Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen körülményekkel maximum...

Ilyen körülményekkel maximum mekkora összegű ingatlant vennétek?

Figyelt kérdés

Önerő 45 millió. Jelenleg beláthatatlan ideig csak én dolgozom, a párom nem, de van némi passzív jövedelme lakáskiadásból. A havi nettóm 1,0-1,3 millió közötti, ebből nettó 740 az alapbérem, a többi ügyeleti bér, amit szerintem hitelfelvételnél nem számolnak bele (bár ennek még nem jártam utána pontosan).

Gyermeket tervezünk, év vége felé állnánk neki a próbálkozásnak. Ha a jelenlegi helyzet marad (a páromnak nem lesz munkája), akkor valószínűleg én mennék CSED-re, utána pedig visszamennék dolgozni és a párom maradna otthon a gyerekkel.

Megmondom őszintén, ódzkodom a hitelfelvételtől, azonban azok a házak, amik minden szempontból megfelelőek lennének 60 millió Ft körül vannak, azaz 15 milliót fel kellene hozzá venni.


2022. ápr. 24. 20:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen fizu mellé bevállalnám a 15-25 millió hitelt. Mi nem keresünk ennyit, de így is vettünk fel 20millió hitelt, havi 100ezer a törlesztő, mi házat építettünk.
2022. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
En vennek egy 36 millios 3 szobas, felujitott panelt. A tobbi kell tartaleknak. Barmikor beuthet a baj, pl tartos beteg gyerek, vagy 3as ikrek, akire sok penzt kell kolteni. A munkakepesseged is barmikor megszunhet, eleg egy baleset, covid ujabb tipusa. Kocsid ellophatjak, venni kell masikat stb. A meglevo vagyonod oszd fel harom reszre.egyharmadabol elj, egyel, ruhazkodj, lakj, tanulj stb, a masik harmad tedd felre a gyerek jovojere,lakas onerojere, sulijara, harmadik harmad tartalek, oregkori biztositek. Hidd el, ha ezekre nem gondolsz, a stressz szetcseszi a kapcsolatotok.
2022. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%

Panelt biztos nem vennék.

Ha beüt a háború és lebombazzak a házakat, a telek megmarad..

2022. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

vedd fel a babavárót, ha jól emlékszem 6 hetes kortól már nem is kell fizetni a gyerek születésétől számítva 3 évig, és 1 milliót elengednek a tökéből. Ha egy gyerek terveztek, akkor is vedd fel a csokot! Nem a 600000 ft a lényeg, hanem az 4% illeték mentesség. Ami 60 milliónál 2,4 millió. Így már csak 5 millió hitelt kell felvenned. idén még biztosan vannak csok hitelek is, de nem ismerem a részleteit, én nem használtam fel.


Azt a jövedelmedet veszik figyelembe, ami a számládra érkezik. Csak a te fizudból is könnyű kigazdálkodni a törlesztőrészleteket, kivéve, ha annyit költesz, mint amennyit keresel.

2022. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Panelt biztosan nem vennék. És szerencsére van átmenet a panel és a 60 milliós, minden igényünket kielégítő ház között is.

Van elég nőgyógyászati bajom, nem veszek fel hitelt egy meg nem született gyerekre, mert ha aztán mégse jön össze, cseszhetem. Babaváró oké, de azt is csak akkor, ha már betöltöm a 12 hetet. Viszont házat most szeretnénk venni (fél éven belül), a gyerekkel meg majd fél év múlva szeretnék egyáltalán elkezdeni próbálkozni.

Természetesen nem költünk annyit, amennyi a fizum. Kb. 350-400-ból kijövünk, de ennek a fele most az albérlet, amire nem kellene majd költeni.

2022. ápr. 24. 21:11
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Azt szamold bele, hogy egyre jobban mennek fel a hitelkamatok, most mar nem tudsz ugy felvenni 20 millat, hogy 100 ezer legyen a torleszto. En 15 millaval neztem, fixalva, ugy jott ki a torleszto 120 ezerre.


Mennyire vagytok helyhez kotve? Agglomeracion kivul 40 korul szep hazakat lehet kapni.

2022. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

Parod pedig kezdjen el dolgozni, mielott meg belevagnatok a baba projektbe.


Tudom, hogy sok helyen megoldhatonak tunik, hogy az apa van otthon a gyerekkel, de a gyermek lelki fejlodesehez elengedhetetlen, hogy az anyuka ne legyen ott. En ezt merlegelnem azert a helyedben. Sok felnottkori lelki serules arra vezetheto vissza, hogy az anya nem volt eleget a gyermekevel.

2022. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Simán mehet a 15-20 millió, csak figyelj a konstrukcióra, mert emelkednek a kamatok.

(Nyilván a párod is dolgozzon)

2022. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Egyebkent ha nem valtoznak a babavaro feltetelei / nem vezetik ki, akkor megtehetitek azt is, hogy felveszitek most a lakashitelt, aztan mikor betoltod a 12. hetet, megigenylitek a babavarot, es a 10 milliot beletoljatok a fennmaradt lakashiteletekbe. Ha ugyesek vagytok, akkor a tartozasotok 100 ezer alatt lesz, babavaroval egyutt. (Mondjuk 15 millio piacival szamolva)
2022. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%

Jövőbeli esetleges helyzetre nem veszünk ingatlant. 50 millióért vennék lakást, és ha a baba 4-5 éves lesz, majd akkor vennék házat.

De őszintén szólva nekem nincs igényem 50 milliós ingatlanra, sokkal olcsóbbal is elégedett vagyok.

2022. ápr. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!