Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagy butaság szomszéd miatt...

Nagy butaság szomszéd miatt eladni egy házat csak azért mert állandóan piszkál valamivel és ordibál minden sz@rért? Mert amúgy tetszene a ház.Nem lakik benne senki, fel kell újítani de már ahhoz sincs túl nagy kedvem a bolond szomszéd miatt

Figyelt kérdés
Hálós kerítés van és egyfolytában bámul átfelé, ha látja, h kint vagyunk egyből odaugrik és kezdi a pofázgatást. Kiadta parancsba, h ássuk fel az egész kertet, még virágot sem ültethetek, sőt, se fát,se bokrot ,semmit, még ezt is meg akarja tiltani nekünk...(nem közös udvar, saját területünk!!)plusz még olyanokba is beleköt, pl miért a kert közepére tettük a farakást miért nem égetjük el?Egyszer el akartuk akkor meg azt tiltotta meg, merth ha égetünk akkor füst van...egy fűszál sem bújhat át az ő területére mert akkor világvége van. Nemtudom hogy lesz így felújítás...az embereket is zaklatja amúgy minden szarral.Évek óta így áll a ház sajnos, most lenne pénzem felújítani, csak mostanra már kialakult ez a gyomorgörcs, h szégyen bevallani, de már "félek" kimenni a házba is, hogy mi lesz már megint. Teljesen úgy viselkedik, mintha az övé lenne az a hely. Korábban állítólag átjárkált, mert van ott egy ajtó is, amit elreteszeltünk, szóval ez a hozzáállás innen eredhet, illetve a foglalkozása rendőr, van ebben egy kis szakmai ártalom is. Szerintetek ha már idáig fajult a helyzet akkor inkább váljak meg tőle?

2022. ápr. 27. 14:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
93%

"...a fejemre nő a sok probléma...még egy emésztőgödör sincs..."


Hát ez önmagában is már gáz!

Add el ezt a pénznyelőt az idióta szomszéddal együtt és keress valami normálisat, ahol gond nélkül le tudod húzni a vécét és nyugalmad van!

2022. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat
2022. ápr. 27. 15:19
 23/43 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Ha ennxire rissz add el. Ha nem akkor átláthatatlan kerítés kell
2022. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
96%
Mondanám neki, hogy árulom és úgy néz ki, hogy naccsaládos kolónia hajlandó érte szép pénzt fizetni.
2022. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
hát ja....szívesen kicsesznék vele...amúgy a másik szomszéd az elején nagyon lesajnálóan nézett rám, még zokon is vettem, h mégis miért néz mindig így rám,..hát most már értem :((( tudta, mibe másztam bele
2022. ápr. 27. 15:55
 26/43 anonim ***** válasza:
33%

Én is egyedülálló nő vagyok (középkorú) és van egy telkem, ahol egyidőben nekem is volt egy zaklató szomszédom. Én is szeretem a telkem, és bár egy időben én is gondolkoztam az eladásban, végül megtartottam. A szomszéd párszor birtokvédelmi eljárást indított ellenem (ezt évente egyszer megteheti), ez azzal járt, hogy nekem is meg kellett írnom a magam verzióját az önkormányzatnak, mindig nekem adtak igazat. Idővel már egyáltalán nem izgattam magam az ilyen ügyek miatt, szinte "vártam" az évi aktuális levelet. Aztán egy idő után ráunt. Bárhol, bármikor kifoghatsz egy rossz szomszédot, és soha nem tudhatod, hogy az épp aktuális szomszédod mikor adja el az ingatlanát, és ki fogja megvenni. Ezért szerintem kár megfutamodni.

A nyugalmad érdekében lehet átlászatlan kerítést csinálni vagy végigültetni a kerítés mentét valamivel (de ügyelni kell a kerítéstől való ültetési távolságra, hogy szabályos legyen, és ha olyan fajról van szó, az önkormányzat előírhatja az évi egy nyírási kötelezettséget)

Ha úgy gondolod, hogy erőn felüli munkát vagy anyagi befektetést igényel az ingatlan, az más kérdés, akkor add el és vegyél valami számodra hosszú távon is megfelelőbbet. Azt azonban nem gondolom, hogy 65 éves nőként már "ne lenne jogod" egy szép, nagy telekhez, és már "csak" egy sorházi kis virágágyásnyi kert "járna neked".

A kert meg messze nem "férfimunka", neked is jót tesz a mozgás! Ahhoz a pár dologhoz, amit nem tudsz megcsinálni, kérsz segítséget. (Én évente 1 alkalommal szoktam hívni valakit)

Legyen nagyobb az önbecsülésed, akkor könnyebb lesz kiállnod magadért!

2022. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
96%

Előszőr is a hátsó vagy oldalsó kerítésre csak magassági szabályok vannak amiket, a helyi önkormányzat szabályoz. A HÉSZ tartalmazza ezt az adatot, de általában 220-250 cmbe maximalizálják.

Neked valami ilyesmi kellene:

[link]

Érdemes facebookon a szlovák cégeket megkeresni ők jóval olcsóbbak, mint a magyarok. 38-42 Euro/fm 2 méter magasságban munkadíjjal többnyire + szállítási díj.

Amire figyelni kell a kerítés nyomvonalában 10-15 cm mélyen le legyen ásva a kerítés mert, ha nem szólsz érte rá kell majd tölteni!


Ha az oldalsó kerítés a szomszédé, akkor sincs semmi probléma :)

Nem létezik olyan jogszabály, ami tiltja a saját telkeden a szomszéd kerítése mellé még egy kerítés építését. :))


A beton elemes kerítés további előnye, hogy nem kell terveztetni sem mivel csak az oszlopokat betonozzák be pont szerűen.

Az engedélyeztetés náluk, az utcafronti kerítés esetében, csak egy e-mail a jegyzőnek. Amiben leírod milyen anyagot és színt használnál egy szabadkézi vázlatrajz, és, ha megfelel a Hésznek engedélyezik. Nálunk kényesek a színekre, és betonelemes kerítést utcafrontra nem engedélyeznek. Nálunk ez díjmenetes, csak bejelentés kötelezettsége van igazából. Ez a folyamat településenként eltérő lehet!!


Kerítés építéshez, ház karbantartáshoz, felújításhoz nincs szükség a szomszéd engedélyére. Ha nem enged át, irány a helyi jegyző, majd az felszólítja. Mivel törvényileg nem akadályozhatja az ingatlanod karbantartását, felújítását, ha az megfelel az OTÉK és HÉSZ előírásainak.


A kerti gallyak égetése jelenleg még nincs megtiltva mindenhol. A válsághelyzet miatt a helyi önkormányzat rendelete alapján meghatározott időszakban és napokon még lehet égetni, már ha a polgármester megengedte. Kérdezd meg, náluk jelenleg heti 2 időpontban szabad, ha nincs tűzgyújtási tilalom.


Állj a sarkadra!!! Nem kell vele beszélgetned, nézd levegőnek, a beszól mutogasd neki a középső újadat...

2022. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
30%

#26


"Azt azonban nem gondolom, hogy 65 éves nőként már "ne lenne jogod" egy szép, nagy telekhez, és már "csak" egy sorházi kis virágágyásnyi kert "járna neked"."


NEM Ő a 65 éves, hanem az idióta szomszédja!

A többit meg nem tudom honnan szedted, mert senki nem írt ilyet.

Arról volt szó, hogy KÉNYELMESEBB lenne az élete egyedülálló nőként jó kis lakásban, amihez akkora kertecske társul, hogy munka mellett is kedvét lelje benne, ki tudjon tenni egy kertigarnitúrát, esetleg lehet bográcsozója, felállítható medencéje és szevasz.

Nem egy romházban, ahol mindent cserélni és kialakítani kell, mert még emésztő sincs és egyébként is felújításra szorul, egy lób@szó nagy kerttel, ahova retteg kimenni, még füvet nyírni is.

2022. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Tetejére risztót.


Vagy mérges kiskutyát vigyál magaddal, vagy amelyik tud csibészelni.

Vagy 200 kilós barátot mérges nagy kutyával.

2022. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Merre van ez a ház? Melyik megyében? Mert ha közel laksz hozzám, elmegyek veled és helyre rakom az öreget.
2022. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!