Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek saját lakást a mi...

Ti vennétek saját lakást a mi helyzetünkben?

Figyelt kérdés
Anyukámnál lakunk, így még félre is tudunk tenni pénzt, mert itt rezsit nem kell fizetnünk. Viszont vágyunk egy saját lakásra, amit meg is tudnánk most venni, mert egy örökségből lenne annyi pénzünk, hogy vegyünk egy lakást. Csak ehhez el kell adni a víkendtelket, ahová viszont anyukám imád kijárni kertészkedni és nagyon haragszik rám, hogy el akarom adni. A másik dolog pedig az, hogy mi van ha valamelyikünk elveszíti a munkáját és nem tudnánk fenntartani a lakásunkat. Ti inkább maradnátok a szülőknél és választanátok az anyagi biztonságot, vagy megteremtenétek a saját otthonotokat, ahol békében, nyugalomban élhetnétek párotokkal? (Még csak annyit, hogy gyermeket nem tervezünk) Ti mit választanátok? Egyébként 42/28 évesek vagyunk.

2013. máj. 27. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várjatok még. A mai világban óriási dolog az, ha a szülő még a rezsiteket is kifizeti! Így szerintem hamar össze tudjátok szedni a hiányzó összeget anélkül, hogy eladnátok a telket. Mert ez édesanyáddal szemben lenne egy elég ronda lépés.
2013. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha saját lakást vesztek, akkor azt fenn is kell tartani, fizetni kell a rezsit. Be kell rendeznek egy komplett háztartást, ami elég sokba kerül.

Ha nem magas a jövedelmetek, akkor ez elég nehéz lesz.

A mai világban nem adnám el a vikkendtelket, mert még szükségetek lehet rá.

2013. máj. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzem ez a vikkend telek, nem a te örökséged, hanem az anyukádé. Ha egyke gyerek vagy akkor a legkevesebb gond, de ha van testvéred akkor a fele öt illeti.

De ha anyukád még él, és ráadásul szeret is oda kijárni, akkor elég nagy bunkóság lenne eladni azt, az az övé, és lehet még ö kerül olyan helyzetbe, hogy kell neki a pénz, és eladja és magára fordítja. Söt azt is megtehetné , hogy eladja és eldorbézolja a pénzt, mert ez az övé, és ehez neked semmi közöd nincsen.

2013. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó helyzetben vagytok, de én még nem lépnék. Ha most meg tudnád venni, akkor szuper. Várj még 1 évet, spórolj össze addig amennyit csak tudsz, és vedd meg akkor. Az ingatlanárak nem fognak addig fentebb menni, viszont akkor már lesz némi tartalékod is, ami igencsak jól tud jönni. Légy türelemmel.
2013. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A víkendtelek az én örökségem, anyának még haszonélvezete sincs rajta. Annyi pénzt meg kb. 10-15 év alatt tudnánk összespórolni, hogy tudjunk venni egy lakást. Én örököltem, tehát én döntöm el, hogy mit kezdek vele. Nagyon sajnálom anyát, hogy nem lesz hol kertészkednie, de én már 42 éves vagyok, itt az ideje, hogy saját lakásom legyen.
2013. máj. 27. 10:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és most van vevő a telekre, nem akarom elszalasztani. Már 2 éve hirdetjük a telket, de eddig semmi eredménnyel.
2013. máj. 27. 10:25
 7/12 A kérdező kommentje:
A lakásberendezéshez meg már majdnem mindenünk megvan. 2-3 dolog kell már csak, de ezek nem nagy tételek.
2013. máj. 27. 10:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád megtűr titeket a saját házába és eltart kb titeket mert még rezsit se kell fizetnetek... 42 éves vagy anyukád se lehet valami fiatal és érthető,hogy szeret a telekre járni bogarászni stb és te ezt elvennéd tőle??? Ha eddig elvoltatok ott akkor még egy ideig ellenétek...egyébként meg előbb menjetek albérletbe egy rövid időre és próbáljátok ki a pároddal milyen amikor csak ti laktok együtt mert olyankor szokott sok dolog előjönni.
2013. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
köztes megoldás ha vesztek egy kis házat kis telekkel ahol anyud kertészkedhet.
2013. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez nekünk is megfordult a fejünkben, hogy egy kertes házat venni. De sajnos ennyi pénzért csak a városunk vonzáskörzetében tudnánk házat venni, de mivel nincs kocsink és nem is tervezünk, így probléma lenne a bejárás. Egyébként laktunk már albérletben csak mi ketten a párommal 2 évig és jól megvoltunk együtt. A másik dolog pedig hogy anyukám nem is akarna zavarni minket a kertes házunkban, oda nem szívesen jönne. Az pedig hogy megtűr minket a házában anyukám, nem teljesen fedi a valóságot, mert a lakás fele már az én nevemen van, tehát nem könyöradomány, hogy itt lehetünk.
2013. máj. 27. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!