Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Random ember végigkopogtatja...

Random ember végigkopogtatja a ház lakóit, hogy eladó lakást keres, átverés?

Figyelt kérdés

Az internet korában nem hinném, hogy ilyesmivel elütné bárki is az időt, főleg egy 100 lakásos panelnál, ahol kb nem is ismerik egymást az emberek már.


Lakásmaffia lehet ez, vagy mi?


Kiküldik a jólfésült, öltönyös embert hogy derítse fel a terepet, majd becsalnának gondolom pár nyugdíjast valami eltartásos szerződésbe, és hasonlók?



2022. márc. 10. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem vagy egy lelkes ingatlanos, aki megpróbálja elérni azt a célcsoportot, akik nem hirdetnek a neten (idősek). Vagy valahol a környéken van egy lakás hirdetve, és azért nyomoz, mert a tulajdonossal akar egyezkedni a hirdető ingatlanos helyett. Vagy betöréshez néz körül.
2022. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Biztos megnézik, ki mikor nincs otthon.
2022. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Miért lenne átverés? Kimegy, megnézi a környéket, beszél pár szót a lakókkal. 10 perc alatt több tapasztalat gyűlik így, mintha otthon órákig nézelődnél a neten.
2022. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
93%

Kezdő ingatlanértékesítő ügyfélkört gyűjt.


Találkoztam már én is pár ilyennel. Az a helyzet, hogy van egy minimál alapbérük plusz jutalék, ha nem mutat fel semmit, nincs jutalék...


Amikor árultam a lakásomat és kint volt a tábla, hetente kétszer végigtelefonáltak, persze mindíg letagadák, hogy ingatlanosok.



Sokszor azért is gyűjt infót, hogy be tudja lőni a környék árait...

2022. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

VAgy átverés vagy nem.


Internet ide vagy oda, a leghatásosabban még mindig személyesen lehet "nyomulni" ingatlanosként is.

2022. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki van öltözve akkor ingatlanos. Amúgy a barátom is ezzel akart próbálkozni, csak házaknál, nem lakásoknál. Sok házat nem hirdetnek, a kihaltnak tűnő házak szomszédjaihoz akart volna becsöngetni, kérdezősködni. Én mondjuk cikinek éreztem és inkább kihagytam.
2022. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő a besurranó tolvaj, aki akkor is lenyomja a kilincset, ha NEM mondod azt, hogy tessék. És ha nyitva találja a bejárati ajtódat, és nem lát téged, akkor gyorsan összekapkodja amit tud, és már szalad is...
2022. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
En tegnap tettem fel egy hasonló kérdést, mert fel éven belül egy második ember járt nálunk (elotte több hónapon keresztül jott ugyanaz a ferfi eladó lakást keresve), majd a szonszedunkhoz betörtek. Mindig mas időpontban jott a ferfi. Egy hete amíg a szomszéd távol volt, ismét betörést kíséreltek nála. Lehet véletlen egybeesés, nekem is azert elég gyanús.
2022. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!