Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagy butaság szomszéd miatt...

Nagy butaság szomszéd miatt eladni egy házat csak azért mert állandóan piszkál valamivel és ordibál minden sz@rért? Mert amúgy tetszene a ház.Nem lakik benne senki, fel kell újítani de már ahhoz sincs túl nagy kedvem a bolond szomszéd miatt

Figyelt kérdés
Hálós kerítés van és egyfolytában bámul átfelé, ha látja, h kint vagyunk egyből odaugrik és kezdi a pofázgatást. Kiadta parancsba, h ássuk fel az egész kertet, még virágot sem ültethetek, sőt, se fát,se bokrot ,semmit, még ezt is meg akarja tiltani nekünk...(nem közös udvar, saját területünk!!)plusz még olyanokba is beleköt, pl miért a kert közepére tettük a farakást miért nem égetjük el?Egyszer el akartuk akkor meg azt tiltotta meg, merth ha égetünk akkor füst van...egy fűszál sem bújhat át az ő területére mert akkor világvége van. Nemtudom hogy lesz így felújítás...az embereket is zaklatja amúgy minden szarral.Évek óta így áll a ház sajnos, most lenne pénzem felújítani, csak mostanra már kialakult ez a gyomorgörcs, h szégyen bevallani, de már "félek" kimenni a házba is, hogy mi lesz már megint. Teljesen úgy viselkedik, mintha az övé lenne az a hely. Korábban állítólag átjárkált, mert van ott egy ajtó is, amit elreteszeltünk, szóval ez a hozzáállás innen eredhet, illetve a foglalkozása rendőr, van ebben egy kis szakmai ártalom is. Szerintetek ha már idáig fajult a helyzet akkor inkább váljak meg tőle?

2022. ápr. 27. 14:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd meg a 24-es tanàcsàt. Menj ki, vágj füvet. Ha megy kötekedni, akkor mond, hogy dolgod van, ne tartson fel. Mert vevőket vàrsz a rossz viszony miatt. 6 gyerekkel, apuka most jött a börtönből, és mire jönnek rendbe akarod tenni. Lehet délután már nála kàvèzol.
2022. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Szard màr le. Úgy elküldenèm az anyjàba ,hogy csak na... nem szabhat meg semmit neked. Làtja hogy fèlsz tőle ,azért csinàlja...
2022. ápr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Nagy butaság lenne.

Meg kell tanulni a helyükön kezelni a dolgokat.

Ami a tiéd az a tiéd, ugyanannyi jogod van mint neki!


Tartsd be a játékszabályokat, és állj ki a jogaidért, amilyen az adj isten, olyan legyen a fogadj isten is, és nem kell beszarni senkitől se!

2022. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még egy futbal kürttel is megoldanám az ilyesmit :D


Figyelném mikor jön ki, és amikor megszólalna rányomsza kürtre és egészen addig dudálsz amíg be nem fogja, ha újrakezdi akkor ismét!


Szerintem 5 perc és agyvérzéást kapna :D

2022. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Mint a kutyáknak a klikkerrel kb azt kéne csinálnod neked is az ilyen szomszéddal..
2022. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

az a baj, h rengeteg munka van a házzal is és messze is van, a bolond szomszéd csak már csak hab a tortán. Ráadásul kertészkedni sem szeretek annyira, szóval sajnos sok érv szól amellett, h váljak meg tőle, és még dolgozom is reggeltől késő estig, igaz online szellemei munka,de ha kopácsolnak melletttem akkor nemtudok koncentrálni és elrontom. Ez az egész akkor lett volna reális mikor még a párommal voltam, de egyébként szerintem ő is az ember miatt vonakodott nekilátni, mert ette az ő agyát is rendesen.

Egyéként pedig ha egy külsős embert bevonnánk ebbe a vitába, úgy jönne ki , h a szomszéd igazából csak kedves tanácsokat ad, merth látja, h nincs túl sok tapasztalatom kertrendezés terén....sőt, nem is értené, mi a bajom vele...

igazából még én tűnnék a nem normálisnak, h felkapom a vizet a kedves tanácsai hallattán....

elküldeni meg a francba azért nem tanácsos,mert sajnos a ház telekhatáron van és ha bármit kell csinálni mindig vele kell majd egyeztetni, kutyát meg kell kötnie, stb...van egy omladozó melléképület is, és az egész kerítés is, plusz a ház, de még a ház előtti kiskert oldala is olyan hálós , h azt is át kell csinálni, mert már csak a szentlélek tartja, szóval sok dolog van amit pont vele kell majd "egyeztetni"...

2022. ápr. 29. 09:07
 37/43 A kérdező kommentje:

a másik dilemma pedig a kerítés...igazából a kilátás miatt ragaszkodnék a házhoz, és az így szép ahogyan most van, ha a kerítést lecserélem betonra/trapézlemezesre akkor igazából az nagyon belerondít a kilátásba és akkor már nem olyan, szóval nemhogy a szomszédnak, de még nekem sem tetszene...mondjuk én azon ravaszkodok, h a kert közepén szőlő van, és azt a sort meghosszabbítanám, h a telek mentén fusson végig, az takar is és abba már nem kötne bele


sövény és hasonlók nem jók mert azoknak a gyökere átfut...ezért tilt meg minden növényt, mert mindennek magja/gyökere van ami átfut hozzá, ők pedig látástól vakulásig dolgoznak, egy szál fű nincs a telkükön ,semmiféle gyomirtót nem használnak,kézzel ássák az egészet, a felesége ássa egy részét!! gyönyörű a veteményese, a gyümölcsei, de tényleg nagyon precízen dolgoznak vele, és h ne menjen kárba a munkájuk ezért szeretnék ha a szomszéd is ilyen lenne, és hát én nagyon nem férek be a képbe :(( A fűnyírás is sokszor el van hanyagolva, mert egyszerűen nehéz ekkora telken. Egy egész napi munkával kb a negyedével tudok végezni, mert a fűnyírót is pihentetni kell. Egyszer nem pihentettem,tönkre is ment egyből. Plusz még vakondtúrásos a föld is, hepehupás az egész így meg pláne nehéz nyírni.

Mondjuk én úgy vagyok vele, h tőlem nőhet a fű, majd ha ott lakok akkor majd foglalkozom vele, csak hát húzódik az egész tortúra már lassan évek óta.

2022. ápr. 29. 09:32
 38/43 A kérdező kommentje:

a másik meg, utálok is füvet nyírni,,,,nagyon bánom már, h megvettem :(

Igaz, nem is akartam, az akkori párom dumált rá, h milyen szép a kilátás, és milyen jó helyen van a ház, megéri...

2022. ápr. 29. 09:36
 39/43 A kérdező kommentje:
csak közben meg megtetszett, pl. h a házból szép a kilátás, nagy ablakok vannak, világos, a mérete is pont ideális...nézegettem más eladó házat,az egyik, h nagyon drágák már, a másik, h mindegyikkel van vmi baj,pl. a legtöbb háznál nincs előkert egyből az utcán van az ablak, vagy amiket korábban néztünk , mind nagyon sötét volt...vagy a város szélén vannak,ami meg tetszene/megfelelne minden szempontból, hát annyi pénzem kb 20 év múlva lenne
2022. ápr. 29. 09:47
 40/43 anonim ***** válasza:
77%

Ezekből az új infókból úgy tűnik, hogy csak egy túlbuzgó bácsika aki félti a veteményesét. Gondold végig a "konfliktust" az ő szempontjából és azt is, hogy hogyan közeledhetnek az álláspontok, hogyan fogadtathatnád el vele az érveket. Süss valami finom, és hívd át őt meg a feleségét, meg egy magabiztos, korrekt ismerősödet mediátornak és beszéljétek át a lehetőségeket.


Amúgy a te kerted madárbarátnak és hüllőbarátnak tűnik, emellett ha vadvirágok vannak, az a méheknek is jó. Ezek is fontos érvek, készülj fel ezekből.

2022. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!