Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jelzálog van a házamon de...

Jelzálog van a házamon de megtetszett egy másik,eladhatom így,hogy terhelt és megvehetem a kiszemeltet?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

A vevődtől kapott pénzen kifizeted a jelzálogot, így a te házad tehermentes lesz és megveszed a másikat.

Mivel eleve minden lépéshez (eladás-vásárlás) ügyvéd kell, majd ő levezényli a folyamatot.

De olyan lehetőség nincs, hogy a vevőd átvállalja, vagy te a másik ingatlanra átteteted.

2022. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Jelzálogot át lehet tetetni,de az sem ingyen van .
2022. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

#2

Jelzálogot nem lehet áttetetni, mert azt hitel esetén az adott ingatlan értékbecslése után határozzák meg. Egyéb jelzálogot (közüzemi számlak, adótartozás)is elidegenítés előtt ki kell egyenlíteni. Aztán, hogy az újabb ingatlanra is tetet egy újabb banki jelzálogot, amennyiben hitelképes, az már más ügy, de nem is ez volt a kérdés!

2022. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Dehogy lehet 2-es átrakatni másik házra azt a jelzálogot, micsoda zöldség ez!
2022. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Át lehet,csak fel kell becsültetni az értékét.Ha fedezi ,akkor lehet,kicsit macerás eljárás,és pénzes .
2022. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

#5

Értsétek meg végre, hogy nem lehet! Benne voltam nyakig, már csak 2 millió volt a hitel, tehát az új simán fedezte volna. És nem!

A régit le kellett zárni (kifizetni) és az újra felvehettem 2M szabad felhasználású jelzáloghitelt - újabb értékbecslést és egyebek - így tudtam csak megvenni.

De nem csak 1 banknál jártam, hanem 5-nél és mind ezt mondta.

Tényleg erről nem fogok vitatkozni, mert erről többet nem tudok mondani.

2022. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. jan. 7. 21:07
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

El lehet adni de nem mindig.

Először banktól kell engedélyt kérni az eladásra.

Aztán kell egy ügyvéd aki tud ehhez szerződést írni.

Végül a vevő bankja a pénz egy részét neked utalja, másik részét pedig közvetlenül a bankodnak.


Gond ott van, hogy a bankod nem biztos, hogy megadja az engedélyt és az ügyvédek egy részének fogalma sincs hogyan kell ilyen szerződést írni ezért inkább rámondják, hogy lehetetlen.


Ha ezt végig tudod csinálni lezártnak tekinthető a régi ingatlanod és így mehetsz a következő körre ami az új lakásra való hiteligénylés.

2022. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Célszerű 3 részletben kérni a vételárat a sajátodért:

1. foglaló, 10%

2. akkor részlet, amiből te kifizeted a hitelt

3. beköltözéskor a maradék.


Nyilván akkor érdemes eladni, ha ez így megoldható. Egy készpénzes vevő sokat tud segíteni ezen a hozzád alkalmazkodásban, ami a fizetési ritmust illeti.

Tehát amit az 1. ír, úgy mennek a dolgok.

2022. jan. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
* 2. akkorA részlet...
2022. jan. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!