Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek az ilyesmi ingatla...

Szerintetek az ilyesmi ingatlanok megérnek ennyi pénzt?

Figyelt kérdés

Csak egy példa:


[link]


Különben általánosságban érdekelne a válasz…


Ez pl. 540+ millió forint és oké, hogy V. Kerület, meg hogy ez egy nagy lakás…

De megér ennyi pénzt?


Ez a piaci ár, vagy ez speciel egy olyan hirdetés ami még nagyon sokáig kint lesz, mert ennyiért a nagyon gazdagoknak sem kell?


Sok hasonlót láttam, akár a IX. kerületben is…


Érdekes nekem, hogy ezekben a házakban szokott lenni medence, szauna, meg edzőterem, de nem a lakásban, hanem közösségi, amit a többi lakóval megosztva használhatsz “ingyen”.


Ez így kinek éri, meg?


Mert szerintem az árát illetően ez az a kategória, ahol már elvárható hogy a lakáson belül legyenek ilyenek, privát használatra…


Elég sok budai villát lehet venni ennyi pénzért, ahol van úszómedence, szauna, stb.

akár helikopter leszálló pálya… És azok privát kertesházak.


Itt meg csak külön bejáratú lift sincs.


De ha valaki ilyet vesz, akkor kicsit olyan mintha egy szállodában lakna, nem?


És kb. havi 1-1.5 millióért ilyet lehet bérelni is, vagyis ha ilyet veszel még azt sem fogják tudni a vendégeid, hogy kifizettél e 540 milliót vagy csak évi 20 millióért béreled… Persze biztos ez sokakat nem érdekel, én sem vagyon a veretés híve, de hogyha lenne 540 millióm arra, hogy otthont vegyek, akkor azért szeretném hogyha egyértelmű lenne, hogy hozzám tartozik.


Ti mit gondoltok?


Ha ilyen pénzekért vehetnétek otthont, akkor gondolkodnátok ilyenekbe?



2022. márc. 24. 18:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, és ha nem lenne egyértelmű, a legtöbb kép a hirdetésben nem a lakásról készült, hanem pl. a “palota” előtere meg folyosója látszik rajtuk.
2022. márc. 24. 18:10
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyébként itt egy másik hirdetés ugyanerről a lakásról:


[link]


Közel 550 millióba kerül, de olyan hirdetéseket tesznek fel, ahol a képek pixelesek és van egy mobilos screenshot is.

Nekem ez valami hihetetlen!


És egy csomó ilyen kategóriájú lakásnál csinálják ezt…

2022. márc. 24. 18:15
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
igen
2022. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet erre értelmesen válaszolni, mert van akinek megér ennyit, van akinek meg nem.


Sajnos itt tartunk, hogy a jó helyeken jó lakás az 2,5-3 millió / m2. Ami egyik oldalról sok. Másik oldalról ha azt nézzük, hogy lassan egy jobb helyen lévő szaros panellakás 7-800 ezres vagy akár milliós m2 árral van.


Mondjuk konkrétan ez a lakás nem tűnik számomra nagy eresztésnek.


Megtévesztő, hogy beteszi a közös helyiségek képeit is, mint az előtér ami jól néz ki, de a lakás maga az olyan semmilyen.


Azt látom, hogy vannak ilyen hirdetések, amik igyekeznek meglovagolni a vásárlási hullámot és a magas árakat és 2-vel fentebb pozícionálják magukat mint kellene.

2022. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez az olyanoknak éri meg, akik nem a kérdezőhöz hasonló körülmények között élnek. Vannak emberek, akiknek a havi jövedelme akár többszáz átlagember jövedelmének felel meg. Ők azonban nem az átlagemberhez hasonló értékteremtő munkát végeznek.
2022. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5.


Kikre gondolsz konkrétan?


Mert szerintem azok akik Lázán ki fizethetnek ennyit ingatlanra, nagyrészt nem ilyeneket választanak, hanem budai kertesházakat villákat.


Az a helyzet, hogy ezek az ingatlanok NEM luxus ingatlanok, de luxus ingatlan áron adják Őket.


Számomra érthetetlen, hogy miért… De egyébként ez is már több mint egy éve eladó. Én 1 éve is láttam meghirdetve, ki tudja hogy hány éve próbálják eladni ennyiért.

2022. márc. 24. 21:18
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem feltétlenül akar mindenki Budai kertesházat meg villát.


Másrészt általában aki ilyen áron vásárolhat annak nem "élete munkája" egy ilyen ingatlan, hanem egy a sok közül.


Nehéz ezeket beárazni, mert egyrészt ez tényleg nem egy luxus ingatlan érzetét kelti. Ellenben elhelyezkedését nézve mégis belváros kellős közepe, 1 utcányira a Duna parttól egy "palotában".


Építőiparban mi csináltunk luxus lakásokat. Nagy általánosságban azt láttam, hogy szar alaprajzi elrendezés, használhatatlan szobák, nem nagyobbak mint a panel amiben lakom.


Na de a környezet. Kilépsz az utcán, bumm, belváros. Most lehet azon vitatkozni átlag emberként, hogy ez előny vagy hátrány, meg "sosem laknék a kutyaszaros belvárosban" kijelentéssel élni. Egyszerűen teljesen más értéke van, mint kilépni Kőbányán a paneltelepre.


Vagy maga az, hogy belépsz, ott egy csinos recepciós, aki eligazít, szép előtér, lift, igényes folyosón haladsz végig a lakásig.


Ezzel szemben egy panelban?


Belépsz a büdös, retkes kukák mellett, jobb esetben van valami előtér érzet, rosszabb esetben olyan az egész mintha egy retkes pincén haladnál át, megnézed a felfeszegetett postaládákat, meg szétdobált szórólapokat.


Felmész az ócska lifttel, rosszabb esetben nálam találkozol a lakás előtt bagózó, krákozó láncdohányos szomszédaimmal, és akkor érsz a lakásba.


És hiába szép a lakásom, meg takaros, ha elhányod magad mire eljutsz az ajtóig.


Plusz itt este 8 után lélek nincs az utcán, megáll az élet, és 20-30 percet kell autózzak, ha a "valódi" városban akarok lenni. És akkor itt vannak 600-700 ezres m2 árak egy felújítandó panelra.

2022. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Azt is érdemes figyelembe venni hogy a környéken és a lakáson kívül miért is fizeti ki valaki ezt az összeget. Szauna, fitness, portaszolgálat, gondnoki szolgálat, gondolom jó minőségű bútorok stb stb. Plusz aki ilyet vesz az eleve ezt keresi és nem az árát nézi.
2022. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Virtuális ingatlant is vesznek, pedig az nem létező kégli.

Meg bitcoint is vesznek, pedig az is egy képzeletbeli dolog csak.


Akinek sok pénze van, csak kell tennie valahová, ahol megőrződik az értéke, hát mit vegyen? Ilyent vesz, ilyen villát.

Akkor éri meg, ha van rá bérlő, másképp csak a pénztárcája ez az objektum.

Persze használni is tudja, ha akarja.

2022. márc. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Szeritem nem eri meg. Ez durvan 1,6 millio USD. Amerikaban tolem nem messze, egy biztonsagos es szep kornyeken ennel joval nagyobb luxus hazat lehet venni ennyi penzert.

Igaz hogy nem Las Vegas es nem is NYC de megis csak Amerika. Magyarorszagon szerintem olcsobbnak kellene lennie az ingatlannak, meg Budapesten is mert a fizetesek is alacsonyabbak.

2022. márc. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!