Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sikeres adás-vételt követően...

Sikeres adás-vételt követően az ügyvéd által a dokumentumok Földhivatalhoz történő benyújtása után kb mennyi idővel történik meg a tulajdonjog széljegyre történő bejegyzése?

Figyelt kérdés
Hitelhez szükségem lenne h a nevem széljegyen szerepeljen. Több mint 1 hete irtuk alá az adás-vételit, az rendben van hogy én ezt még nem kaptam meg?
2022. máj. 8. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

24 óra után szeljegyre kerül.

Erről nem kapsz értesítést, le kell kérned egy tulajdoni lapot.

2022. máj. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérd az ügyvédedet, hogy figyelje és szóljon!
2022. máj. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha sürgősségit fizettél (+10.000,- Ft eljárási díj), akkor azonnal (1-2 óra)

Egyébként ált. másnapra fenn van a széljegy.


De! Ezt nem kapod meg, hanem le kell kérni a tulajdoni lapot, és ott látod. A széljegyről nem érkezik sem határozat, sem semmi.

Szóval a magyarorszag.hu-n kérd le a tullapot, és ha egy hete beadtátok a szerződést, akkor ott lesz már a széljegy.


A tényleges bejegyzésre az eljárásjogi határidő 60 nap. Földhivatal-függő, hogy ezt kivárják-e, vagy hamarabb megvan. (A Karinthy Frigyes úti Pest Megyei Földhivatalban pl. ált. a 30-at is tartják, a budapestieknél több idő.)

2022. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy mivel hitelre vársz, így nyilván a tényleges bejegyzés ideje majd akkor kezdődik, amikor az eladót teljesen kifizettétek, és a bejegyzési engedélyt is beadtátok már. Addig függőben tartással van csak beadva a kérelem.
2022. máj. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

-ingatlan nyilvántartási kérelem I. a tulajdonjog bejegyzéséhez (másolati példány is elég)


(FH 60 napig tartja függőben!)


- FH-i számla 6.600.-Ft-ról


- letéti igazolás a tulajdonjog lemondó nyilatkozat ügyvédi letétbe helyezéséről



Ezeket várnám az ügyvédtől. Az önerő már 2-n az eladó számláján volt. Irtam pénteken emailt az ügyvédnek, választ sem kaptam...

2022. máj. 9. 08:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Valami rosszat nézel: az FH hat HÓNAPIG tartja függőben a kérelmet, nem 60 napig. A 60 nap, mint feljebb írtam, a végső kérelemtől az ügyintézési határidő.


Amikor kötöttétek a szerződést, akkor az ügyvéd elvileg egy csomagban odaadta neked:

- megkötött szerződés

- igazolás arról, hogy letétbe vette a bejegyzési engedélyt (én erről egy banknak címzett levelet szoktam írni)

- a 6.600,- Ft-ról azt a számlát kapod, amit a földhivatal adott benyújtáskor, ezt tényleg később kapod meg

- érkeztetett kérelem - ezt a számlával együtt kapod meg, mert erre is kell a földhivatali pecsét

- én szoktam adni érkeztetett szerződést is, van, amelyik bank ilyet is kér


A tullapon a széljegyet vagy lekéri az ügyfél, vagy megkér engem, hogy kérjem le neki (de ennek 1.000,- Ft-ját akkor ki kell fizetnie, mert ez nekünk, ügyvédeknek sincs ingyen, és "figyelgetni" sem tudjuk), vagy, ami a jellemzőbb, hogy ezt a bank kéri le. A banknak éppúgy van hozzáférése, az 1.000,- Ft-ot ők is elkérik erre az ügyféltől, szóval felesleges is lenne kétszer.


Tehát, nem tudom, a számla és az érkeztetett kérelem nálad van-e, de ha nincs, akkor leginkább ezeket várod az ügyvédtől. (Nyilván időpontra neked kell majd bemenni értük)

Tullapot meg lekér, ha kéred tőle, de lehet, hogy ezt a bank intézi. A banki ügyintézőtől kérdezd meg, mert kétszer 1.000,- Ft-ot felesleges erre fizetned, mikor egyszer is elég.


Az meg, hogy még nem válaszolt az ügyvéd... Hétfő reggel 9 sincs még...

2022. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezeket amiket irtam, a hitelügyintéző irta, hogy ezeket várom.

Értem, hogy nem írt még de péntek reggel irtam az emailt. :)

Úgy beszéltük meg, hogy mivel több száz kmre lakok így elsőbbségivel postázza nekem. Ezért kérdeztem, hogy kb mennyi idő lehet ez.

2022. máj. 9. 09:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elsőbbségi postázás a feladástól számított másnapra érkezik meg belföldön.
2022. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

“ Az elsőbbségi postázás a feladástól számított másnapra érkezik meg belföldön.”


HA a megadott határidőig feladásra került + HA beleesik abba a 70-80%-ba, aminèl sikerül ez a mutatvány…

2022. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!