Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Halmaj településen milyen a...

Halmaj településen milyen a közbiztonság; vannak kerülendő településrészek és olyan utcák, ahol nem ajánlatos ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

#Halmaj #Halmaj közbiztonság #Halmaj ingatlanvásárlás #Halmaj albérlet
2022. febr. 1. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Történelmi visszatekintés, de a leírtakból el lehet képzelni, mi a helyzet....


"Gondot okozott azonban a gyerekek iskoláztatása. Magam is hallottam, amit sok cigányember mondott a gyerekének: én is csak két osztályt tanultam, azt is nehezen és mégis felnevellek benneteket! És ezen a szemléleten akkor – de ma is – nehéz volna változtatni.


A második világháború után megváltozott a helyzet: a falu őslakos népessége inkább fogyott, mint nőtt,de a cigánycsaládok száma folyamatosan és gyorsan növekedett.


A városokba költözött lakosság üres házaiba cigány családok költöztek,"

2022. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A borsodi falvak döntő többsége nagyon elszegényedett, lakosságuk nagy része roma. Ez az igazság.
2022. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
#2: Halmajd nem Borsod! De Dél-Heves bizonyos falvai már rosszabbak, mint Borsod... :(((((
2022. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: elnézést, én összekevertem Halmajugrával!
2022. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Igen, én "Halmaj" településsel kapcsolatban kérdeztem, ami Borsod-Abaúj-Zemplén megyében van.

[link]


A Heves megyei Halmajugráról is hallottam már, de a 3. válaszoló által írt "Halmajd" nem tudom hol lehet. Az irányítószám kereső sem ad ilyen településnévre találatot.


Szóval, ha Halmaj település közbiztonságával és településszerkezetével kapcsolatban tud valaki hiteles információkat adni, azt előre is nagyon köszönöm.

2022. febr. 1. 11:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Az is elég sokat elárul, hogy a google streetview nem ment be mellékutcákba, csak a falun átvezető főutcán ment végig. :)))
2022. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, Szikszói járásban fekvő Halmaj Miskolctól kb. 25 km-re északkeletre található. Környező települések: Kázsmárk (kb. 4 km), Kiskinizs (4 km), a legközelebbi város: Szikszó (kb. 9 km).A település lakosságának 92%-a magyar, 8%-a cigány nemzetiségűnek vallja magát."

[link]


Ez magyarul azt jelenti, hogy legalább 15%-nyian vannak... Az már közel a kritikus 20%-hoz, ami esetén keresztet vethetsz a normális életre...

2022. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6:

"Az is elég sokat elárul, hogy a google streetview nem ment be mellékutcákba, csak a falun átvezető főutcán ment végig. :)))"


Akár beszédes információ is lehet, hogy a google streetview autó nem ment be a település minden utcájába, de ez még nem mérvadó.


Jelenleg egy olyan Bp-hez közeli településen lakom, ahol szinte minden utcát feldolgozott a GS, de amelyikben lakom, azt éppen nem. Pedig szinte ez az egyik legkisebb forgalmú utca, közel a település legforgalmasabb főútjához, térfigyelő kamerával az utca egyik bejáratánál, és a település kisebbségek által lakott részétől gyakorlatilag a legtávolabban fekszik. Egyetlen "szépséghibája", hogy nem szilárd burkolatú az útja, hanem csak földes, amit jó esetben választások előtt felszórnak valamilyen -más települések útbontásaiból kimentett- zúzott kővel, murvával.


Én is nézegettem korábban a településsel kapcsolatos linkeket, olyanokat is amiket a fentebbi válaszokban kaptam, de örülnék, ha valaki olyan is válaszolna, aki a településen lakik vagy a közelmúltban ott lakott.

2022. febr. 1. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem érdemes a sw. alapján általánosítani, de azért tájékoztató jellegű... :)


Csekkoltam épp az előbb Gyöngyösön a Durándát... Van ott aszfaltos utca, de a közelébe nem ment a google autó... :-D

2022. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem messzirol keruld el.


Semmi lehetoseg, bolt, munka, szorakozasi lehetoseg nincs az ilyesfajta telepulesek kornyeken..


Nem beszelve arrol, hogy telen tudorakot kapsz a szemettel tuzelo "lakossag" miatt, es a fojtogato fust miatt szelloztetni sem lehet...

2023. okt. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!