Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen környék Pesterzsébet?

Milyen környék Pesterzsébet?

Figyelt kérdés
A pesterzsébeti városközpont környékén szeretnénk lakást nézni. Például a Vörösmarty utca elején találtunk egy ígéretes lakást. Szeretném kérni a véleményeteket, mennyire biztonságos ez a környék? Milyen a lakosság összetétele? Köszi előre is!

2022. jan. 28. 13:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz. Sokat jártam arra gyerekként, minden kerületnek vannak jobb, és rosszabb környéke is (pl. Móricz körtér, meg Moszkva tér, elég putri, pedig Buda.)

Én Zuglóba pályázom, de árérték arányban kifejezetten jó. De körül kell nézni, és visszamenni több napszakban, és sétálni 1 órát.

2022. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom megállni, hogy ne jegyezzek meg egyvalamit.

Számomra, tősgyökeres budapestiként (aki Pesterzsébeten, a Gubacson lakik) teljesen érthetetlen, hogy sokan úgy képzelik el a fővárost, mint olyan helyet, ahol van néhány lakható(!)kerület, az összes többi meg Mordor maga, ahol kábszeres, alkesz, munkakerülő lumpenek, sőt, bűnözők élnek. Ez egyszerűen nevetséges. Közel kétmillió emberről beszélünk, akik dolgoznak, iskolába járnak, élik az életüket.

Ilyen elképzelések maximum az emeletes sznobok fejében léteznek, no meg azokéban, akik Budapestet egyáltalán nem ismerik, legfeljebb a turistás részeken jártak valami osztálykiránduláson, de az is volt vagy tizenöt éve, de inkább húsz. Budapest nagyváros, ennek megfelelően a kerületei is vegyesek. Minden kerületnek vannak késdobálóbb környékei és jó helyei is, mindenhol vannak kisebbségiek, szegények, szociális bérlakásokban sínylődők. Ez azonban nem jelenti azt, hogy bármelyik kerület en bloch élhetetlen lenne. Ezt azért nem ártana észben tartani.

2022. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Chris88 ***** válasza:
100%
5 éve élek Pesterzsébeten. Veszélyesnek nem mondanám, sem áldozata, sem tanúja nem voltam soha semmi balhénak. El lehet itt élni kulturáltan is, ha valaki nem engedhet meg magának egy előkelőbb kerületet. Viszont egy-két részét leszámítva elég lepukkant és nagyon egyszerű, már-már szegényes. Az emberek többsége is ilyen, és van csőcselék is. Szóval a kerület egészéről azt mondanám, hogy nyugodtan ide lehet költözni, de nagyon meg kell nézni az utcát (vagy utcarészt), és a társasházat. Sok a (szerintem) élhetetlen közös udvaros ház. Kisebbségiek közé nem ajánlott költözni - mint ahogy a többi kerületben sem. Ahol egy is van, hamarosan lesz több is, gombamód szaporodnak. Tisztelet a ritka kivételnek.
2022. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem igaz hogy Pesterzsébeten mindegyik rész putris. A Török Flóris út környékén tényleg a földszintes többlakásos házak nagyon putrisak és tényleg vannak utcák ahová nappal sem tenném be a lábam, de pl. a Topánka utca környékén a lakótelep egész normális, a Gubacson levő lakópark is. Újpestet is folyton leírják, pedig az sem egy putri, ráadásul jóval közelebb van onnan metróval a belváros. Pesterzsébettel egyedül ez a gond, hogy nagyon messze van a belvárostól. Sok a 2*1 sávos utca nem annyira városias, mint Újpest.
2023. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!