Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű lakás vétele vagy...

Újépítésű lakás vétele vagy régi lakás felújítása?

Figyelt kérdés

Örökségből van egy lakásom (társasház kb. 70es évekből). Nagyon tetszik a lakás, rengeteg tervem van vele, hogy lehetne számomra tökéletesre megcsinálni. Elég sok munka lenne vele. Ki kellene venni néhány falat (random fal a konyhaszekrény mellett, folyosón lévő ajtó kivétele és felette a fal is kijön), egy helyen van, ahol 1 fal kijönne és helyette 2 másik lenne. Teljes festés, világítás, konnektorok átrendezése, rosszul megcsinált szegélyfűtés megszüntetése, helyette hűtő-fűtő légkondi, új padló, új konyha, új fürdőszoba, új beépített szekrények, stb. (szakember lenne rá 99% és eddig kedvező áron dolgoztak). Nagyjából csak ablakot nem kell cserélni (de bejárati ajtót igen). Tudom soknak hangzik, de nincs rossz állapotban a lakás, most is teljesen élhető, elsősorban lakberendezési szempontból nem olyan, amilyet szeretnék.


Mivel ennyi munka lenne, hogy a tökéletes otthon legyen belőle, ezért a család mondta, hogy miért nem adom el és veszek egy újépítésűt. Amennyit ráköltenék a felújításra abból szerintük kijönne egy hasonló új. Ha jó időben lépnék be, akkor szerintük még olyanra is tudnám alakítani már építés során, amilyenre szeretném. A mostani lakásban 1000x jártam, így megláttam benne, hogy mit szeretnék vele csinálni. Egy tervrajz alapján nem biztos, hogy meglátom, hogy lenne jó, és ott lennék, hogy van egy élhető lakásom megint, de itt ezt kicsit arrébb kellett volna rakni ezt a falat, ide kellett volna egy konnektor, stb. Emellett ismerősi körömben nem egyszer hallottam befizetett pénzről, de leállt építkezésről, már kezdetben megjelenő gondokkal (beázás).

Illetve én ahogy néztem szerintem még mindig jóval olcsóbb felújítani, mint újat venni (bár lehet alulbecsülöm a mostani lakás értékét és a felújítás költségeit)


Ami a mostani lakásnál nálam a nagy hátrány, hogy a környékből nem tudom mi lesz 10-20-30 év múlva (ha felújítom, akkor hosszú távra tervezek vele). Benne van a pakliban, hogy romlani fog a lakók színvonala. Most ez egy erősen elöregedő városrész. Már most is kicsit skizo a helyzet, mert maguk a társasházak rendezettek, van jópár belül nagyon szépen felújított lakás, de az átmenő forgalom meg a házak tövébe végzi el a dolgát. De az is lehet, hogy végre felújítják a környéket úgy ahogy évek óta ígérik és akkor megtisztul a környék.

Közel van a vasútállomás, ami a mostani háborús események után felvetette, hogy lehet nem jó ilyen közel lenni egy állomáshoz.


2022. ápr. 21. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Add el és vegyél panelt.
2022. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg van rád az anyagid,akkor újitsad fel,és akkor olyan lesz amilyet szeretnél.Ehhez engedélyek sem szűkségesek. Ha veszel ujabbat,ott is lesznek tenni valók,mert lesznek bent olyanok amik nem tetszenek. Még mindig nem tudod milyen volt az előző felújítás .
2022. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább megtartanám. Egy új s biztos, hogy teljesen az elképzelésed.
2022. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az új építésűeknek egy nagy részéből ki van spórolva az anyag és pofátlanul drága.

A régit meg átalakítod a saját ízlésed szerint.

Amennyiben jól átgondolod, van jó ízlésed -azaz a hülyeség nem párosul a lendülettel- akkor értékálló és bármikor továbbértékesíthető lakásod lesz.

2022. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!