Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kisebb lakás de közel a...

Kisebb lakás de közel a központhoz, vagy kicsivel nagyobb ház, de messzebb a központtól? Ti melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi info meg édeskevés. Hany nm, hany szoba, hany és milyen idős emberekre, mik az alapvető igények, mekkora a távolság stb.

Én a házat választanám, mert nekem a kert és úgy általában a ter többet ér, mint amit a városközpont nyújtani tud.

2022. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez attól függ, milyen életszakaszban vagoyk. Huszonévesen, egyetemistaként, pályakezdőként és pláne függetlenként a kisebb lakás érné meg jobban, ahonnan minden elérhető. Viszont mivel én személy szerint már abban a korban vagyok, hogy hamarosan családot szeretnék, így számomra a ház érte meg jobban, még úgy is hogy kicsit messzebb van a központtól, szóval be kellett válllani némi kompromisszumot. Viszont nyugodt, csendes környéken van, ahol egyrészt jó kipihenni a napi fáradalmakat, másrészt ideális lesz gyereknevelés szempontjából is.
2022. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Kizárólag élethelyzetfüggő.

Én nagyon szeretem az ingatlant, ezért pár évente adok-veszek lakást, tehát nem ragadok abban az ingatlanban, ami a mostani élethelyzetemhez ideális(abb).

2022. jan. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként ellentétben a 2. válaszolóval szerintem pont gyerekneveléshez ideális a városközpont, mert (ha nem sérült és nem kell fejlesztésre vinni 2-4 éves korában, akkor csak) 4 éves korától már művelődik, különórákra jár, ami eltart egész 30 éves kor körülig, mire befejezi (lecsökkenti) az ember a 10-12 különórára, színházba, alkotókörbe, egyetemre, stb. járást - ha ugyan nem ebben teljesül majd ki a hivatása -, és nagyon nem mindegy, hogy ezek közül csak 2-3-ba tud eljutni komoly szervezéssel, szülői fuvarozással is (!), vagy önállóan szaladgál a helyszínek között (nyilván mondjuk csak 8-9 éves korától, bár ismerek olyat, aki oviba is egyedül küldi a gyerekét :/) és minden pár perces sétatávra van, ezért 5-6-szor annyit tud művelődni, ennyivel több eseményen, versenyen, fellépésen tud részt venni, mint ha kintebb lakna.
2022. jan. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
#2-es vagyok. A válaszomban agglomerációra gondoltam, én is ott lakom. 10 perc busszal a megyeszékhely, 40 perc a főváros vonattal. Nyilván én sem úgy értettem hogy a semmi közepén. Plusz én úgy gondolom, hogy a majdani gyerekem annyi különórát vállal, amennyihez neki van kedve. Nem fogom betáblázni minden egyes percét különórákkal, hogy művelődjön. Legyen gyerek is. Ahhoz pedig az (is) kell, hogy labdázzon a szomszéd gyerekekkel, játsszon a kertben stb. De mindenkinek más az igénye, természetesen, teljes mértékben tiszteletben tartom a tiédet. Csak gondoltam pontosítok a válaszomon ha esetleg kicsit félreérthető voltam.
2022. jan. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

5: Csak hidd el, hogy ez a táv, amit leírtál, azzal jár, hogy a szülő fuvarpzza a gyerekét, ami komoly szervezést igényel, és nem fér bele igazán, csak heti 2 edzés, plusz egy énekkar max. És elutazzától az életeteket. Nyilván ahol ez nem szempont, hogy járjon színházba és a társaival szakkörökre, ott mindegy, de rá akartam mutatni, hogy a gyereknek nem feltétlen az az érdeke, hogy kertje legyen, ahol anélkül gurítgathatja a labdát, hogy sétálnia kelljen a térre 200 métert (ami ugye a belvárosban is van)...

Már ha otthon lesz, mert 8 óra az iskola, ehhez 2 órát még utazik, otthon lecke... soha a büdös életben még csak nem is látja a kertet...

2022. jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

5: Meg arra is fel kívántam hívni a figyelmet, hogy ha neadjisten kell neki akár csak egy logopédus, vagy egy olyan óvoda, ahol van valamilyen fejlesztés, az szintén a belvárosban lesz, és akkor ez már a 2-4 éves életkorát is érinti. A magad életét nehezíted meg vele, ha messzire kell hordanod heti 2-4-szer valahova. Persze, SOSE LEHET ezeket ELŐRE tudni!! Inkább csak arról van szó, hogy az ember nem tud általánosságban előre tervezni, és élethelyzethez igazodva képesnek kell rugalmasan váltani.

:)

Értem amúgy, hogy miről írtál.

2022. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván. De megyeszékhely 10 percre van tömegközlekedéssel, legalábbis a mi esetünkben. Az azért nem akkora táv, és amiket felsoroltál, azért nagyrészt megtalálható ott is. Nyilván amikor ide költöztünk, akkor ezeket is bekalkuláltuk. A fővároshoz én nem ragaszkodtam kifejezetten, de közeli nagyobb városhoz igen, így esett a választásunk végül arra az ingatlanra amit megvettünk. Buszok 15 percenként közlekednek, így ez nagyon jó. Tehát mi amennyire lehetett, megpróbáltunk előre tervezni úgy, hogy mindenkinek jó legyen.
2022. jan. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Én 3 kisgyerekkel maradtam a belvárosban egy régi nagy tégla lakásban, mert a fent említett okok miatt nem akartam naponta sok időt tölteni utazással, szervezéssel logisztikával, így mindent gyalog érünk el (ovis,suli,meló,orvos, bolt stb...) nem vagyunk kötve semmihez, senkihez, vagy várni a buszra jön - nem jön stb.... papa és mama kertes házban laknak így hétvégente ez a kikapcsolódásuk is megvan. Kinek mi a fontos, persze ha már nagyobbak és önállóan közlekednek majd nem zárom ki a kertvárost sem
2022. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!