Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek konvektoros földszint...

Vennétek konvektoros földszintes lakást?

Figyelt kérdés
nem liftes házról van szó és nem magasföldszintes, a lakás alatt tárolók vannak. Viszont jól néz ki a lakás és olcsó is, erkély van.
2022. febr. 23. 09:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

A konvektor nagyon rossz a távfűtés egyértelműen jobb.


De az elhelyezkedés számít meg a tájolás-kilátás.

Mire néz pontosan? Van előtte elmenő forgalom?

Melyik kerületben van?

2022. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

A konvektor a gyakorlatban előny a távfűtéshez képest, mert lehet, hogy nem fűt olyan egyenletesen, de valószínűleg olcsóbban ki fogsz jönni, és rugalmasabb, akkor és annyit fűtesz, amikor akarsz, ami még szabályozható távfűtésnél sem egészen igaz, hiszen szezon elején és végén nem te döntesz róla.


A földszint viszont necces. Attól függ merre néz a lakás, utca, milyen utca, kert, udvar, stb., illetve hideg szempontból mennyire van körbevéve más lakásokkal, mennyire magasan vannak az ablakok. Én nem szívesen vennék földszinti lakást, de ha mégis kompromisszumot kell kötni, nem mindegy, amiket felsoroltam.

2022. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Mi vettünk.
2022. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
nem hiába olcsóbbak mindig a földszinti lakások...
2022. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Engem a földszint jobban zavar, mennyire látnak be, vagy mennyire tudnak bemászni. A konvektor az nem rossz, ellenőriztetni kell rendszeresen.
2022. febr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

15:

Ha parapetes, akkor nem veszélyes a konvektor, mivel külső égéstere van.

2022. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nekem egy konvektor van 30 nm-re, nem igazán fűti be jól télen sajnos. Földszinti lakás, alattam pince, mellettem csak az egyik oldalról fűtenek, a másik oldali lakásban nem laknak. Emiatt penészedik is a konyha, fürdő, ahol nincs állandó fűtés. Nyáron viszont kellemes hűvös van még a legnagyobb kánikulában is. Nem ajánlom, hogy földszintit vegyél, nyáron okés, de összességében én már megbántam.
2022. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

17: Nem emiatt penészedik, hidd el. A mienk csontszáraz, pedig évszám nem kapcsoljuk be a fűtést.

Egyszerűen nincs szigetelve a ház, nincs alatta vízzáró réteg.

2022. márc. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17:

Egy konvektor az nagyon kevés egy 30 négyzetméteres garzonra, nekünk 36 négyzetméterre van kettő. Szvsz a helyedben valamilyen fürdőszoba fűtést csinálnék, a legegyszerűbb feltenni a falra egy termosztátos fürdőszobai fali hősugárzót, beállítasz egy hőmérsékletet, és tartani fogja. A páramentesítő is jó dolog, csak az nem oldja meg a hőmérséklet különbségből fakadó gondokat, és amúgy is hidegben kevésbé hatékony.


18:

De, részben emiatt is penészedik, meg a hőhidak miatt (nem a szigetelés hiánya, ha mindenütt egyformán rossz a szigetelés, akkor sem penészedik). Az teljesen más, ha az egész lakás egyenletesen hideg, mint ha az egyik fele fűtve van, a másik nem, mivel ha a meleg részén normális páratartalmat tartasz, a hideg részén ki fog csapódni a külső falakon. Akkor is, ha mindenütt szigetelt.

2022. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

19: Nálunk nem csapódik ki akkor sem, és még sose láttam olyat, hogy igen.

Biztos nincsen meg ez az összefüggés.

Nem tudom, milyen hőmérsékletkülönbségre gondolsz egyébként.

Itt ha nem fűtök, akkor se megy le 15 fok alá, soha.

2022. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!