Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A budapesti újépítésű társashá...

A budapesti újépítésű társasházak a gazdag őrültek számára vannak?

Figyelt kérdés

Nem az a bajom, hogy valakinek van pénze (sőt, sok boldogságot neki). De az nekem nem áll össze, hogy valaki mi okból költ el 50-60 milliót egy mindössze 42 m2-es másfél szobás lakásra. Értem, hogy Budapest szívében van, értem, hogy újépítésű, habár ez utóbbi életminőség szempontjából semmit nem jelent. Energetikilag a legjobb besorolású, ez is ok, nagyon alacsony a rezsi.

De vegyünk pl. egy szigetelt palelt vagy csúsztatott zsalusat, ahol a rezsi szintén minimális, fűtés 10 ezer alatt van télen is. Ezen felül áll 40-50 éve, ami hibája lehetett az már rég előjött. Panelben áthallatszanak a hangok, de csúsztatott zsalusokban nem (köztes falak vagy téglák, vagy eleve vastagok), ezek az új zsalus lakások pedig sokkal közelebb vannak egymáshoz, mint a régi építésűekben és állítólak gipszből vannak a falak (ezt nem tudom megerősíteni), és itt is áthallatszik minden (ezt viszont egy ilyenben élő írta).

Tehát az egészen biztos, hogy egy családalapítás elején lévő párnak nagyon nem éri meg eladósítania magát egy ilyen lakás miatt (ha átlagkeresetűek), ahová max. egy gyereket lehet bevállalni a hely miatt. Ha a pénz nem akadály, akkor első lakásnak lehet, hogy tök jó egy párnak. De ilyen eetben sem értem, hogy miért ne egy hsaználtat vegyen meg jelentősen kevesebbért, miközben kb. ugyananazt tudja.

Vagy tévedek ebben? Miért jó befektetés egy ilyen lakás?



2022. máj. 24. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen, kínaiaknak főleg.:)

Nézz meg egy névlistát a Corvin sétányon például.

2022. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már 60M? :D

Az tetszik, hogy 20M sose volt.

20 éve 10M volt, aztán hirtelen lett 30M.

De 20 sose volt :D

Akkor a 40M is átugrotta? :D

2022. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2 kértem ajánlatot Waterfront citytől kíváncsiságból, 50-60 közt mozognak az árak, valamiért fordítva van az áremelkedés mint máshol, itt a magasabb drágább...
2022. máj. 24. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

1. soha nem szabad fizetni azért ami nem létezik.

Bármikor becsődölhet az egész, de leggyakrabban akkor ha kellő előleget bezsebeltek, hogy anyagilag jobban járjanak a főnökök, ha becsődölnek.

2. Innentől kezdve nem is mondom tovább :D csak azt tudnám 1 óráig sorolni, hogy tudnak átverni.

2szer eladják ugyanazt a lakást. Kispórolnak mindent ...

2022. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

oké, hogy big george, de a törvény előírja, hogy minden weboldalon fel kell tüntetni a cég minden adatát, adószám, stb

Na itt semmi nincs :D. De ha te 200 misit átutalsz, mert szép a honlap, akkor ok

2022. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudod milyen gaz,az ,amikor az unatkozo szomszed nyanya radakaszkodik?

Vagy a3 gyerekes csakadban allandoan rikacsolnak a kolykok,mert a nagyi mindent megenged? Ilyen egy regi teglahaz a belvarosban.

2022. máj. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ujepitesu 40 nm-es lakasban havi 90 ezer lett volna a rezsi a portaszolgalat es konditerem miatt. Kosz nem.
2022. máj. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 ez tényleg így van?
2022. máj. 25. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Waterfront city? Baromi sűrűn épített. Nem értem, hogy hogyan engedhették ezt a beépítési sűrűséget. A magasabb szintet a panoráma miatt kell megfizetni. Meg egy darabig fognak ott építkezni. Az a szürke-fekete homlokzat pedig lehangoló. Kár mert jót lehetett volna kihozni ebből a területből nem egy ekkora dzsumbujt.
2022. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!