Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Másnál is csinálnak a lakótárs...

Másnál is csinálnak a lakótársak érthetetlen dolgokat?

Figyelt kérdés

Most 1 hete lakom együtt egy lánnyal, aki nagyon kedves, nincs vele bajom, viszont amikor beköltözött, mondtam neki, hogy van 4 teljesen üres polc a konyhaszekrényben, ahova nyugodtan pakolhat.

Hazamentem a hétvégére, erre visszaérve azt látom, hogy az én (szinte teljesen telepakolt) fűszerespolcomra tette a saját kockacukrát és kávéját. Én ezt nem értem, ha van hely, minek kell neki az én polcom? :D Nem tudom bunkóság-e de most egyelőre a konyhapultra tettem a dolgait, majd ha hazaér, megkérem, hogy az én polcom ne használja.


Előtte egy másik albiban volt egy lány, aki rendmániás volt, ezért a konyhában az én polcaim is mindig lepakolta takarításkor, hogy letörölje. Ezzel még nem is lenne baj, de mindenki okkal pakolja fel a polcokra úgy a dolgokat ahogy, és neki teljesen más volt a logikája. Mikor próbáltam megbeszélni vele, hogy nem jó nekem, hogy össze-vissza szétpakolja a dolgaim, megsértődött. De mégis ki szereti, ha a cuccaihoz nyúlnak?


Onnan végül elmenekültem, mert elviselhetetlen volt számomra, ahogy vizsgaidőszak alatt viselkedett. Kb. úgy tett, mintha csak neki kellett volna tanulnia, alkalmazkodni meg semmilyen szinten nem tudott.


Az én haklim, hogy nem szeretem, ha indokolatlanul a holmimhoz nyúlnak, így a hűtőben is van 2 külön polcom,most elférünk benne.


Másnak is volt ilyen tapasztalata, esetleg saját fura szokása, amire csak néztek? :D



2020. szept. 14. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy idősebb nőcivel laktam egyetemistaként, az csinálta ezt. Érvelése szerint "az én polcom jobb".

Maradjunk annyiban, hogy nem csak ez volt vele a gond. :D



Esetedben lehet rutintalanság is, még nem alakult ki, hova nyúl a dolgaiért, otthon esetleg a te polcod magasságában volt a kávé, akármi. Én simán átraktam volna az ő polcára, de majd megbeszélitek. :)

2020. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, jó helyen van az a polc, nem véletlen stipistopiztam. :D amit tudni kell rólam, hogy nem vagyok valami magas, szóval a két felső polcot kénytelen voltam üresen hagyni. Tudom, azt más se nagyon éri el, de nálam alacsonyabb lakótársam még nem volt. :D De valószínű ő se szívesen állna székre. Most vegyünk sámlit?
2020. szept. 14. 17:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy alsó polc jutott neki, vagy nem? És igen, vegyetek ilyen két lépcsőfokos, összecsukható műanyag fellépőt, az feltételezem el is fér valahol a konyhában összecsukva. [link]

A sámliról könnyű letaknyolni. :)

2020. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki nem jutott alsó polc, akkor azért érthető, hogy nem mindig akar mászni, ha inna egy teát.

Én ezt az én polcom-te polcom kérdést nem értettem soha. Nekem ez a logikátlan. A tányérok, bögrék, evőeszközök mindig egy helyen voltak, akárkivel is laktam és nem rántottam ki a szájából a kanalat, ha megláttam, hogy az enyémmel eszik a másik. Attól sem kaptam a szívemhez, ha az én sómat ette, vagy az én cukromba kanalazott bele. Sőt egy idő után szinte mindenkivel átálltunk arra, hogy a gyakran fogyó cuccokat együtt vettük meg (tisztítószerek, cukor, citromlé, só, liszt, stb.)

Nekem szinte csak jó élményeim vannak a társbérletekről szerencsére. Tök laza embereket ismertem meg.

2020. szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek az utolsóval. Nekem olyan lakótársam volt, akivel konkrétan a kajámat is megosztottam. Ha ebédet főztem, hagytam neki is. Lazán átjártunk egymás szobájába és egymás ruháit felpróbáltuk, elvittük.

Most komolyan az a probléma, hogy rossz polcra tette a kockacukrot meg a kávét? Engem az sem érdekelt, ha az enyémet zabálja, mert kölcsönös volt.

Szóval ja, én soha nem voltam ez az ajtózárós, különcködős típus.

Még olyan is volt, hogy amikor felhozta a pasiját, akkor rendszeresen az én fürdőmet használta a csávó, ameddig a csaj pont bezárta magát a másikba :D

2020. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Én nem szeretem, ha a cuccaimhoz nyúlkálnak, pedig kedves vagyok és barátságos, de nincs kedvem egy egész kommunát ellátni ezzel-azzal.

Ahogy attól is hülyét kapok, ha mondjuk tejbegrízt akarok főzni, vettem a hó elején egy kiló grízt és amikor már forr a tej, derül ki, hogy nincs gríz. Ha meg valaki bejárna a szobámba amikor nem vagyok otthon és a ruháimat próbálgatná, az valószínűleg aznap szart volna utoljára.

Szerintem a jó társbérlet alapja, hogy tartsuk tiszteletben más tulajdonát, akkor nem lesz gond!

Azt mondjuk pofátlanságnak tartom, hogy valaki elfoglalja a 4 kézre eső polcot, a másik meg létrán másszon egy csipet sóért.

Adj neki Kérdező 2 alacsony polcot és neked is marad 2.

Ami magasabban van, oda a ritkábban használt cuccokat tegyed!

2020. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Az átlagmagyar tényleg ilyen idegenkedő xenofób? Amúgy ja, vannak olyan személyiségtípusok, akik kevésbé barátságosak, de ezt a kaja “osztogatást”, ruhapróbálgatást nem mindennaposnak kell elképzelni. Mi barátnők lettünk a lakótársammal, aki erre nem túl nyitott, vagy nem szimpi neki a lakótársa az érthető módon elkerüli mindezt.
2020. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

#7

Azt nem sikerül felfognod, hogy itt lakótársakról van szó, idegenekről, társbérlőkről, nem pedig rólad és az öröbarinődről, akivel összeköltözöl, vagy valami kivételes szerencse folytán barátnőkké lesztek?

Miféle hülyeség részedről xenofóbiának bélyegezni, ha valaki nem szereti, hogyha a szobájába mászkálnak, a szekrényét nyitogatják, felveszik a ruháját, sőt, abban elmennek, vagy megzabálják a kajáját? LAKÓTÁRSRÓL beszélünk még mindig, nem a TE barinődről!

Úgyhogy a példád baromság, ha te ezt tartanád követendő példának társbérlet esetén, akkor nálad van valami fordítva bekötve!

2020. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem sokaig birnatok ki a koliban ugy latom...Engem nem zavar, ha hozzanyulnak a dolgaimhoz, tok mindegy az is, ki mit eszik meg, csak meglegyen azert valamennyi es orokre ne tunjon el semmi. Azt viszont nem szeretem, ha az en terfelemre jonnek, vagy az agyamra stb. Szoval nyugodtan hasznalhatjak a cuccaim, a rumli se zavar, de azt tartsak tiszteletben, ha epp nem akarok beszelgetni meg haverkodni. Vadidegenek is lehetnek, nem igazan erdekel...
2020. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
8: jó frusztrált vagy :D nem lennék a lakótársad
2020. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!