Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű társasház áthallás?

Újépítésű társasház áthallás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Lakást szeretnék vásárolni, az újépítésű téglákat nézegetem jelenleg.

Panelben lakom jelenleg, ennél rosszabb csak nem lehet, de ezek hiába téglák, sok helyen rosszakat olvasok, hogy kispórolják a szigetelést, egyenesen rosszabbak, mint egy panel...


Tényleg igaz lenne ez? Milyen ezekben a lakásokban az áthallás?

Kb 20-30M-val kerülnek többe, mint egy panel, de ha ennyire trágyák, akkor inkább panelt vegyek? Vagy annál mindenképpen jobb lesz? Ott konkrétan hallottam, amit alattam/fölöttem lévő szomszéd beszélt(!) meg a köhögést, orrfújást, zenét...


Légyszi számoljatok be tapasztalatokról! Különösen jó, ha előtte laktatok vasbetonban is :)



2022. máj. 15. 12:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Én 60 éves tégla társashában lakok és a szomszéddal közös fal 35!!! cm, de hiába, mert így is kb a beszédhang átjön... nem értem de szigetelni fogom a falat
2022. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Aki válaszoltatok, egyébként laktatok ilyenben? Valós a tapasztalat vagy csak hallomás alapján? (Az megint más, sokan imádnak panaszkodni és torzít is.)
2022. máj. 19. 11:31
 13/14 anonim ***** válasza:
79%
Budapest? Az AL Holding lakásai nagyon jók. Amik 2005-2010 között épültek, főleg a 13.kerületben, de pl. a 14.ker Mandala kert is az övék. Origó ház, Dagály Sétány 1. épülete. Nekem itt volt lakásom. Apukámék alvállalkozóként dolgoztak nekik. Akkor még nem spóroltak ki semmit. Minősegi anyagokat építettek be a falakba is. Én azt mondom, hogy az akkor épült lakasok nagyon jók. Ugyanezt lehet elmondani a családi házakról is. A mostaniakról nem tudok nyilatkozni, de ezekben biztos nem hallassz semmit a szomszédból, se a folyosóról.
2022. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon régi harmincas évekbeli,4 emeletes tégla társasház 4. Emeletén lakok.


Ami pozitív

kevesebben élnek benne,nincs felső szomszéd.


Negatív

Viszont van egy falszomszédom, ráadásul pont a hálószoba mellett.


Mindent hallok, a

Tv-t,Rádiót,hallom mikor éjjelente százason hallgatja az M1,M2,Duna TV-T.


Azt is hallom mikor hajnali négykor bekapcsolja a rádiót és elkezd művelődni, Vivaldi négy évszakot hallgat.

2022. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!