Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás,mint ugródeszka?

Lakás,mint ugródeszka?

Figyelt kérdés
A párommal a közeljövőben szeretnénk lakást/házat venni. 24 és 28 évesek vagyunk,mindketten dolgozunk. Mivel nagy családot szeretnénk majd, felmerült, hogy lehet nem érné meg lakást venni,hanem egyből házat. Viszont azon is elgondolkoztunk, hogy az első baba még születhet lakásba és elèg lenne utána megtalálnunk a végleges “álom” otthonunkat. Kb 3-4 év múlva tervezzük csak az első babát. Természetesen a mai ingatlanárak mellett csak hitelben tudunk gondolkodni. Arra is gondoltunk, hogy jó lenne kifogni egy lakást,nagyon kedvező áron( amin nem igazán kell újítani),majd később eladni kicsit magasabb áron és azt kiegészítve házat venni. CSOK-ot és társait nem tudom bevállalnám -e,vagy lesznek e egyáltalán még pár év múlva.. Szerintetek hogy érné meg jobban? Egyből házat venni, vagy először lakás,majd ház?

2022. febr. 26. 15:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ha lakás,akkor Szeged belváros. Ha ház,akkor inkább Szeged környéke pl. Sándorfalva
2022. febr. 26. 23:45
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Az elszegényedés receptje annál nagyobb ingatlant fenntartani, mint amire szükség van.

Még azt se tudod, tudtok-e gyerekeket nemzeni, mert még nem próbáltátok.

Szóval csak már meglévő helyzetre, meglévő szükségletre kell mindig adaptálni az ingatlanviszonyokat.

2022. febr. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Ezt mindenki (legtöbben, akik nem rendelkeznek nagy vagyonnal) így csinálja, előbb kisebb lakást vesznek átmeneti jellegel, azt max az első gyerekig megtartják, majd a második születése előtt vagy kicsivel utána már mennek is nagyobba, jó eséllyel véglegesbe.

Én bár jósolok most egy ingatlanpiaci recessziót kb. 2023-24 körülre, mert ezek a mai árak már ép észzel felmérhetetlenek és rövid időn belül tarthatatlanná válnak, de utána sem fog olyan mértékben csökkenni, hogy most megérje várni. Meg amúgy is, ki tudja.

Én a helyetekben vennék, csak arra az egy dologra kell figyelni, hogy akkor is ki tudjátok fizetni a törlesztőt, ha teszem azt egyikőtök munkanélküli lesz, vagy minimálbéren lesztek mindketten. Nem lehet tudni, hogy a jövőben milyen szakmák szűnnek meg és úgy általában mi várható. Mindig a legrosszabbat kell alapul venni.

2022. febr. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2022. febr. 27. 07:19
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha beleszámolod, amit albérletre költötök és hogy a pénz folyamatosan romlik, akkor jobban megéri a lakás.
2022. febr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, én is szegedi vagyok. Az 5-ös és 8-as válaszoló vagyok. Na mindjárt jobb, hogy pár dolgot nagy nehezen elárultál a helyzetedről. Vegyetek akkor mondjuk Szeged belvárosban egy lakást 30 millióért. 15 millió önerő mellett a 15 millió hitel havi törlesztője annyi lesz kb. mint amennyit albérletre is fizetnétek nagyjából.


Gondolom elég jól is kerestek, ha Szegeden képesek voltatok együtt elrakni 15 milliót huszonévesen. A hitelbe is előre beletörleszthettek, nem kötelező azt se 10-20 év alatt kifizetni, hanem korábban is ki lehet. Házat meg majd ha az életben is odajuttok (nem csak anyagilag értem) később vesztek. A lakásotok ára is arányaiban ugyanúgy fog növekedni, mint a házak ára, szóval nem maradtok le semmiről, főleg hogy láthatóan nem is a szegényebb vagy átlagosabb rétegbe tartoztok.

2022. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Azért is jó a saját lakás, mert az a tiéd és nem veszi el senki (nyilván maximum a bank). Ellenben amíg nincs se ház se lakás, az ember csak kergeti az árakat.


Legtöbb ismerősöm lakást vett, de nem látják, hogy tudnának tovább lépni egyelőre családi házba. Mire tovább tunának addigra meg fel fog nőni a gyerek.


Na meg ugye abban is gondolkodni kell, hogy amíg nincs házad/lakásod hol élsz? Albérletre elmegy egy vagon pénz, szülőkkel meg azért mégsem jó együtt lakni évekig, évtizedekig.

2022. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Előző évben vásároltam lakást.


Ahol én néztem Kőbányán 22-26 körül voltak árban, a jobbak 28 körül.

30 milliós ársáv alatt átlagosan 15-20 találat volt.


Most 12 hirdetésből 2 van ami 28-29 millió, az összes többi 30-32 között mozog.

2022. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%
Mi is így gondolkoztunk, 3 szobás lakásunk van egy gyerekkel /nem tervezünk többet/. Jövőre kifizetjük a lakáshitelt, őszintén egyre kevésbé vágyom házra. Pontosabban a házra vágynék a vele járó minimum 20 milla hitelre már kevésbé. Vegyetek lakást, babázzatok és majd ha ott tartotok, hogy kifizettétek a lakást és megtapasztaltátok azt, hogy milyen amikor a bank minden hónapban vonja a törlesztőt, akkor még mindig ráértek dönteni, hogy ér-e nektek még több hitelt egy családi ház. Nekem többet ér a tehermentes lakás mint egy olyan ház amit még fizethetek 20 évig.
2022. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!