Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Négyen vagyunk tulajdonosok...

Négyen vagyunk tulajdonosok az egyik lakásban, öröklés után szereztük meg a testvéreimmel az egyik lakásnak az x hányadát. Hogyan tudom kivenni a részemet? Anyukám a haszonélvező, de nem lakik benne senki és ő sincs oda bejelentve.

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy ha szeretném kivenni a részemet, de anyukám, mint

haszonélvező nem akarja megvenni a részemet, de a lakást eladni sem akarja, milyen más esetben tudom kivenni a részemet akár jogilag is?


Anyukám nem volt nagyon az a támogató fajta, és kellene a pénz önerőre saját lakáshoz.


Tudom, hogy ki tudna vásárolni. Annak idején a sajat apukája is támogatta anyagilag.


Én egyszer kérnék tőle anyagi támogatást... .



2022. máj. 23. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Valamelyik tulajdonos, a másik 3 ból, megveszi a részedet.
2022. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
a haszonélvező nem károsulhat semmiképp. Tehát csak egy másik tulaj veheti meg úgy, hogy marad az anyukád haszonélvezeti joga. Akkor kiszállhatsz a buliból.
2022. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sakkmatt helyzet, hiszen miért fizetne valamiért, amire holtig tartóan haszonélvezeti joga van.
2022. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha a haszonélvező nem járul hozzá az eladáshoz, akkor cumi van.

A többiek se veszik meg mert semmit sem tudnának kezdeni vele.

Viszont mint tulajdonos, kötelezhető vagy pl. a felújításokra, javításokra.

2022. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

1. A haszonélvezetet ki lehet vásárolni, kifizetitek anyukátokat.

2. Haszonélvezettel terhelten eladjátok mind a 4-en, életkor függvénye az ár, ha fiatal a haszonélvező, akkor a vételár az kb. 35-40% lehet csak. Hány éves anyukád?

3. Negyed tulajdonrészt haszonélvezettel terhelten eladni... az meg még kevesebb... gyakorlatilag lehetetlen.

2022. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

A haszonélvezőnek semmi értelme lenne megvenni a részedet, hiszen holtig ott lakhat, pont a haszonélvezeti jog miatt.


Ahogy már említették, a testvéreid tudnák kivásárolni a részedet - de ha nem akarják, akkor patthelyzet.


Haszonélvezettel terhelten még közös tulajdon bírósági megszüntetése se nagyon játszik...

2022. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!