Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ez a két opció van, melyike...

Ha ez a két opció van, melyiket választanád? Egy kis lakás Zuglóban, vagy egy 10nm-rel nagyobb Újpesten? Fontosabb a környék, mint a lakás nagysága?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 10:13
A kérdező szavazást indított:
Kisebb Zugló
Nagyobb Újpest
Egyéb, leírom...
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hányan vagytok, hova kötnek a rokonok, barátok, munka, iskola-óvóda.
2021. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy neked mire kell a lakás, meg amúgy mik a méretek. Egy 30 nm-es garzonnál jobban számít a 10 nm különbség, mint egy 100 nm-es lakásnál.


Van párod, hány gyereket szeretnél, nekik mennyivel ad többet Zugló, mint Újpest? Szerintem, amíg nincs gyereked, addig nem annyira számít, meghúzod magad bárhol, amíg nem vernek meg az utcán, amikor a családalapításon gondolkodsz, akkor lesz extrém fontos a környék.

2021. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt se ártana tudni, hogy a két kerületen belül HOL helyezkednek el a lakások...


Zuglónak is vannak gázosabb részei, és Újpestnek is jobbak....

2021. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megítélni.

Pl. mi egy kis lakásban élünk, a szüleim egy kacsalábon forgó palotában az elit negyedben.

Őket teljesen kikészítik a szomszédaik, a mi szomszédaink normálisak, csendesek.

Na, melyiket választanád?

2021. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es mondta ki a tutit.


Ezt így nem lehet m2-re megmondani.


A környék viszont nagyon fontos, de környék alatt nem csak kerületet, hanem a városrészt, utcát és magát a házat/lakóközösséget is értem. Ez adja ki a 'környéket' egyben.


Sokan elkövetik a hibát, hogy minél nagyobba mennek aztán megszívják a környékkel nem beszélve a +költségekkel.


Japán elég gazdag ország, mekkora lukakban élnek? Csak mondom...

2021. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két kerület elég nagy.


10 nm sztem nem sok, ha nincsen gyermek. Illetve attól is függ, hogy panel-e vagy tégla.


Elhelyezkedesnel szintén nem mindegy, hogy Örs vezér téri panel, vagy Vajdahunyad vár melletti tégla lakás.


Írj több részletet, hogy lehessen segíteni a döntésben

2021. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, 38 vs 48 nm ről beszélünk.

Az egyik pl Zugló kassai út kicsi, rossz elosztású földszinti de olcsó. Rendbe lehet rakni.

A másik nagyon jól néz ki, Perényi Zsigmond utca, de a ház kívülről kicsit elhanyagolt. Vagy egy Újpesti panel pl a Pozsonyi utcán valahol a legfelső emelet körül. Hasonló méretben.

Nem vagyok döntés előtt, de szeretnék minden szempontot megnézni. Csodát nem várok ennyi pénzért, de megszívni se akarom.

2021. júl. 12. 15:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak magamnak kéne, és benne laknék azért pár évig.
2021. júl. 12. 15:21
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom azért egy nagyobb nappali jó lenne haverokkal, szülő ott alvás ára stb.


Én 5 évig éltem 35 nm panelban. Nem volt rossz, de embereket nem lehetett felhivni.


Emiatt én pl olyat választanék, ahol ki lehet egy nappalit, közösségi teret alakítani.

2021. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
5, egyetértek. A lakás csak a fele a dolognak, a ház, lakóközösség minimum annyira fontos. Ezért is nehéz egy 20 perces megtekintés, meg a környéken kolbászolás után bármit fejben mérlegelni. Persze meg lehet nézni többször is, de azt sem tartom hülyeségnek, hogy az ember egy éjszakát legalább ott töltsön.
2021. júl. 12. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!