsz te ott építeni. Számolj úgy hogy 1nm kb 500ezer Ft.

2022. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Direkt nagybetűvel írtam oda, hogy FIKTÍV számok, hogy egyszerű legyen a példa. 😅😅

2022. jan. 3. 16:36
 3/4 xswerdy ***** válasza:
100%
Lehet, de az építési hitelt azt részletekben folyósítják. Először el kell költeni az önerőt, utána lehet az első részletet felhasználni. Fázisonként igazolni a már folyósított összeg felhasználását, stb. Szóval elég macerás, de működik.
2022. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem működik. Építési hitelt telekvásárlásra nem adnak, csak ha már van hova építkezned.
2022. jan. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!