Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az, hogy az új...

Miért van az, hogy az új építésű kész házaknak a nagyon nagy része ikerház és nem különálló családi ház?

Figyelt kérdés
A beruházónak jobban megéri anyagilag ikerházat építeni? Vagy miért ezt a fajtát kínálják orrba-szájba? A különálló független házak sokkal ritkábbak.
2022. febr. 17. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

mert 800 m2 telken családi házat eladhatja 100 millióért ha meg ikerházat húz rá, elkér érte 2x80 milliót.

Plusz költség nem olyan vészes, így minimum 40 milla tiszta EXTRA profit marad a végén.

2022. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

egyreszt nyilvan olcsobb egy ikerhaz mint ket feleakkora kulonallo, de leginkabb valoban a telken mulhat

ugyanugy ahogy a belvarosban sincs ujepitesu 4 emeletes tarsashaz, mert a telekar nem jonne vissza belole

2022. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
drága a telek! felénk átlag 5-8 millió, tehát vesz egy 1000 m2 körülit és rátesz 2 házat, plusz haszon 5-8 millió! De olyant is láttam már hogy 2000 m2-es telekre 3 házat raktak
2022. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az igények is ezek, kevesen akarnak óriási telekkel szórakozni. Legyen egy garázs, legyen hely sütögetni, napozni, de az ember szabadidejében nem szeretne órákat gazolni. + Kereslet/kínálat, a családi házat nem tudnák olyan könnyen eladni.
2022. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Felénk, vagyis ott ahol venni szeretnénk, 20-30 millió egy üres telek, de az is olyan ritka, mint a fehér holló.

Egy standard 500 m2-es telek, nem mondanám hogy olyan óriási telek lenne, ahol minden egyes nap órákat kellene gazolással szórakozni. Pár méter a ház körül, most is ilyenben lakunk.

Ami azt illeti inkább szórakozom fűnyírással, mint a szomszédokkal, akikkel közvetlenül össze lennénk zárva. Mindezt egy rakás pénzért. Ráadásul elég lutri hogy kiket kap az ember, nem tudja megválogatni...

2022. febr. 18. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:

3 vagyok. nekem 600 m2 a telkem, külön utca fronttal, ez is amolyan ikerházas megoldás. Csak a telket én szereztem meg és a kivitelező pedig felépíti rá a házat.

Ezzel kb 4 milliót spóroltam

2022. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ikerház mindig szopás, mert mindenbe beleszólása van a szomszédnak.

Semmi előnye nincs a családi házzal szemben, a 200 m2 kertet ugyanúgy gondozni kell, mint az 500 m2-t, az, hogy a fűnyírót 20 vagy 40 perc alatt tolod körbe nem oszt, nem szoroz, elő kell szedni, utána letakarítani.

Ha meg annyira kicsi a kert hogy a házon át tudod csak vinni a fűnyírót, mert telekhatárig ér a ház, az mégnagyobb szívás.

2022. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

#7 Nem biztos, hogy a tényleges előnyöket kell nézni. Sokan panelből költöznek, nem volt korábban kertjük.


Szerintem az is közrejátszik, hogy sok lett a fiatal (csok, babavárós), akiknek akkora kert kell, amiben egy kisgyerek vagy kettő eljátszik, aztán úgy tervezik, hogy költöznek tovább.


Mi legalábbis így vettünk 80 nm kertet. Pont elfér egy trambulin vagy homokozó a kertben.

2022. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!