Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten a budai oldalon...

Budapesten a budai oldalon van olyan városrész, kerület, ami rossznak számít, nem érdemes oda költözni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szívesen válaszolok de kicsit segíteni kellene.


Van konkrét rész amit kinéztél ? Mert úgy könnyebb lenne, a 'budai oldalon' 6 kerület van és mindegyiknek van kevésbé jó része.


Mi számít mondjuk rossznak? Rossz a közlekedés? Rossz a közbiztonság? Zajos? Rossz állapotú házak? Rossz lakóközösségek?


Vegyük sorjában de ez akkor csak nagyon általános lesz, mert nem tudunk részleteket a kérdésből nem derül ki sok.


1. kerület: nyilván ez egy előkelő kerület, nehéz itt olyat mondani, hogy 'rossz'. Max olyat aminek vannak hátrányai. Itt max azok a részek amik a főutakra néznek számítanak 'rossznak', de ezeket is meg lehet szokni:

Attila út, Alkotás utca, Krisztina körút mind jó hely de mind nagyon zajos értelemszerűen.


2. kerület: szintén elitkerület, itt is nehéz 'rossz környéket mondani, de mondjuk egy főűt mellett ( hűvösvölgyi út, margit körút ) elég sokan nem szeretnének lakni. Vagy elfogadják mert maga a kerület az nagyon előkelő, nívós, itt tényleg tehetős emberek laknak zömével.


3. kerület: na itt már van olyan rész ami 'rossz', de más szempontból.

Zaj szempontjából itt is a főutak, de ami kiesik a várostól az itt pl. Békásmegyer.

Nem rossz a közlekedése, és a HÉV-et most fogják felfejleszteni ( gyorsítani, sűríteni ), de továbbra is van egy erősen lakótelepi hangulata mert gigászi méretű és ez nem mindenkinek tetszik ( viszont rengeteget fejlődött ).



11. kerület: kelenföldi pályaudvar ( mint az 1. kerületben a déli pu. ) az aminek a környéke ugyan nagyon felfejlődött mégsem túl ideális egy pályaudvar mellett élni, de ettől függetlenül prosperáló kerület horror árakkal.

Albertfalva, fehérvári út külső része eléggé lepukkant viszont. Őrmező sem annyira jó hiába dícsérik sokan.


12. kerület: na itt nehéz rosszat találni, nincs ilyen része.


22. kerület: itt a Leányka utcai lakótelep az ami elég gázos, amúgy meg egy falusias kerület, iszonyat vegyes képpel, mert a hegyi része gyönyörű, lassan megfizetethetlen árkategória ezáltal.

2021. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Én a 22-ben lakom, a leányka pont a nem gázosabb szerintem, azzal nem tudsz mit csinálni, hogy a kerület széléről bejáró gázos alakok itt is felbukkannak. Én még kintebb lakok a leánykától, na az a gázos. Campona is vonzza az ilyen rosszarcúakat. Az ukrán vendégmunkásoktól meg a kokeróktól én sötétben már nem is merek egyedül mászkálni. Koszos, büdös egyes része. Ürülék a járda mellett, patkányok a bokorban.. a kerületben élők annyira istenítik ezt a kerületet, szóval nem leszek népszerű a véleményemmel. De én egy vidéki városban nőttem fel, ott ezek egyáltalán nincsenek jelen és nem féltem az utcára kimenni sem, sötétedés után. Össze sem hasonlítható a kettő. Ráadásul messze is van, belváros vagy a pesti oldal, pesti oldal felső része (pl. 13.ker) 1,5 óra. Akkor már mindegy ha az agglomerációban lakik az ember. Szóval lehet itt is lakni, főleg amit írtak a hegyoldalban a szép nagy családi házakban, de ha a budai oldalon vásárolnék, nem ez lenne az első választásom.
2021. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindegyiknél a pályaudvarok környéke, beduguló nagyobb utak, közlekedési csomópontok a zajosak és büdösek. Tehát ezeknél a földszinti, első emeleti lakások jóval olcsóbbak, hiába Buda. A Déli pu. pl. tele van hajléktannal már jó pár éve. Közbiztonságra meg szerintem szinte ugyanolyan, mint máshol Budapesten, hisz mondjuk betörni érdemesebb egy gazdagnak látszó helyre, este meg kertek alatt menni ugyanolyan para tud lenni, mint kocsmák mellett vagy nem hiszem, hogy biztonságosabb, ha a Normáfánál sötétedik rád vagy a Városligetben. Az elit környékek vagy azok, amik valami turistalátványossághoz, vízparthoz vannak közel, vagy azok, ahol sok a zöld, de onnan már inkább csak autóval tudsz közlekedni.
2021. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fuuu hálásan köszönöm nektek, nem is számítottam ilyen segítőkész kommentekre. Igazából nincs kinézett lakás még, egyelőre a 12.ben lakunk, de az megfizethetetlen lenne, 11.szimpatikusnak tűnik, meg a közlekedés is jó szerintem. Leginkább a zöldövezetes részén keresnénk lakást. De abban sem vagyok teljesen biztos, hogy hol van ilyen.
2021. aug. 9. 12:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és látom, hogy mindenki le van pontozva, nem tudom, hogy érdekel - e amúgy ez bárkit is😀😀 de nem én voltam
2021. aug. 9. 12:42
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

A 12. kerületben nőttem fel, szerintem már nem az a 'jó' kerület. Nagyon sok maffiozó, SUV-s újgazdag él már ott. Nekem nem tetszene a kivagyiság miatt a kerület, meg nyilván nem is egészséges gazdagok között lakni.


A 11. túlárazott de nézz körül hátha kifogsz valami jót, de tudni kellene mit keresel mekkorát és milyet? Tégla? Panel? Mik a preferenciák?

2021. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tégla lenne a legjobb, minimum 55-60 nm, erkély, kocsibeálló. Igazából ennyi preferencia lenne😀
2021. aug. 9. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Sok sikert, ez így komolytalan!
2021. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😉
2021. aug. 9. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!