Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdon bejegyzése UTÁN...

Tulajdon bejegyzése UTÁN vételárfizetés, ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Egy ingatlant szeretnék eladni. Jelentkezett egy érdeklődő. Elmentünk az ő ügyvédjéhez, és írtunk egy adásvételi szerződést. Úgy egyeztünk meg, hogy egy bizonyos határidőig kell fizetnie a teljes vételárat nekem, ellenkező esetben én megtartom a foglalót, az ingatlan pedig az enyém marad. Azért nem azonnal fizet, és azért kell várnom a pénzre, mert állítása szerint el akar adni egy erdőt, és az abból befolyó pénzből fog engem kifizetni. Állítása szerint az erdőre van vevő, adásvételi szerződést is kötöttek, de az erdő körüli adminisztráció bonyolult, igen sokáig (hónapokig) tart, erre kell várni, az egyik hivatal postáz a másik hivatalnak, az meg iktat, az meg visszapostáz a 17. hivatalnak, és így tovább. Állítása szerint most arra várunk, hogy az erdő (amit ő elad) új tulajdonosa bejegyzésre kerüljön a földhivatalban, és akkor őt kifizetik, és akkor tud ő kifizetni engem. Az én ingatlaneladásom szerződésében neki még van kb. 2 hónapja fizetni, de azt ígéri, hogy nem kell addig várni, mert kb. 1-2 héten belül megyünk az ügyvédhez és fizet nekem. Nekem ebben az nem hihető, hogy a földhivatal miért jegyezné be az erdő új tulajdonosát, ha az erdő vételára nincs is kifizetve (legfeljebb foglaló vagy ilyesmi)? Esetleg valami függőben tartás szerű dolgot lehet hogy bejegyez a földhivatal, de tulajdonjogot -szerintem- biztos nem. A másik, hogy az erdő vevője miért csak az után hajlandó vételárat fizetni, miután a földhivatal bármit is bejegyzett (állítólag mert így egyeztek meg)? Szerintem ez az egész kamu, de az én ingatlanom vevőjelöltje állítja, hogy ez mind így van. A mezőgazdasági ingatlanok adásvételénél máshogy vannak a dolgok (pl. kifüggesztés, mindenféle többhónapos határidők / várakozások, elővásárlási jogok, stb.), de akkor is furcsa nekem, hogy a földhivatal tulajdonjogot jegyezne be egy ki nem fizetett ingatlanra (azaz erdőre)...

2022. márc. 18. 13:26
1 2 3
 1/23 xswerdy ***** válasza:
100%
lehet, hogy pongyolán fogalmazott az illető. Nem a tényleges földhivatali bejegyzésre gondolt, hanem hogy a bejegyzés akadályai elháruljanak. Ha az adminisztratív akadályok elhárultak, akkor feltehetőleg azonnal fizet az ő vevője, és a függőben tartás feloldható. Ekkor a végleges bejegyzés még pár hét, de ez neked már mindegy, ha ő megkapta a pénzt, neked is tud fizetni.
2022. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hát, lehetséges, hogy igazat mondott, csak nem tökéletesen fogalmazott.


Attól félek, hogy ez az egész minden amit mondott ez mind nem igaz, és mindig újabb és újabb határidőket ígérget, aztán a végén elérjük a szerződésben lévő határidőt, és ekkor kitalál valami fondorlatos trükköt, amivel megszerzi ingyen az ingatlant. Hogy mi ez a fondorlatos trükk, azt nem tudom, a szerződést ezerszer átnéztem, és szerintem rendben van. Talán csak én vagyok paranoiás, és minden rendben van/lesz.

2022. márc. 18. 14:11
 3/23 xswerdy ***** válasza:
92%
ugyan milyen fondorlatos trükkel szerezné meg az ingatlant? Túlaggódod a dolgot. Gondolom, a vevő hozta az ügyvédet, ha aggályaid vannak, nézesd át a te ügyvédeddel is.
2022. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

"Úgy egyeztünk meg, hogy egy bizonyos határidőig kell fizetnie a teljes vételárat nekem, ellenkező esetben én megtartom a foglalót, az ingatlan pedig az enyém marad"


Ezt te írtad!!

Mi a gondod ezek után??!

2022. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
nekünk az erdővásárlásnak 5 hónap volt a papírmunkája.
2022. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"nekünk az erdővásárlásnak 5 hónap volt a papírmunkája."


És ott milyen sorrendben történtek a dolgok? Az 5 hónapnyi időnek az elején, a közepén, vagy a végén fizette a vételár 100%-át a vevő az eladónak?


Tényleg az lenne a sorrend, hogy:

-az erdő vevője mondjuk fizet 10% foglalót

-utána mondjuk 5 hónapnyi "papírmunka"

-ezután a vevő fizet 90%-ot


"Túlaggódod a dolgot."

Igen, az lehet, de láttam már karón varjút. Inkább aggódjam túl, mint alul. :-)


"Gondolom, a vevő hozta az ügyvédet"

Igen, ez szerintem szokásosan mindig így van, hogy a vevő hozza a saját ügyvédjét, és ő is fizeti.


"nézesd át a te ügyvédeddel is"

Erre én is gondoltam, folyamatban van.

2022. márc. 18. 14:30
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
csak a végén történt fizetés, mert jóvá kell hagyni a kormányhivatalnak (nyilván nem fizet senki előre), csak utána lehet az adásvételt bejegyeztetni. Közölni kell elővásárlásra jogosultakkal, közben erdőgazdálkodóként is regisztrálni kell... bárhol bármi megakaszthatja az adásvételt, ezért nem szokás az elején fizetni. És nem véletlenül lett 80-ról 150 nap az ügyintézési határidő.
2022. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 xswerdy ***** válasza:
100%
itt feltehetőleg már folyamatban van az ő eladási ügye, azért vállal 2 hónapos fizetést, mert az alatt már meg kell kapnia a pénzt. Az persze nagy kérdés, hogy a procedúra érdemi része lezajlott-e már, azaz biztos-e, hogy nem jelentkezik elővásárlási joggal rendelkező személy, és tényleg már csak papírmunka van hátra. Mindenesetre az némi bizonytalanságot jelent, ha a vevő pénze még nincs meg (bármilyen okból), de ez elég gyakori (pl. hitel esetén). De ha mégsem jut pénzhez, és nem tuja megvenni a te ingatlanodat, akkor megtarthatod a foglalót.
2022. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet könnyű életed. Mindenki gyanús neked, hogy át akar verni, aki a közeledbe kerül? Ott a foglaló nálad, mitől félsz???
2022. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"itt feltehetőleg már folyamatban van az ő eladási ügye"


Igen, már régóta folyamatban van, több hónapja. A fenti kommentekben leírtak nagyjából egybevágnak azokkal, amiket a vevőjelölt elmondott, szóval így akár igaz is lehet. Ez megnyugtató.


"Nem lehet könnyű életed. Mindenki gyanús neked, hogy át akar verni, aki a közeledbe kerül?"


Igen, mert nagyjából így is van. Aki nem ver át másokat, hanem talpig 100%-ig becsületes, és soha nem csinál más kárára semmi szemétséget, az nyomorog. Persze lehet ezt elegánsan is csinálni, olyan módon, amit a társadalom nem tekint gaztettnek. Szerintem aki ezzel nem ért egyet, az vagy nem látott eleget a világból, vagy nem néz elég mélyen magába, hogy rájöjjön, hogy ebben ő is benne van. Aki szeretne csillogó menő életet (és sokan szeretnének, mert sokan nem látnak a materiális dolgoknál tovább), annak köcsögnek kell lennie, minél köcsögebb, és ezt minél ügyesebben csinálja, annál többre viszi (materiális szempontból), persze nem mindenkinek ez a mérce. Szóval igen, ha egy banki alkalmazott, egy ingatlanügynök, egy ügyvéd, vagy egy politikus fura dolgokat mond a sima dumájával, a tenyérbemászó képével, a túlságosan ápolt megjelenésével, akkor elkezdek gyanakodni, és szerintem joggal. Aki nem gyanakszik, azt meg huszadszor verik át ugyanazokkal a béna trükkökkel (lásd például az "eddig minden politikus hazudott de majd most én igazat fogok mondani", vagy a "csak két hétig lesznek lezárások", vagy a "csak egy oltás kell", vagy "ez most tényleg egy fix kamatozású hitel és tényleg nem fog emelkedni a törlesztőrészlet", vagy "ez most tényleg egy tutitbiztos befektetés és nem fogod elveszteni az összes pénzed mint eddig 20x").


"Ott a foglaló nálad, mitől félsz???"


Hát mondjuk attól, hogy ha tegyük fel mégsem fizet, és lejár a határidő, akkor vártam erre tök feleslegesen kb. fél évet. Most ugye úgy adhatnám el másnak (ha lenne készpénzes, azonnal fizető másik vevőjelölt), hogy bontom a szerződést, és kifizetem a foglaló dupláját. Ez így viszont csak akkor érné meg nekem, ha a másik (nem létező) azonnal fizető vevőjelölt valami jóval magasabb vételárat ajánlana.


Irigylem azokat, akik annyira nem csalódtak még soha más emberekben, hogy a legnagyobb nyugalommal tudnak megbízni másokban, és általában nem feltételezik másokról, hogy át akarják b.ni őket, mert ugye ilyen igen ritkán történik, vagy kb. soha.

2022. márc. 18. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!