Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kisgyerekes,átlagos anyagi...

Kisgyerekes,átlagos anyagi helyzetű család vagyunk, akik fontolgatják a Magyarországra költözést.Pontosabban Veszprémben gondolkodunk. Főként családosok véleményére vagyok kíváncsi, milyenek a munkalehetőségek, óvodák,milyen környékek jók?

Figyelt kérdés

Elsőként albérletet fogunk keresni,és idővel házat is szeretnénk vásárolni, mikor már sikerült biztos munkahelyet is találnunk. És persze ha Veszprémet meg tudjuk szeretni és szokni. Tartok a költözéstől, mert új ország, új élet, kisgyerekkel. Kb 0 segítség nélkül. Ezért is érdekelne,vannak e munkalehetőségek pl részmunkaidőben ? Férjem teljesbe menne, de én az ovis korú kislányom mellett nem tudom biztosan működne e 8 oras. Jelenleg is igy dolgozom egyenlőre (6 evet eladónő, 5 éve raktáros)

Érdekelne a Veszprémi óvodák és iskolák jók e? Vannak e gyerekprogramok, jatszóházak? Illetve a tömegközlekedes milyen? Nekem még nincs jogosítványom.



2022. jan. 12. 09:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Én pl Magyarországról inkább elmenekültem a 6 éves lányommal Németországba. Sz*r a helyzet. Alig lehet meg élni. Nekem már nem volt kedvem nyomorogni. Próbálhatsz szerencsét, de amit te keresni fogsz az jobb esetben 100-120 ezer forint. Családi kb 12 ezer. Egy autó meg nem ártana Veszprémbe. Az albérlet árakra meg nézz rá... 6 órás munkában még a 120at a sem fogod meg kapni. Ha most legalább átlagos körülmények között élsz, számíts inkább arra, hogy Magyarország még rosszabb lesz. És ezt nem azért mondom, mert utálom Magyarországot, ha nem mert nem lehet normálisan meg élni.
2022. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Arra készülj, hogy ha kiejted a szádon, hogy kisgyereked van, sok bérbeadó már csapja is rád az ajtót, de persze lehet szerencséd is.
2022. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Részmunkaidő nem divat, gyerekkel albérlet nagyon ritka esetben jó.

Én inkább elfele költöznék innen... :D

2022. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Most arra készülj, hogy jön az őrület. Most mindenhol építkezés, útépítés stb van, mert 2023 Európa kulturális fővárosa Veszprém, aztán emiatt 2023-ban az albérlet ára is biztos felmegy, mert sokan akarnak 1 év alatt AirBNB-ből meggazdagodni (személyes tapasztalat).

Szóval albérlet kereséssel siess, év végén nem biztos hogy találsz már értelmes áron.


Maga a város jó, munkalehetőségek vannak bőven,a gyárak ukránokkal tele mert annyira nincs akit felvegyenek. Óvodák, iskolák jó színvonalúak, egyetemváros, nem hiszem hogy oktatással bajod lesz.

A város egy igazi alvó város. Nem az a valódi nagyvárosi hangulat. Alig van szórakozási lehetőség, este nincs élet a városban-nyáron is mindenki a Balatonpartra megy innen, nem marad Veszprémben szórakozni.

2022. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Előbb írd le információként, hogy Tanzániából, Bagladesből vagy New Yorkból akarnátok Magyarországra költözni.
2022. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Egyedülállóként is tudtam 8 órában dolgozni egy ovis és egy sulis mellett. Munkáltatótól és munkától függ persze, van-e mondjuk túlóra, na meg a gyerektől, hogy mennyit lesz beteg. De alapvetően ha fél órányira van max. az ovi, meg lehet oldani, mert elvileg reggel 7-től este fél6-ig kell legyenek nyitva az államik.
2022. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
93%
Honnan jönnétek?
2022. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nem reméltem választ és nem kaptam értesítést email en. Most csak úgy felnéztem és meglepve láttam, hányan írtatok. Köszi szépen. Nagyváradon élünk. (Románia). Első hozzászolások picit elkeseritettek. Ennyire rossz lenne a helyzet nálatok is? Átlagos város a mienk, itt is van lehetőség, viszont a kétnyelvűség egy olyan ok, ami miatt nagyon szeretnénk költözni. A kicsinek is több lehetősége lenne az érvényesüléshez az életben, és a nagylányunk is közel lenne hozzánk. (ő Veszprémben lakik lassan 2 éve). Tehát családi kötelék is ok lenne a költözéshez.

Férjem biztosan teljes munkaidős állásban helyezkedne el, én viszont lehet csak részmunkaidősben, legalábbis az elején. Tény kisgyerekkel nem lenne leányálom az egész, ha azt nézem itt kb 2-3 hetet bír max oviban betegeskedés nélkül, ott sem hiszem tovább húzna. Kétlem, hogy jó szemmel nézi egy munkáltató ha ilyen sűrűseggel kérsz szabit...

2022. jan. 18. 20:09
 9/25 A kérdező kommentje:
És láttam írtátok, nehéz kisgyerekkel albérletet is kapni... Van közületek olyan válaszadó esetleg, aki szintén költözött át és nem Magyarországon született?
2022. jan. 18. 20:17
 10/25 anonim ***** válasza:

Van ahol 350 nettó kezdő bér

[link]

2022. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!