Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerződéskötés elkérhetem a...

Szerződéskötés elkérhetem a tervezetet,hogy másik ügyvéddel is megnézhessem?

Figyelt kérdés
Még az adásvétel lebonyolító ügyvédtől semmit nem kaptunk, kapcsolatot sem vettük fel. Én vagyok az eladó. Ügyvéd előtt egyezünk meg mindenről. Amennyiben kétségeim vannak, mondhatom hogy nem írom alá? Vagy hogy megnézném más ügyvéddel is?
2022. jan. 25. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Jogod van átnézni előtte, értelmezni, átbeszélni. És el kell kérni. Akkor írd ( kell) alá, ha mindent megértettél!
2022. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában úgy működik, hogy az ügyvéd elküldi neked a tervezetet, és csak ha azt átnézted, vitás kérdéseket megbeszéltétek, akkor beszéltek meg időpontot a szerződéskötésre.
2022. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kérés nélkül is megküldte az ügyvéd.
2022. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ingatlant eladtunk és vettünk is az életünk során. Mindig teljesen evidens volt, hogy kapunk illetve adunk a másik félnek a tervezetből. Már csak azért is, hogy az adatokat átnézze a másik fél, nincs-e benne elírás. Illetve, hogy ha valami nem került volna bele akkor azt még a szerződés megkötése előtt javítani lehessen. Vegyétek fel az ügyvéddel a kapcsolatot és kérjétek el a szerződést. Én meg sem kötném úgy a szerződést, hogy ott a megkötés pillanatában látnám első alkalommal.
2022. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen ügyvéd az,akitől ezt kérni kell.Nálunk mind 2 fél részére megküldte .
2022. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A tervezetet sem ingyen csinálja.
2022. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megküldte előre és az eladónak is.

Az ügyvéd érdeke is, hogy a problémàk előre kibukjanak, ne ott álljatok neki variàlni, hogy ez vagy az nem tetszik.


Akitől ezt külön kérni kell az nem ügyvéd…

2022. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

“ A tervezetet sem ingyen csinálja.”


Nem ingyen, hanem a későbbi munkadíjáért……


Nyilván ez a probléma akkor merül fel, ha végül nem kötnek szerződést.


Én sajnos jártam így, az eladó elàllt az eladástól, pedig már volt kész szerződés. Mondtam az ügyvédnek h természetesen kifizetem a munkadíját, de rendes volt, nem kért semmit, mondta h ilyen esetük nagyon ritkán fordul elő, és engem sem akar szarba hozni hogy a “semmiért” fizessen soktízezret. Annyit kért h ha legközelebb veszek ingatlant majd vele csináltassak szerződést. Így is lett :-)

Meg még vagy 5-6 embernek ajánlgattam őket, mert ettől függetlenül is elégedett voltam velük. Uh összességèben megtérült a “vesztesége”.

2022. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én ügyvédem mindig mindkét felet behívta, kiadott egy-egy tervezetet (ha négyen voltunk, négyet, aztán felolvasta. Magyarázatokkal. Mindenki véleményezhette, kérhetett változtatást, bármit. Csak amikor mindenkinek tökéletesen megfelelt, akkor nyomtatta ki a végleges szerződést. Sajnos, ő már nyugdíjas, azóta sem találtunk ennyire hozzáértő, ingatlanjogban kiemelkedően jó ügyvédet. Anno más ügyvéd sokszor hónapokig intézett egy-egy telekkönyvi bejegyzést, nekem általában 2-3 héten belül már a tulajdoni lap is a kezemben volt. Ja, és soha nem mentem sehova, nem intéztem semmit, az adás-vétellel kapcsolatos összes dolgot ő intézte. Megjegyzem, azóta sem találtam ilyen jó ügyvédet. Van egy új ügyvédem, de ő fele olyan jó szerződéseket nem ír. Olyanról is hallottam, aki pl. nem kötött ki kötbért késedelmes átadásra. Aztán az ügyfél még két hónap után sem kapta meg a lakását.
2022. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi van akkor,ha nem akarom aláírni,mert nem tetszenek a feltételek...?
2022. jan. 27. 22:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!