Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű társasház áthallás?

Újépítésű társasház áthallás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Lakást szeretnék vásárolni, az újépítésű téglákat nézegetem jelenleg.

Panelben lakom jelenleg, ennél rosszabb csak nem lehet, de ezek hiába téglák, sok helyen rosszakat olvasok, hogy kispórolják a szigetelést, egyenesen rosszabbak, mint egy panel...


Tényleg igaz lenne ez? Milyen ezekben a lakásokban az áthallás?

Kb 20-30M-val kerülnek többe, mint egy panel, de ha ennyire trágyák, akkor inkább panelt vegyek? Vagy annál mindenképpen jobb lesz? Ott konkrétan hallottam, amit alattam/fölöttem lévő szomszéd beszélt(!) meg a köhögést, orrfújást, zenét...


Légyszi számoljatok be tapasztalatokról! Különösen jó, ha előtte laktatok vasbetonban is :)



2022. máj. 15. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A tapasztalat egy dolog. Kérdés, hogy amit venni szeretnél, hogyan van kivitelezve. Hang ellen nem szokták a falakat külön szigetelni. De lehet beton, tégla, vagy könnyűszerkezetes, és kérdés, hogy milyen vastag.
2022. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Újépítésűről meg jót nem hallottam, pláne,amit tervezőasztalról adnak el. Az egyik ismerősöm inkább eladja és beköltözik az örökölt régibe. Biztos, hogy létezik olyan, amit rendesen megépítettek, de ki kell fogni. Már meglévő lakást vegyél, ott még tudod figyelni milyen.
2022. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem, meglévőn mit figyeljek? A falakat nem tudom lemérni, milyen vastagok a szomszéd felé, csak a lakásban.

Csöveken (fűtés, víz), nem jön át úgy ahang, mint a panelban?

2022. máj. 15. 13:32
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

10-ból 9 kivitelezésnél nagy ívben tesznek bármiféle hangszigetelésre. Ujjnyi hézagok vannak ott hol nem kéne, ahol pedig illene hézagolni pl. egy aljzatbetont, ott tutira össze van öntve minden.


"Me' iggy haladós a melo!"


Sajnos utólag a glettelés-tapétázás minden ilyet eltakar, ti viszont pontosan halljátok mikor járt le egymás mikrójában az idő. Meg nagyjából mindent, ami a suttogásnak hangosabb.

2022. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sok értelme nincs akkor ezeknek? Ezek alapján panelnek hangzik mind.

Akik hozzászóltatok, éltetek ilyenben, az alapján mondjátok?

2022. máj. 15. 13:35
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Panelben költözz a legfelső emeletre. 10-esben a 10. emelet sem rossz, de én az 5 emeletesekben az 5. emeletet imádom igazán. Mert utóbbiban kevesebb a lakás, kevesebb az ember, kevesebb a zaj.


Igazából a felső szomszéd a leghalálosabb hangoskodás szempontjából. Lehet ugyanolyan hangos a felső, oldalsó és az alsó szomszédod, de a felső hallatszik a leghangosabban. Ezért az a jó, ha senki nem lakik fölötted, mert te laksz legfelül. Én panelban élek, de veled ellentétben imádom. Ezen okok miatt.

2022. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
10. emelet kiváló választás ha csúcsra akarod járatni nyáron a klímát és megedzeni a lábizmokat, amikor elromlik a lift. Nincs jó választás :)
2022. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Klímát amúgy is kell használni nyáron akárhanyadikon laksz. A hatodikon és a másodikon is.

Az nem mindennapos probléma, hogy elromlik a lift. Egyrészt költözz olyan házba, ahol a felújítás során a liftet is modernizálták, másrészt átlag párévente azt az 1 napot kibírod, amikor elromlik és aztán megjavítják.


Számomra ezek nem lényeges érvek a 10. emelet ellen. Azzal egy folyamatos mindennapos problémát kerülsz el, hogy nem lakik fölötted senki és ezért csendes a lakásod.

2022. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Én laktam panelban,annál rosszabbat elkepzelni se tudnék ilyen téren, de aztán vegulis bármi lehet. Anno hallottam azt panelban, ha valaki két szinttel feljebb fingott egy öblöset.
2022. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: na erről beszélek... ezért akarok elmenekülni téglába.
2022. máj. 16. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!