Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan tudom h. osztatlan...

Honnan tudom h. osztatlan közös tulajdon?

Figyelt kérdés
Ha ránézek egy tulajdoni lapra, honnan tudom h. osztatlan közös tulajdon vagy nem? Van már rajta házikó, családi házas övezet.

2022. jan. 29. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Nekem a helyrajzi szám után több "/" is van, mert ezeket a házakat még lakószövetkezetben építették, és a telek közös. Ettől függetlenül mindenkinek van elkerített területe, és nincs közösködés semmiben.
2022. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A több / nem jelenti az osztatlan közös tulajdont. Az albetéteket jelent.


Egy panellakás HRSZ-e is ilyen pl:

12345/44/A/120 mégsem osztatlan közös tulajdon az azt fedő ingatlan.

2022. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudod, hogy egy helyrajzi számhoz több tulajdonos neve tartozik.

Minden névnél ott van a tulajdoni hányad, egy tört szám alakjában. Én pl. a házamnak 2/5 részben vagyok tulajdonosa.

2022. jan. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A baj kevésbé az h."osztatlan közös". Inkább az, ha nincsenek meg a tulajok (Meghaltak, nincs örökös stb.) Ilyenkor semmit sem lehet megtenni, -- amire egyébként jogod lenne /ELVILEG.

A megoldás az lenne, mint a mezgazdasági földek esetén, de ehhez sokan kellene ezt hajtanunk !

2022. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
ha több tulajdonos an, de nincs albetét, akkor osztatlan közös.
2022. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mi az ábra, ha az osztatlan-közös (egyik-másik) tulaja nincs meg sehol se?

(esetleg pár évtizede , így elbirtokolni se tudod, mer a fellebbezési jog nem kikerülhető az eljárásban.)

Khmmm....

2022. jan. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!