Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Legbugyutább kérdés, de ti...

Legbugyutább kérdés, de ti miből vesztek ingatlant? Vagy akár építkezés?

Figyelt kérdés

20-as éveinkbe járunk mindketten a párommal. Nekem még van hátra az egyetemből, de mind a ketten dolgozunk és nem is keresünk rosszul. Viszont egyszerűen elkeseredek, hogy nekünk sosem lesz saját otthonunk.

Ti hogyan, mikor álltatok neki? Bármi tipp ezzel kapcsolatban?

(3 év múlva lenne ideális a ház vásárlás kérdése)



2022. máj. 29. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
30%
Hát jah.
2022. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
94%

Huszonévesen azért még közel sem aktuális saját ingatlant venni, soha nem is volt az, inkább 30 fölött!

Másrészt meg addig spóroltok, utána meg felvesztek hitel és meg van oldva a kérdés. A hiteltörleszö összege alig emelkedik, az infláció igen, ami 5 év múlva még egyikötök fizetésének egyharmada, újabb öt év múlva egytizede sem lesz, azaz az infláció titeket segít. Ha meg tovább akarnátok gyüjtögetni, akkor az infláció ellen mentek, azaz egyre kevesebbet ér, amit már félretettetek.

2022. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a szomorúság okát. Magyarországon még soha nem volt olyan, hogy pályakezdő fiatalok önerőből lakást/házat vegyenek ráadásul az ország legdrágább részein.


Dolgoztok, spóroltok, meg vesztek fel hitelt. Nincs varázslat, mindenki így csinálja.

2022. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim válasza:
94%

Nagyon nehéz ez.

Szerintem sokan szülői segítséget vesznek igénybe.

Ha az nincsen akkor hitelből.

Például ott a CSOK is, de ott kellenek a gyerekek.

Vagy, ha valamit örökölnek, és abból vesznek maguknak lakást.

Saját pénzből, tehát csak a munkából megkeresett pénzből szerintem sem lesz lakásod soha.

Vagy spóroltok mondjuk olyan 10 milliót - ami durva összeg, és arra hitelt még egy 10 milliót.

Bár abból mit kapni manapság?

Esetleg albérlet.

Szerintem mindennemű segítség nélkül, csak az általatok megkeresett pénzből nem tudsz venni saját lakást vagy családi házat magatoknak, mivel azok olyan 50-80 milliókba kerülnek.

Persze az is számít hol akarsz venni, de szerintem a nagy átlag ennyi.

2022. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
97%
Huszonévesen, segítség nélkül szinte senki nem vesz. Dolgoznak, spórolnak az emberek, lassan lepkednek a ranglétrán is, aztán hitellel megveszik. Vagy családi segítség, ami fedezi az önerőt vagy egy részét. Elsőre azt veszik meg, amit tudnak, majd költöznek jobba. Elsőre kevesen vesznek álingatlant.
2022. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%
*álomingatlant
2022. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
71%

28 évesen vettem idén vidéki nagyvárosban másfél szobás lakást 25 millió forintért.

-3 évet kint dolgoztam Angliában korábban, ez idő alatt spóroltam 11 millió forintot. Ebből belefizettem a lakás árába 8 milliót.

-A családom örökség egy részének továbbadása révén támogatott meg 12 millióval lakásvásárlás céljából.

-Vettem fel még 5 millió lakáshitelt.


Általában hogy szoktak az emberek:

-Menj ki néhány évre külföldre dolgozni és gyűjtögetni.

-Tanulj piacképes szakmát, amivel akár már huszonévesen akár 400-500 ezret is kereshetsz (vagy ne adja az ég ennél is többet).

-Ketten legyetek, ne egyedül legyél. Két ember ha normálisan állnak a pénzhez együtt sokkal több pénzt tudnak eltenni, mint egy ember.

-Ha már biztosnak érzitek a kapcsolatotokat és amúgy is akartok gyereket akkor házasodjatok össze és vegyétek fel a sok tízmilliós állami támogatásokat.

-Nem kell milliárdos legyen a családod és 18 évesen megdobjon egy lakással, de sokaknál a család mégis tud adni legalább néhány milliót, vagy önerőre valót, vagy valami kis támogatást azért. (Sokszor ők is örökségből.)

-Otthon laktok vagy valamilyen más módon megoldjátok, hogy ne kelljen fizetnetek a lakhatásért. Így is rengeteg pénzt lehet spórolni.

-Lakáshitel.

2022. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
92%
29 évesen építkeztünk, addig gyűjtögettük, ekkor volt aktuális a gyerek téma
2022. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
93%

Majd ha már dolgoztok, látjátok mennyit tudtok félretenni.

Ingyen sosem kaptak az egyetemista fiatalok ingatlant. A szüleik vették nekik. Ha a szüleitek nem tudnak venni, akkor előbb pénzt kell rá keresnetek.

2022. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
14%

3 ev mulva meg sok minden tortenhet. Jelenleg nem eri meg hazat venni mert nagyon magassak az arak. Ha visszaesnek valamennyire is akkor azok buknak rajta akik most vesznek. Szerrintem mar nem nagyon fog felmenni mert az embereknek hamerosan elfogy a penzuk es egy valsag kuszoben allunk.


Sporoljatok penzt, ha lehet akkor lakjatok a szuloknel addig.

Mi 2 eve ettunk hazat de elotte 2 evet laktunk alberletben, ami sok penzt elvitt. Sajnos a felesegem szuleinel nem lehettunk, az en szuleim meg nagyon messze laknak. Sporoltunk penzt ahogy tudtunk, dolgoztam pluszban amit birtam es pont a covid elejen jo aran tudtunk venni egy kis hazat.

Most kb 60%-al tobbet er mint amennyiert megvettuk, tehat szerencsesek vagyunk vele. Termeszetesen hitelre vettunk, ami 30 eves es kulfoldon vagyunk, tehat itt masak a feltetelek, nem kellett pl 25% onero hanem csak nehany szazalek.


Hitel nelkul nem fog menni a hazvasarlas, hacsak nem orokolsz egy nagyobb osszeget, ezt vedd figyelembe.

2022. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!