Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen környék Pesterzsébet?

Milyen környék Pesterzsébet?

Figyelt kérdés
A pesterzsébeti városközpont környékén szeretnénk lakást nézni. Például a Vörösmarty utca elején találtunk egy ígéretes lakást. Szeretném kérni a véleményeteket, mennyire biztonságos ez a környék? Milyen a lakosság összetétele? Köszi előre is!

2022. jan. 28. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem jó
2022. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Mihez képest? Veszélyesnek nem mondható a kerület, van egy-két putris rész, de a lakótelepek viszonylag rendben vannak. De azért eléggé puttó a kerület. Fiatal párnak jó lehet kezdésnek, de gyereket biztosan nem ebben a kerületben vállalnék.


A lakosság vegyes, de azért viszonylag felül vannak reprezentálva a nyugdíjasok, illetve a "jómunkásemberek", ezen belül mindennapos a lepukkadt, de még funkcionális alkoholista, aki csavaros kiflivel kezdi a napot, és eldobálja az üveget az utcán. Cigányok is élnek Pesterzsébeten, sokféle helyen, de szerintem a legrosszabb putrik a Török flóris és a Határ út által bezárt szögben vannak. Nekem soha nem volt velük azon túl problémám, hogy ők is részei az előbb említett közegnek, nem lógnak ki sem lefelé, sem felfelé.


De persze élnek kulturált emberek is a kerületben, lakótelepeken fiatalok, akik olcsóbb lakhatás miatt költöztek ide, kertvárosi részeken akadnka puccosabb házak is, de hangsúlyozom nagyon vegyes, a szép új házak mellett is van hogy putrik vannak, vagy épp átlagos állapotú Kádár kockák.

2022. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a Duna-parthoz közel lakunk, a Gubacson. Biztonságos környék, sosem volt gondom azzal, hogy éjszaka nőként egyedül menjek végig az utcán. Persze nem Rózsadomb, se 12. kerület, de rendezett környék. A városközpont egyáltalán nem putris, a Duna mellett nemrégiben épült új lakópark, szállodák, éttermek, a parti sétányt is most hozták rendbe, illetve elkészült a felújított Erzsébet-fürdő is. Én szeretek itt lakni, mert vízközelben vagyunk, végig lehet tekerni a parton is, a belvárosba elfogadható a közlekedés.

Igen, vannak romák is, mint szinte budapesti kerületben. A közelünkben nagyon sok fiatal magyar pár lakik, a relatíve olcsó lakások miatt sokan költöznek ide. Szóval lakosságilag vegyes, de nem egy Borsod-alsó.

2022. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
64%

Erzsó 4 life mint GTA ban a Grove Street öcsém, nem árt ha jó gyerek vagy, mert csendesnek tűnik de bármikor történhet valami jó azért résen lenni



Ya’ és telefon pénztárca pakoljál mán’ ki öcsém😁

2022. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Pesterzsebet tele van cigannyal es putris. Ha nem vagy putris cigany,nem fogod jol erezni magad.
2022. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem véletlenül olcsóbb Pesterzsébet.. Én kerestem ott lakást, 4-et néztem meg (földszintes, régi társasházak), de annyira lelombozó volt a környezet, hogy inkább albérletbe mentem.:( Még a villamos is fapados..
2022. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

3:

Én is ugyanarra lakok mint te, a kerület legjobb környéke, de azért nem említettem, mert a lakasárakon is meglátszik, kérdező meg olcsó lakhatást keresett.

A Vörösmarty utca sem rossz környék amúgy.


5:

A tele van cigánnyal relatív, nem lóg ki a dél-pesti kerületek közül, a bűnözési ráta pedig Budapest egészét nézve viszonylag alacsonynak számít.


6:

Merrefelé, melyik részen? Mert a központtól, illetve Gubacsról nem használják az emberek a villamost befelé, messze van, lassú és ritkán jár. A HÉV nem rossz, de nem visz be eléggé, a 23-as buszcsaláddal utazbak legtöbben, csak az mondjuk meglehetősen zsúfolt.

2022. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

6-os vagyok: A Török Flóris környékén, a négy emeletes panelekből álló rész még elfogadható, azzal ki lettem volna békülve, de a túloldal... Mindegyik megnézett lakás udvarában éltek sötétebb bőrűek és az udvarok olyan kicsik voltak, hogy egymás nyakán éltek az emberek. Egy elfogadhatóbb lakás lett volna a kertes házas övezetben, de annál meg a közlekedés lett volna necces autó híján.

Már emlékszem, hányas villamossal mentem egyszer, de a Mester utcától indult, olyan környékeken vitt végig a vonal, hogy az élettől is elment a kedvem.. És tényleg "fapados" volt, szinte gyerekkoromra emlékeztető. Az utasok meg.. hát.. kötözködtek, hangoskodtak a romák, nem éreztem magam biztonságban.:(

2022. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Már NEM emlékszem".
2022. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 falábú válasza:
100%

Ahol 6-os utazott villamossal, az főleg a 9. kerület, nem a 20.


Szerintem ár-érték arányban Pesterzsébet az egyik legjobb kerülete Budapestnek. Város jellegű, mert - a legtöbb budapesti kerülettel ellentétben - van igazi városközpontja sétálóutcával, polgármesteri hivatallal, üzletekkel.


Mivel nagyobb, mint némelyik megyeszékhely, ezért nem egységes, nem lehet általánosítani. Vannak jó és rosszabb részei, hasznos ismerni a környékeket. Lehangoló, lepukkant utcák az ahhoz tartozó lakossággal bőven vannak más, drágább kerületekben, pl. Zuglóban, Óbudán, sőt a 11-ben is.


Jó a közlekedése - városközpontból a 23-as busszal pl. 10 perc a Soroksári úti irodarész, 15 perc a nagykörút széle.

Kifejezetten jók a sportolási lehetőségek (új fürdő, teniszközpont, uszoda, jégcsarnok, megújuló Duna-parti sétány stb.). Az emberek nagy része pedig átlagos, és teljesen normális.

2022. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!